“19 MAYIS VAROLUŞ MÜCADELESİNİN BİR ADIMIDIR”
“19 MAYIS VAROLUŞ MÜCADELESİNİN BİR ADIMIDIR”
Okunma Sayısı: 29007

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkan Vekili Av. Hüseyin Sezen, "19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, zulme boyun eğmeyen milletimizin varoluş mücadelesinin bir adımıdır” dedi.
 
AK Parti İl Başkan Vekili Av. Hüseyin Sezen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sezen mesajında "19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, zulme boyun eğmeyen milletimizin varoluş mücadelesinin bir adımıdır. Ayrıca gençliğe armağan edilen bir bayram olan 19 Mayıs, milli mücadelenin adımının atıldığı günün adıdır. Gençlerimiz geleceğimizdir.
Güçlü ekonomimiz, dinamik nüfusumuz, istikrarlı hükümetimiz ve yerli ve milli niteliklere sahip güçlü ordumuzla, devlet ve milleti birbiriyle kaynaştırmayı başaran yönetim anlayışıyla ülkemiz saygın ve güçlü bir ülke haline gelmiştir. İşgale dur diyerek mücadele başlatan milli iradenin zaferi 20. yüzyılın en önemli hadiselerinden biri başararak yeniden bir devlet kurmuş yoluna kaldığı yerden devam etmiştir. İnanıyorum ki bugünün gençleri, aldığınız eğitimle inancımızın gereği olan barışın, hoşgörünün, demokratik kültürün ve vatan sevgisinin dünyadaki en seçkin temsilcileri olacaksınız. Gençlerimizi seviyor ve Türkiye'nin geleceği için onlara güveniyoruz” dedi.
 
“15 Temmuz, 19 Mayısların bitmeyeceğini göstermiştir”
 
“780 bin kilometre karelik alanda ve bununla birlikte gönül coğrafyamızda bayrağımızın gölgesi altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkân sağlayan ülkemiz dünyada İslam coğrafyasının kalesi konumundadır” diyen Sezen mesajında, “15 Temmuz da yakın zamanda Türk milletinin yeniden şahlanışının bir örneğidir. Genç, yaşlı, kadın, erkek herkesin meydanlara indiği o hain saldırıda, 250 vatandaşımız şehit düştü, 2 bin 193 vatandaşımız da yaralanarak gazi oldu. O gece ülkemiz insanları bir kez daha göstermiştir ki bizde 19 Mayıs'lar Türk milleti var olduğu sürece bitmeyecektir. Ülkemizin gurur kaynağı olan gençlerimiz ise her zaman ulusumuzun güvencesi olacaktır. Bu düşüncelerle, vatan topraklarımızı düşman işgalinden kurtararak bizlere emanet eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.