AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU
Okunma Sayısı: 39049

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayları açıklandı. Listede Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, mevcut milletvekili Ali Özkaya, eski il Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti eski yönetim kurulu üyesi Rasime Kıpırtı Fedakar, eski il Başkanı Mehmet Zeybek ve en genç aday İbrahim Ünlüer’in isimleri yer aldı.
 
Partideki vekil adayları tebrikleri kabul ettiler
 
Afyonkarahisar Ak Parti İl Başkanlığı'na gelen partililer ve aday adayları listenin açıklanması öncesi büyük heyecan yaşadılar. Gözü televizyonda, kulağı telefonda olan AK Parti kurmayları, gelen telefona kilitlendi ve AK Parti Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya ve İl Başkan Vekili Hüseyin Sezen, telefondan birlikte dinleyerek yazdı. Listenin açıklanması ve whatsapp gruplarında dolaşmaya başlaması ile telefonlar çalmaya ve tebrik mesajları gelmeye başladı. AK Parti İl Başkanlığı'nda bulunan ve ismi üçüncü sırada açıklanan eski İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, eski yönetim kurulu üyesi Rasime Kıpırtı Fedakar ve 21 Yaşındaki 6. Sıra adayı İbrahim Ünlüer tebrikleri kabul etti.
 
“Bizde rakip yoktur, refik vardır”
 
AK Parti İl Başkan Vekili Hüseyin Sezen, listenin kesinleşmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında listenin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu hamiliğinde bir liste oluşturulduğunu aktardı. Listenin Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun tarafından YSK'ya teslim edildiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Saat 17.00 itibari ile AK Parti 27. Dönem Milletvekili aday listeleri Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Sorgun tarafından teslim edildi. Afyonkarahisar için yine Sayın bakanımızın hamiliğinde bir liste oluşturuldu. Birinci sıra Sayın Veysel Eroğlu bakanımız, 2. Sırada mevcut vekilimiz Ali Özkaya, 3 sıra İbrahim Yurdunuseven, 4 sıra Rasime Kıpırtı Fedakar, 5. Sırada Mehmet Zeybek, 6. sırada genç kardeşimiz İbrahim Ünlüer kardeşimiz listeye girdi.   İnşallah listemiz Afyonkarahisar için, Türkiye'miz için hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz. Temsil noktasında en yüksek temsil kabiliyeti olan bir listedir.  İnşallah sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile en uygun liste hazırlandı ve teslim edildi.  Zaten bizim partimizde 44 aday adayımızla yola başlamıştık. Bunların altısının seçileceği belliydi. Her biri birbirinin refiki olarak bu minvalde 24 Haziran seçimleri ne kadar İnşallah hep birlikte koşturacağız.  Bizde rakip yoktur, refik vardır.  Baştan beri biz bunu söylüyoruz. Birçok aday adayı kardeşimiz teşkilatımız da şu anda. Hep beraber inşallah koşturacağız. Kırgınlık, küskünlük olmadan biz teşkilat adabı olan bir partiyiz. Afyonkarahisar için ne gerekiyorsa en iyisini yapmaya çalışacağız. İnşallah 24 Haziran'da zafer ile birlikte yeniden büyük Türkiye yolunda adım atmaya devam edeceğiz."
 
Bakan olamayacak algısı anlaşılmasın
 
Listenin başında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun olması bakanlık yok mu anlamına geliyor sorusuna ile Sezen şu cevabı verdi: "Zaten ilke kararı bütün bakanlarımız aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Sadece Bakan Eroğlu değil, diğer bakanlar da listelerde yer aldı. Hepsi liste başı biliyorsunuz. Bu da gösteriyor ki, Tayyip Bey listelerine güveniyor. Vekil sayımıza güveniyor. Bakanlarımız istifa etse de çoğunluk bizde olacağının garantisini almış durumda. Bizim meclis çoğunluğuyla ilgili bir problemimiz yok. Bakan beyin listede olmasının bakanlığının devam etmeyeceği algısı oluşmasın. Türkiye'nin hemen her yerinde bakanlar listelerde yer alıyor. Artık bakanlık noktasında da yeni sistemde Cumhurbaşkanımız yeniden değerlendirecektir."
 
Yurdunuseven: Liste ülkemize hayırlı olsun
 
Üçüncü sırada yer alan eski il başkanı İbrahim Yurdunuseven ise açıklanan listeyi değerlendirdi. Yurdunuseven, listenin herkese ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek, "Bu arada 3'üncü sırada olduğumuz için sevinçliyiz. İnşallah Allah utandırmaz. Çok güzel bir seçim çalışması bizleri bekliyor. 24 Haziran'a kadar ilimiz, ülkemiz ve ümmeti İslam için çalışacağız. 25 Haziran günü güzel bir Türkiye'ye uyanmak istiyoruz. Bunun içinde elimizde gelen ne gayret varsa onu sarf edeceğiz. Diğer kardeşlerimizde bu sıralamaya laik insanlar. Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri bu şekilde.  Allah utandırmasın. 14 gün önce kafamdan geçen liste ile şuan açıklanan liste ortalama aynı." diye konuştu.
 
Ünlüer: İlk sıra son sıra fark etmeksizin çalışacağımıza söz vermiştik
 
Listenin 6. Sırasında yer alan ve 21 yaşındaki en genç milletvekili adayı olan İbrahim Ünlüer ise, şunları dile getirdi: "Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın kararına son derece saygılı olacağımızı dile getirmiştik. Şuan dan itibaren listeye girdik. İlk sıra son sıra fark etmeksizin çalışacağımıza söz vermiştik. Allah'ın izni ile bu seçimde biz 6-0 yapmak için uğraşacağız. Allah yardımcımız olsun Türkiye ilimize ve ülkemize hayırlı olsun."
 
Kıpırtı: Çalışmaya devam edeceğiz
 
Listede tek kadın milletvekili adayı olan ve 4. Sıra yer alan Rasime Kıpırtı Fedekar ise " Öncelikle reisimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın böyle bir listeye bizleri de almış olmasından dolayı çok mutluluk ve onur duyuyorum. 24 Haziran seçimleri bizler için çok önemli. Belki de Malazgirt, Cumhuriyet ruhunun yeniden dirildiği seçim olacak. Bundan dolayı bütün vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Siyasi eylimi, düşüncesi ve tarzı bu güne kadar farklı olan vatandaşlarımızın da bu gün bu 24 Haziran seçimlerin önemini kavrayarak uluslar arası oyunu bozmak adına oylarını AK Partiye vermelerini diliyorum. Biz sonuna kadar alanlarda çalışacağız. Vatandaşlarımız ile hep birlikte çalışmıştık ve çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde açıklama yaptı.
 
“İnşallah 6-0 alacağız”
 
“Allah hayırlı mübarek etsin” diyen Zeybek konuşmasında, “İlimize hayırlı olsun. İnşallah 6-0 zaferle sonuçlandıracağız” ifadelerine yer verdi. 
 
“Teşkilat ağırlıklı bir liste”
 
Milletvekili Ali Özkaya da açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Listemiz tamamen teşkilat ağırlıklı bir liste olmuş. En gencinden bakanımıza kadar iyi bir liste olmuş. Listede iki eski il başkanlarımız da var. İnşallah 24 Haziran’da iyi bir sonuçla seçimi alırız. Hayırlı olsun” dedi.