SEÇİM İŞLERİ BAŞKANLARINA SKM EĞİTİMİ
SEÇİM İŞLERİ BAŞKANLARINA SKM EĞİTİMİ
Okunma Sayısı: 31799

AK Parti seçim hazırlıklarını tamamladı. Seçim İşleri Başkanları ve İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi başkanları iftar yemeğinde bir araya geldi. İftarın ardından seçim işleri başkanlarına Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) eğitimi verildi.
 
AK Parti İlçe Seçim İşleri Başkanları ve İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi başkanları iftar yemeğinde bir araya geldiler. Hıdırlıkta bir restoranda gerçekleşen İftarın ardından da seçim işleri başkanlarına Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) eğitimi verildi.
 
“Son sözü milletimiz söyleyecek”
 
Eğitimde konuşan İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya, “Seçim Koordinasyon Merkezimiz (SKM) hazırlandı. 21 Mayıs'ta da yani pazartesi günü adaylarımız belirlendikten sonra çalışmalarımıza yapmış olduğumuz program çerçevesinde başlayacağız. Ben inanıyorum ki samimiyetle ve heyecanla bir seçim çalışması yürütülecek.  Zaten partilerimizin yüzüne baktığınızda bunu çok iyi anlayabiliyorsunuz. Kendilerine verilecek görevi bekliyorlar. İlimizde ve ilçelerimizde hazırlıklarımızı tamamladık. Herhangi bir eksiğimiz yok. Teşkilatımızın her kademesi yani sandık görevlisinden tutun da milletvekillerimize kadar herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirecektir. 24 Haziranda da son sözü milletimiz söyleyecek ve kararını verecektir. Ben kararın AK Parti'den yana olduğunu görüyorum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
“24 Haziran’da yeni bir dönem başlayacak”
 
Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Davut Yılmaz da yaptığı konuşmada, “Çakmak Otelin altında koordinasyon merkezimize hazırladık. Herhangi bir eksiğimiz yok. İnşallah 24 Haziran akşamı da büyük bir sevinçle bu işi noktalayacağız diye düşünüyorum. Bunun için iyi bir çalışma stratejisi hazırladık. Bu çalışmaların meyvesini inşallah 24 Haziran'da alacağız. Yeni bir dönem başlayacak bu dönemle birlikte Türkiye artık bu daha aydınlık bir geleceğe doğru, daha güçlü bir geleceğe doğru ilerleyecek” ifadelerine yer verdi.  
 
“Anavatan Partisi de Cumhur ittifakına katıldı”
 
AK Parti Yönetim Kurulu üyesi Selim Arıcı da bir konuşma yaptı. Arıcı, “Seçim süreci boyunca aklınıza takılan hangi bir soru olursa bize mutlaka bildirin. Seçim malumunuz çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilecek. İttifak yapan siyasi partilerin vazgeçmelerinin son günü. Allah'ın izniyle bu saate kadar bizim tarafta böyle bir gelişme söz konusu değil. Hatta aksine Anavatan Partisi de Cumhur ittifakına katıldı. Pazartesi günü milletvekili adaylarımız belli olacak. Bu partinin lideri Recep Tayyip Erdoğan kimi uygun görürse biz adayları destekleyeceğiz ve elimizden geleni yapacağız. Her adayın başımızın üzerinde yeri var” dedi.
 
Konuşmaların ardından toplantı soru – cevap şeklinde devam etti.