BAYRAMLAŞMA COŞKUSU
BAYRAMLAŞMA COŞKUSU
Okunma Sayısı: 38590

 
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, beraberinde milletvekilleri ile ilçe bayramlaşma programlarına katılarak vatandaşlarla bayramlaştı.
 
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen beraberinde milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte bayram boyunca ilçe ziyaretlerine katıldı.
 
“İlçe ilçe ziyaret ederek sıkılmadık el bırakmadılar”
 
Kurban bayramının ikinci günü ilk bayramlaşma merasimi Taş Medrese’de yapıldı. Akabinde ise İhsaniye, İscehisar ve Şuhut ilçelerinde bayramlaşma merasimine katıldılar. Kurban Bayramının üçüncü günü ise Dazkırı, Başmakçı, Evciler, Dinar ve Kızılören ilçesinde bayramlaşma programları düzenlendi. Kurban bayramının dördüncü günü ise Bayat, Emirdağ, Bolvadin, Sultandağı, Çay ve Çobanlar ilçelerinde vatandaşlarla bayramlaştılar. Cumartesi günü ise Hocalar, Sandıklı ve Sinanpaşa ilçelerinde düzenlenen bayramlaşma merasimine katıldılar.
 
“Bayram demek teslimiyet demek”
 
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen bayram ziyaretlerinde yaptığı açıklamada, bayramların birlik, beraberlik, kardeşliğin pekiştiği, dargınlıkların giderildiği, güzel günler olduğunu söyledi. Bayramların sevgi, kucaklaşma ve kardeşliğin daha da pekişmesi, dostlukların pekişmesi manasında çok büyük bir önemi olduğunu belirten Sezen, “Bayram demek teslimiyet demek, yardımlaşma, fakir fukarayı hatırlamak demek. Bu bizim milletimizin fıtratında var. Bizim anlayışımızda komşusu açken tok yatan asla kabul edilemez. Bu bayramlar da buna vesile oluyor. Başka ülkelerde bu yok” dedi.
 
“Türkiye'den bütün İslam âlemi çok şey bekliyor”
 
Milletvekili Veysel Eroğlu da konuşmasında, “İnşallah bu bayramlar da birlik, beraberlik, kardeşliğimizin daha da pekişmesine vesile olur. Türkiye'den bütün İslam alemi çok şey bekliyor. Bakın Suriye'de olanları görüyorsunuz. Bir zalim, Suriye'yi ne hale getirdi. İnsanları birbirine düşürdü. Her gün maalesef binlerce kişinin kanı dökülüyor. Ayrıca Mısır'da olanlar ortada. Darbe neticesinde oradaki zulüm de ortada. Arıkan’daki Müslümanlara yapılan eziyet. Filistin'de Müslümanlara su bile verilmek istenmiyor. Böyle bir durum var. Türkiye yıldızı parlayan bir ülke bundan gurur duyuyoruz. Bunu siz kıymetli halkımıza borçluyuz. Bu millet asil bir millet. Ecdadımıza layık olmak için çalışacağız” ifadelerine yer verdi.
 
“Bütün dünyada başı dik bir Türkiye var”
 
Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de şöyle konuştu: Afyonkarahisar'a çok büyük hizmetler yapılıyor. Özellikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Afyonkarahisar için ne istemişsek ödenekler verildi. Sizlere de selamı var. Türkiye çok güzel gidiyor. Dünya büyüme oranlarına göre Türkiye'de dört dörtlük bir büyüme var. Bütün dünyada başı dik bir Türkiye var. Türkiye mazlumların ve mağdurların yanındadır. Türkiye o kadar büyüdü ki geçmişte alan eldi, şimdi veren el. Veren el alan elden üstündür. Afrika'da aç susuz insanlar var. Onlara ilk defa biz el uzattık. Bütün Avrupa ve Amerika, Afrika'yı sömürmüş. Ama biz oralara sadece yardım için gidiyoruz.”
 
“Türkiye dünyada en çok yardım yapan ülkedir”
 
Milletvekili Ali Özkaya ise “Bir insanın aç ve susuz kalması ne demek düşünebiliyor musunuz? Bu kardeşinizin orada da hissesi var. Afrika'daki milyonlarca kişiye su götürdük. Biz dini nedir ırkı nedir diye bakmıyoruz, insan olarak bakıyoruz. Bu yıl Kızılay, İHH gibi yardım kuruluşları bayramdaki bütün kotalarını doldurdular. Türkiye, dünyada insani yardım konusunda dünya birincisidir. Dünyada gerçekten en çok yardım eli uzatarak bu konudaki oranını artıran bir numara ülke Türkiye. Allah'a şükürler olsun. O insanların duasıyla Türkiye daha çok büyüyecek” dedi.