AK PARTİ İL BAŞKANI SEZEN’DEN TÜRKELİ GAZETESİNE KUTLAMA MESAJI
AK PARTİ İL BAŞKANI SEZEN’DEN TÜRKELİ GAZETESİNE KUTLAMA MESAJI
Okunma Sayısı: 28216

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen Türkeli gazetesinin kuruluşunun 67. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sezen mesajında, “Sayın Hacı Hakkı Özsoy’un, başında bulunduğu Türkeli gazetesi, 67 yıldır hayatımızda müstesna bir yere sahip olarak yayın hayatını sürdürüyor. Nice güzel ve bereketli yıllar diliyorum” dedi.
 
Türkeli Gazetesinin kuruluşunun 67. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Sayın Hacı Hakkı Özsoy’un, başında bulunduğu Türkeli gazetesi, 67 yıldır hayatımızda müstesna bir yere sahip olarak yayın hayatını sürdürüyor. Ülkemizin en uzun soluklu yerel gazetesi olan Türkeli, 1951 yılından bu güne kadar istikrarlı bir şekilde okuyucuları ile buluşarak hem bir gazetecilik mektebi, hem de bu şehrin değerlerine bağlı, yerli duruşu ile yalan habere, sansasyona asla prim vermeden 67. yılını tamamladı. Afyonkarahisar halkının gönlünde taht kuran ve sadece gazetecilikle değil, kültür hayatımıza kazandırdığı yazılar ve ilkeli duruşu ile gönüllerde yer almanın haklı gururunu yaşıyor” dedi.
 
“Yerel basının önemi ve sorumluluğu büyüktür”
 
“Ulusal basında olduğu gibi yerel basının da yerel yönetimlerde ve kamuoyunda önemi ve sorumluluğu büyüktür” diyen Sezen sözlerini, “Özellikle iletişimin ve toplumsal ilişkilerin önemsendiği dönemimizde yerel basın, kamuoyu adına önemli işlev görmektedir. Bu, hem halkın sorunlarının tespit edilmesi ve dile getirilmesi adına hem de yönetimlerin, yönetime ilişkin kararların halkla paylaşılması adına ortaya çıkmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkeli Gazetesi’nin 67. yayın yılını kutluyor, merhum kurucu Dr. Mehmet Sadettin Aygen’i bir kez daha rahmetle anarak, Sayın Hacı Hakkı Özsoy’un şahsında yöneticileri, çalışan basın mensupları ve okuyucularıyla birlikte nice güzel, bereketli yıllar diliyorum” diyerek noktaladı.