İHH’DAN SEZEN’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
İHH’DAN SEZEN’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Okunma Sayısı: 42062

24 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’e hayırlı olsun ziyaretleri başladı. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Afyonkarahisar temsilcisi Ahmet Ertürk, beraberindeki heyetle Sezen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 
24 Haziran seçimlerinin ardından İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Afyonkarahisar temsilcisi Ahmet Ertürk, beraberindeki heyet ile AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’e “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.
 
“Türk olduğumuzu duyanlar Erdoğan’a dua ediyor”
 
Ziyarette konuşan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Afyonkarahisar temsilcisi Ahmet Ertürk, “Kendisi de bir İnsan Hak ve Hürriyetleri gönüllüsü olan Sayın İl Başkanımız Hüseyin Bey'e hayırlı olsun ziyaretine geldik. Türkiye kararını istikrardan yana kullandı. Zaten biz İHH olarak dünyanın dört bir yanında Müslüman kardeşlerimizle birlikte bütün mazlumlara el uzatan bir kuruluşuz. Dolayısıyla gittiğimiz her yerde Türk olduğumuzu duyan herkes Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a el açıp dua ediyor. Ümmetin duası, seçimin sonucuna baktığımızda kabul olmuş bir dua olarak çıkıyor karşımıza. Bu yüzden hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.
 
“Mazlum milletlere el uzatmaya devam edeceğiz”
 
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ise  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu; “ Sayın Ahmet Bey'in söylediği gibi onlar dünyanın birçok ülkesine gidiyor. Mazlumlara ve mağdurlara el uzatıyorlar. Uzatılan eller, ülkemize liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a dua olarak dönüyor. Allah da bu duaları geri çevirmiyor. Allah'ın izniyle 24 Haziran akşamı bir kez daha büyük bir çoğunlukla halkımız AK Parti yönünde kararını vermiştir. Bu şu anlama geliyor: Mazlum milletlere el uzatmaya, destek olmaya devam edeceğiz. Bu seçim Bosna Hersek'ten Afrika'ya, Myanmar’dan Kafkaslara kadar bütün Ümmeti Muhammedi ilgilendiren bir seçim. Dünya mazlumları dört gözle bu seçimi bekliyordu ve bütün ümitlerini bu seçime bağlamışlardı. Bu yüzden Allah'ın izniyle bütün coğrafyaya başta gönül coğrafyamız olmak üzere Türkiye herkese el uzatmaya, yaraları sarmaya devam edecek. Kendi ülkemizde de nerede bir mazlum varsa, nerede elini uzatan bir kardeşimiz varsa o eli tutacağız ve gereken ne var ise yapacağız. Bugün seçimi kazanmış bir siyasi partinin il başkanı olarak şunu ifade etmeliyim ki bizim partimiz ve kapımız Afyonkarahisar'daki oy versin vermesin bütün kardeşlerimize sonuna kadar açıktır. İsteyen istediği zaman gelir, bir sorunu bir sıkıntısı bir ihtiyacı ya da bir talebi var ise bizlerle paylaşabilir. Bizler de vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda gereken neyse yapmaya gayret gösteririz.”
 
Ziyaretin ardından İHH Vakfı Afyonkarahisar temsilcisi Ahmet Ertürk, Sezen’e İslam mimarisinin bilinen ilk kubbeli yapısı olan Kubbet-üs Sahra’nın minyatürünü hediye etti.