SEZEN’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
SEZEN’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
Okunma Sayısı: 42430

AK Parti İl Başkan Vekili Av. Hüseyin Sezen, Berat kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sezen mesajında, bu gecelerin af ve şükür vesilesi olduğunu ifade ederek, müminler için manevi bir arınmanın yanında, hayat muhasebesi yapma fırsatı sunan geceler olduğunu söyledi.
 
Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkan Vekili Av. Hüseyin Sezen “Hem kurtuluş anlamına gelen, hem de mübarek Ramazan Ayı'nın da müjdecisi olan Berat Kandili, insanların kendilerini bir kez daha sınama, hesap verme şuuruyla kötülüklerden uzak durma ve kaçınmaları, günahlardan arınmaları, Yüce Allah'ın sonsuz rahmet ve merhametine sığınmaları gerektiğini hatırlatıyor” dedi.
 
“Kırılan kalpleri onarmaya vesile olmasını diliyorum”
 
Sezen mesajında, “Berat kandilinde yapılan dualar ve ibadetler, Allah’ın kullarına günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmet fırsatı verdiği bir gecedir. Yüce Yaradan’ın sınırsız af ve mağfiretinden yararlanmak adına yapacağımız ibadetler, biz kulları için kırılan kalpleri onarmaya, dargınlık ve küskünlük duvarlarını yıkmaya, kin, nefret ve intikam duygularını aşmaya vesile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.
 
“Gönül coğrafyamızda akan kanın durmasına vesile olmasını diliyorum”
 
Sezen mesajını, “Berat kandilinin tüm Ümmeti Muhammed’in birlik ve dirliğine, Suriye, Filistin, Arakan, Doğu Türkistan gibi dünyanın pek çok yerinde haksızlığa ve zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşlarına, insanlığın barışına; Gönül coğrafyamızda akan kan ve gözyaşının durmasına, hayırlara-bereketlere vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim” ifadeleri ile noktaladı.