AK PARTİ’DE ADAY ADAYI TANITIMLARI BAŞLADI
 AK PARTİ’DE ADAY ADAYI TANITIMLARI BAŞLADI
Okunma Sayısı: 46495

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Melek Yavuz ve Recep Özgün, AK Parti il binasında düzenlenen törenle aday adaylığı müracaatını yaptı. Başvurusunu Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya’ya veren Yavuz ve Özgün basın mensuplarına birer açıklama yaparak niçin aday adayı olduklarını anlattılar. 
 
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı başvuruları başladı. Başvuruların ardından eğitimci Melek Yavuz ve doktor Recep Özgün, AK Parti il binasında düzenlenen törenle aday adaylığı müracaatını yaptılar. Başvurusunu Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya’ya veren Yavuz ve Özgün, düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldılar.
 
“Bu seçimleri çok önemsiyoruz”
 
24 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu anlatan ve bu nedenle çok iyi bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya, “Bu seçimden Allah'ın izniyle galibiyetle çıkacağız. Bu arada ilk aday adayımız Melek Yavuz hanımefendi inşallah teşkilat olarak biz her aday adayımızın arkasında olduğumuz gibi Melek hanımın da arkasında olduğumuzu ifade ediyorum. Kendisi bu noktada iyi bir donanıma sahip ve üstlenmesi durumunda görevini layıkıyla yerine getireceğine inanıyoruz. Bu vesile ile kendisine aday adaylığı sürecinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz” dedi.
 
“Türkiye’yi küresel çapta bir ülke yaptığı için buradayım”
 
Aday adaylığını açıklayan eğitimci Melek Yavuz ise konuşmasında; “Sizlerle burada olmaktan mutluluk duyuyorum. 24 Haziran seçimlerinin vatanımıza hayırlar getirmesini diliyorum Adalet ve Kalkınma Partisi kendisini siyasetin merkezinde konumlandırılan uzlaşma kültürüne dayalı siyaset yürüttüğü için bir bugün ilk kadın aday olarak başvurdum. Heyecanı ile gençlerimize, kadınlarımıza, çocuklarımıza, engellilerimize yaşlılarımıza verdikleri değerden dolayı AK parti saflarındayım. Şehitlerimiz, gazilerimiz ve ailelerine sahip çıkılması, sağlık ekonomi gibi son derece önemli konularda ciddi yatırımlar yaptığı için AK Parti’den adayım. Kültürel değerlere önem verdiği için, dünya ve dış politika vizyon olduğu için her şeyden önemlisi Türkiye'yi küresel bir ülke haline getirmeyi amaçladığı için AK Parti’den aday adayıyım. Bölgesinde barış ve istikrarı sağlamak için çalışan, dünyanın tanımak ve fikirlerine önem vermek zorunda kaldığı bir ülke haline getirdiği için, bu önce insan, önce vatan, önce bayrak, önce Türkiye dediği için bugün buradayım” ifadelerine yer verdi.
 
“Ülkeme hizmet etmek arzusundayım”
 
Toplumsal çalışmalarda ve projelerde yer aldığını, hali hazırda turizm ve gastronomi üzerine bir dizi çalışma yürüttüğünü de dile getiren Melek Yavuz; “24 Haziran Seçimleri için aday adayı olmaktaki amacım, ilçeme, memleketime ve ülkeme hizmet etme arzumdan kaynaklanıyor. Bugüne kadar birçok proje hazırladım. Halen onay bekleyen ve sonuçlanma aşamasına gelen projelerim de var. Milletvekili seçilmem halinde ortaya koyacağım projelerim de olacak. İlimize ve ülkemize hizmet etme aşkıyla ve arzusuyla aday adayı oldu. Allah hakkımızda hayırlısını versin” diye konuştu.
 
“AK Parti ülkemizi dünyada iyi bir şekilde temsil ediyor”
 
Yavuz’un ardından açıklama yapan doktor Recep Özgün ise “Ben beyin cerrahı uzmanıyım. 25 yıldır doktorluk geçmişim var. Bu zaman zarfında insanlarımıza faydalı olmaya gayret ettik. Bu dönemde de tüm dünyayı karşısına alan Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer almak için milletvekilliği seçiminde aday adaylığımı açıklıyorum. İnşallah Allah utandırmasın diyor hayırlısı olsun diyoruz. AK Parti bugün Türkiye'nin başını öne eğdirmeyen siyasi bir oluşumdur.  AK Parti ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil eden bir lidere sahiptir. Bu Lider bu ülkeye öyle bir seviyeye getirmiş durumda ki bu yüzden AK Parti’yi tercih ettim. Ayrıca AK Parti inançlarıma uygun bir partidir” diye konuştu.
 
Toplantı soru-cevap şeklinde devam etti.