“TEMAYÜL OYLAMASI BAYRAM HAVASINDA GERÇEKLEŞTİ”
“TEMAYÜL OYLAMASI BAYRAM HAVASINDA GERÇEKLEŞTİ”
Okunma Sayısı: 38380

 
Adalet ve kalkınma Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı, milletvekili aday adayları arasında gerçekleştirilecek temayül oylamasını yaptı. Fuar alanında yapılan temayül oylamasında konuşan AK Parti İl Başkan Vekili Av. Hüseyin Sezen, seçimlerin bayram havasında gerçekleştiğini söyledi.
 
24 Haziran’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için AK Parti çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına milletvekili aday adayı olarak başvuranlar arasında temayül oylaması gerçekleştirildi. Fuar alanında gerçekleştirilen yoklama öncesi milletvekili aday adayları ve beraberindekiler sabahın erken saatlerinden itibaren alana geldi. Aday adayları, tanıtım broşürlerini delegelere vererek temayül yoklamasında kendilerine oy verilmesini istedi.
 
“18 ilçemiz her an seçime hazırdır”
 
Temayül yoklamasında AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ile Denizli Milletvekili Şahin Tın ve AK Parti Genel Merkezi Kadın Kolları MKYK üyesi Cinannur Çalapkulu görevlendirildi. Burada bir konuşma yapan AK Parti İl Başkan Vekili Av. Hüseyin Sezen “Milletvekili adaylarımız için yaptığımız temayül yoklaması ciddi bir katılımınız var. Bizim 18 ilçemiz her zaman seçime hazırdır. Teşkilatlarımız her daim diridir. Biz her daim hazır olduğumuzdan dolayı teşkilatlarımızın da görüşü alındı” dedi.
 
“Kırgınlık küslük yok, bayram havası var”
 
“Temayül yoklaması aday adayları belirlememizdeki kriterlerden sadece birisi” diyen Sezen konuşmasına şöyle devam etti: “Temayül sonucuna göre aday belirlenmesi gibi bir durum söz konusu değil. Bizim alt komisyonumuz üst komisyonlarımız var. Hepsi değerlendirilecek. Bunlarla birlikte anket çalışmalarımız var ve aday adaylarımızın teşkilat performansları değerlendirilecek. Hamdolsun 3 binden fazla temayülde oy kullanacak teşkilat mensubumuz var. Şu anda ciddi bir katılımımız var ve bu katılım halen daha devam ediyor. Herhangi bir kırgınlık küskünlük olmadan kardeşlik ve bayram havasında temayül seçimlerimizi devam ettiriyoruz. Katılan teşkilat mensuplarımıza, aday adaylarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah öncelikle Afyonkarahisar için memleketimiz için ve kendileri için hayırlı olmasını diliyorum.”
 
“AK Parti olarak yolunuz açık olsun”
 
AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge de “Ben ve Denizli Milletvekilimiz Şahin kardeşime, Kadın Kolları MKYK’dan Cihannur kardeşimiz, İl Başkanımız, Kadın Kolları Başkanımız, teşkilat başkanımız birlikte buradayız. Hazır ettiğimiz listeler, oy kullanılması gereken listeler ve zarflar onaylı bir şekilde elinizde. Burada en önemli hadise şu, 6 milletvekili aday adayının tercihi yapılacak. Yedi olursa geçersiz, 5 olursa geçersiz. Teşkilat Başkanımız ve ilgili tüm arkadaşlarımızı bu konuda uyarıldıklarını biliyoruz. Bunun için kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için hep kullanılan bir laf var ya ‘adam gibi adam’ onun yol arkadaşları için tercihte bulunacağız. 41 tane tercih edebileceğimiz aday adayımız var. Artı üç. Mevcut milletvekillerimiz temayül yoklamasına girmiyor. Bu sebeple 41 kişiden oluşan listede 6 tane arkadaşımızın ismi işaretlenecek. Bir fazla ya da bir eksik işaretleme oyun geçersiz olmasına neden olur. Sandıkların başında salona geldiğimizde hanım kardeşlerimizin hazır olduklarını gördüğümde duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Hanım kardeşlerimize teşekkür ederim. Biz erkeklerin de hassasiyeti var ama ne yazık ki bu seferde hanım kardeşlerimizin ki kadar hassasiyetimiz olmadığını görmüş olduk. Kadın Kolları Başkanımızı tebrik ediyoruz. İl Başkanımıza ve seçimde ki arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Tercihler noktasında ne olur yığılmaya fırsat vermeyelim. Milletvekili aday adaylarımızın salona girmemelerini, burada kendilerine hitap eden broşürün özellikle kullanılmamasını istiyorum. Kırmadan ve kırılmadan dışarıda her şeyi yapabilirsiniz. Ama içeride özellikle altını çizmek istediğim bir husus var. 27. Dönem Milletvekili adaylığında ve Cumhurbaşkanımızın seçilmesinin ramak kaldığı seçime, yol arkadaşlarımız, AK Parti ailesi olarak yolumuz açık olsun. Ne olur birbirimizi, kırmadan ve dökülmeden bir sonuç çıksın istiyorum.  Bizim bu konularda tecrübemiz var. Kaş göz arasında kimsenin bir şey yapmasını istemiyorum. Bizler tecrübe sahibiyiz. Kısa da olsa az kaldı. Bana yardımcı olan Denizli Milletvekilime sonra da hanım kardeşimize söz verip sonra da İl Başkanımızla bitirelim” dedi.
 
“Bu bir bayrak yarışıdır”
 
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tın da “Temayülün partimiz ve şehrimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah Rabbimden dileğim bu temayüller sonucunda Afyonumuzu, ülkemizi temsil edecek olan güzel vekil arkadaşlarımızın Mecliste Cumhurbaşkanımızla birlikte ülkemizi idare edip yön vermeleridir. Değerli Hüseyin Başkanım partililerimize temayülde yapılması gerekenleri ayrıntılarıyla çok güzel açıkladılar ve burada önemli olan sükûnet içerisinde milletvekili aday adayı arkadaşlarımızın olmasıdır. Bizlerde bu evrelerden geçtik. Bunu da belirtmek istiyorum. Onun için yarın yüz yüze bakacağınız insanların yüzüne söylemek istemediğiniz şeyleri lütfen söylemeyin. Yarın birbirinizin yüzüne bakacaksınız. O yüzden bunları kesinlikle oluşturmayalım. Güzellik içerisinde bu bir bayrak yarışıdır, rekabettir. Bu bayrak yarışında Allah kime nasip ederse o milletvekili olur geçer. Ben 17 yıldır, Başkanım 30 yıldır bu işin içerisindeyiz. Görev alacak arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.
Kadın Kolları Genel Merkezden: Şimdiden ben partimiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah partimize, Afyonumuza yakışır bir gün olur. Ağız tadıyla, güzellikle geçiririz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
 
Temayül, oyların sayımının ardından sona erdi.