MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU SÜRELERİ UZADI
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU SÜRELERİ UZADI
Okunma Sayısı: 45532

 
AK Parti milletvekili aday adaylıklarının başvuruları Pazar günü de devam etti. Aday adaylık başvurularını kabul eden Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya, başvuru sürelerinin uzadığını duyurdu.
 
Milletvekili aday adaylığı başvuru süresi uzadı
 
Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya, “vatandaşlarımızın partimize gösterdiği teveccühten ziyadesiyle memnunuz. Zaten AK Parti kadar aday adayı müracaatı olan başka bir parti yok. Bu bizim halkımızın partimize bağlılığının bir göstergesidir. Biz herkese eşit mesafede ve herkesle aynı seviyede yaklaşan bir siyasi partiyiz. Önceliklerimiz halkımızın önüne çıkan sorunları ortadan kaldırmaktır. İnşallah bütün aday adaylarımız için hayırlısı olur. Başvuru süresi 2 Mayıs Çarşamba günü saat 19:00’a kadar, ona bağlı olarak teamül de 5 Mayıs Cumartesi günü yapılacak” dedi.
 
İbrahim Yurdunuseven: Afyonkarahisar için mücadele etmeye devam edeceğiz
 
AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Avukat İbrahim Yurdunuseven de basın toplantısında ya Bugün Allah'ın izniyle evraklarımızı tamamlayarak aday adaylığı başvurumuzu yapıyoruz. Burada bulunarak bizlere destek olan tüm arkadaşlarımıza kardeşlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı olur. Afyonkarahisar için tüm aday adayı arkadaşlarımız ile birlikte her zaman çalışmaya mücadele etmeye devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun diyerek evraklarımızı teslim ediyorum.
 
Aynur Gücenmez: Erdoğan güçlü ve kararlı bir liderdir
 
İşkadını Aynur Gücenmez de aday adaylığını Pazar günü açıklayanlar arasındaydı. Gücenmez, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a tüm içtenliklerimle saygı ve sevgi ile gönül den bağlı olduğumu belirtmek istiyorum. Uzun yıllardır, ülkemize hizmette sınır tanımayan Türkiye sevdalısı dik duran güçlü bir liderimiz olmasından gurur ve şeref duyuyorum. Neden Ak parti Adayı olduğumu belirtmek istiyorum. Birinci nedeni sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Güçlü ve kararlı böyle bir liderimizin kurmuş olduğu ve daha uzun yıllar ülkeye hizmet ederek kadrolar yetiştirmesi ve dünya lideri olması önceliklerimiz arasındadır” dedi.  
 
Fatma Gamze Kılıç: İhtiyacımız olan tek şey çalışmak 
 
Şehir plancısı Fatma Gamze Kılıç da “Organize Sanayi bölgelerine, farklı resmi kurum ve kuruluşlara imar planı hazırlıyor ve danışmanlık hizmeti veriyorum. 2008 yılında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası kadın girişimciler kurulunda başkan yardımcılığı görevini üstlenip kadınlarımızın iş hayatı içerisinde daha aktif rol üstlenmesi amacıyla çalışmalar yürüttüm. 2009 yılında yapılan AK Parti Afyonkarahisar Kongresi ile il yönetim kurulu üyesi olarak seçildim. 9 yıldır ülkemizin geçirdiği tüm yerel ve genel seçimlerde, referandum süreçlerinde partimizin ana kademeleri il ilçe teşkilatları kadın ve gençlik kolları ile uyumlu çalışmalar yaptım. Arkadaşlar hiçbir şeye ihtiyacımız yok tek ihtiyacımız olan şey çalışmak” diye konuştu.
 
Mehmet Zeybek: Yabancılar Erdoğan’ın gitmesi için mücadele ediyor
 
İnşaat sektöründe olan aday adayı Mehmet Zeybek de açıklamasında, “Reisimiz gerçekten sadece Türkiye'nin değil ümmetin umududur. Bakınız şer odakları ılımlı İslam adı altında İslamiyet’i farklı yönlere çekmek için bir organizasyon yaptılar. Türkiye'de başaramadıkları beceremedikleri şeyi Suudi Arabistan üzerinden yapıyorlar. Belki haberlerde izlemişsinizdir Suudi Arabistan Veliaht Prensi Trump ile bir araya geldiler. Ilımlı İslam projesini Suudi Arabistan'a verdiler. Çünkü bu ülkeler kullanıma müsait ülkelerdir. Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri üçü birden Türkiye'de rejimin değil de Recep Tayyip Erdoğan'ın gitmesi için ellerinden gelen ne varsa yapıyorlar. Maalesef Türkiye'nin kendi ayakları üzerinde durmasını hazmedemiyorlar. Hatırlayın 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nı Bir tek paraşüt bezini dahi iyi dostumuz dediğiniz Almanya vermedi. Şşimdi bakıyoruz Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle savunma sanayinin AK Parti iktidara geldiğinde yüzde 20'si yerli imkânlarla karşılanırken, şu anda yüzde 60 – 70 seviyelerine geldi. Burada amacım bir yerlere gelmek değildir. Amacım karınca misali tarafımı belli etmektir. Tarafımız belli olsun diyor ve aday adaylığımı açıklıyorum” dedi.
 
Abdullah Sancak: Mesele AK Parti’ye ve millete hizmettir
 
Aday adayı Abdullah Sancak ise “İnşallah bu seçimde Reisimizin yanında Türk milletinin zaferi için mücadele etmeye çalışacağız. Adaylık olur ya da olmaz bunların herhangi bir önemi yok. Daha önce de ben aday adayı olmuştum. Mesele millete, ülkeye, AK Parti'ye hizmettir. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. Bu saatten sonra bütün aday adaylarının şansları eşittir. İnşallah her şeyin en güzeli Türkiye için ve milletimiz için olur” şeklinde konuştu.
 
Murat Cem Turan: Amacım makam değil, AK Parti’den yana saf tutmaktır
 
İşadamı Murat Cem Turan da aday adayı olduğunu açıklayarak şöyle konuştu: “Sandıklı doğumluyum. 15 yıl Afyon merkezde ticaret yaptım. Şu anda da ticari faaliyetlerime devam ediyorum. Son 10 yıldır da Antalya'da ticaretle uğraşıyorum. Siyasi hayatımın diğer aday adaylarından farklı olduğunu düşünüyorum. 15 yıl önce Demokrat Partide Afyon'da İl Başkanlığı, İl Başkan yardımcılığı yaptım. 2015 seçimlerinde de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı oldum. Son yaşanan olaylarla birlikte siyasi hayata bakış açım değişti ve Demokrat Parti'nin özellikle CHP ile işbirliği içerisinde olması istifa etmeme neden olmuştur. Ben bugüne kadar hep ülkemi gözetmeye çalıştım. Allah şehrimize 2 okul yapmak nasip etti. Seçimlerin öne alınması, kararımı daha erken vermeme neden olmuştur. Türkiye'de iki partili bir seçim var. Birincisi vatanını milletini sevenler, bir tarafta diğer tarafta da diğerleri. Son 15 gündür kimin nerede olduğunu nerede durduğu hep beraber gördük. Bu noktada ülkemizi seven insanların bir arada toplanması gerekiyor. Güç birliği yapmamız gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın etrafında etten duvar olmak zorundayız. Biz 15 yılda çok yol kat ettik. Eğer tersine bir şey olursa bütün kazanımlarımızı kaybederiz. Bunun için çocuklarımız için bu mücadeleyi vermek zorundayız. Canla başla mücadele edeceğiz. Hiçbir şekilde amacım milletvekilliği makam mevki değildir. Amacım Türkiye'nin bu savaşında AK Parti'den yana saf tutmaktır.”
 
Aday adaylığı başvuruları Çarşamba gününe kadar devam edecek. Öte yandan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına yapılan başvuru sayısının 29 olduğu belirtildi.