“MAZLUMLAR CUMHURBAŞKANIMIZ İÇİN DUA EDİYOR”
“MAZLUMLAR CUMHURBAŞKANIMIZ İÇİN DUA EDİYOR”
Okunma Sayısı: 47899

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven Bolvadin ve Çobanlar ilçelerini ziyaret etti. Ziyaretlerde partililere seslenen Başkan Yurdunuseven, “Bütün dünyadaki mazlum milletler Recep Tayyip Erdoğan bu seçimi kazansın diye dua ediyor” dedi.
 
“Kadim Kent Bolvadin” buluşmaları kapsamında Bolvadin ilçesinde partililerle bir araya gelen AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan’ın yaptığı bilgilendirme toplantısına katıldı.
 
İl başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı
 
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile birlikte, beraberinde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hüseyin Sezen, Teşkilat Başkanı Hüseyin Uluçay, Sosyal Politikalar Başkanı Davut Yılmaz, Yerel Yönetimler Başkanı Nurettin Birliktir, İl Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Kocaşaban ile Halil İbrahim Sevim ve partililer katıldı.
 
“Herkese ölçüyle davranmaya çalıştık”
 
Toplantıda bir konuşma yapan Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, “Bizler şunu bildik ki izzet de zillet de Mevlana'nın elindedir. Yani hiçbir talep kimden gelirse gelsin Mevla’nın rızasına uygun değilse bizim için muteber olmadı. Belediye meclisimizin encümenimizin toplantılarında hiçbir zaman şahıs önde olmadı. Her zaman hep biz konuyu tartıştık. Bize sövenin de bizi sevenin de hukukunu eşit görmeye gayret ettik. Mutlaka eksiklerimiz vardır. Mutlaka kusurlarımız vardır ama ölçüyle davranmaya çalıştık. Batılı bir mütefekkirin sözüyle diyor ki; ‘Hiçbir söylediğimi not etmem. Çünkü hep aynı şeyi söylüyorum.’ Bizde aynı olaylara karşı aynı refleksleri geliştirmeye çalıştık. Toplumun hukukunu bir emanet saydık. Toplumun hukuku ile bireyin hukuku arasındaki teraziyi dengede tutmaya çalıştık. Elimizden geldiği kadar nefsi değil dini davranmaya çalıştık ve Mevla'ya hamd olsun Mevla’m bize umulmadık kapıları açtı. Biz de bazen dönüp geriye baktığımızda bunlar nasıl oldu diye düşündük. Bazen denklemi çözemediğimiz olaylar oldu. Rabbime sonsuz kere hamd olsun. Eksiğimiz kusurumuz olduysa affınıza sığınıyorum” dedi.
 
“Anadolu insanının hak ve özgürlüklerini AK Parti verdi”
 
AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Ömer Dayı da konuşmasında, “Türkiye'de bir marka olmuş AK Parti belediyeciliğinin bir örneğini de Bolvadin’de görüyoruz. İnşallah bundan sonra görmeye devam edeceğiz. Biliyorsunuz AK Parti öncelikle belediyelerde, sonra da iktidarda marka oldu. Ülkemizde de inşallah hayırlı hizmetler devam edecek. Ben Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim partimiz 16 yıldır Türkiye'de iktidar. Tarımdan sanayiye, ekonomiden eğitime, savunmadan ulaşıma birçok alanda çok değerli hizmetler yaptı. Bunun yanında muhafazakar ve dindar Anadolu insanının önünü açtı. Onların temel hak ve özgürlüklerinden yararlanmasını da AK Parti sağladı. Çok uzak değil bundan 7-8 yıl önce 70 - 80 yaşında başörtülü bir teyze askerlik yapan torununun yemin törenine ile gittiğinde kapıdan içeri alınmıyordu. Sebebi de başörtülü olmasıdır. Bunları sadece 7-8 yıl yaşadık. Bu örnekleme yeterli değerli kardeşlerim. AK Parti bunlarla kalmadı hem ülke genelinde, hem ilimizde, hem ilçemizde, büyük hizmetlere imza attı. Sadece şu anda ilçemizi merkez aldığımızda çevremizde yatırımı devam eden en az 500 milyon liralık bir yatırım var. Bu kazanımlarımızın devamı 2019'da ki seçimlere bağlıdır. AK Parti iktidarının devam etmesi için bu kazanımların devam etmesi için en az %50 + 1 oy almamız lazım” ifadelerine yer verdi.
 
“Afyonkarahisar’da hedef en az yüzde 75”
 
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven de partililere seslenerek şöyle konuştu: “2019 seçimleri için hep birlikte takım çalışması yapmak zorundayız. Bolvadin'de müthiş bir birliktelik var. Bu birlikteliği devam ettirmek zorundayız. Önümüzde üç seçim var. Mart 2019 yılında yerel seçimler var. Kasım’da da Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri var. Burada öncelikle yapmamız gereken Sayın Cumhurbaşkanımızı, Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanlığı görevine devam etmesini sağlamak olacaktır. Bunu ilk turda bitirmek zorundayız. Şehrimizde en az yüzde 75’i zorlayarak inşallah ülke genelinde de 60 - 65 puanla göreve devam etmesini sağlamak zorundayız. Cumhurbaşkanımızın aldığı her bir puanın emin olun dünya genelinde ciddi yansımaları oluyor. Burada aynı günde Cumhurbaşkanlığı ile birlikte milletvekilliği seçimlerimizi de gerçekleştireceğiz. Milletvekili sayısı 6'ya çıktı.  Hedefimiz altıda altı.”
 
Mazlumların umudu Erdoğan

“Bugün burada sadece Bolvadin bizden hizmet beklemiyor, sadece Afyonkarahisar hizmet beklemiyor, sadece Türkiye de hizmet beklemiyor” diyen Yurdunuseven, “Bütün dünyadaki mazlum milletler Recep Tayyip Erdoğan bu seçimi kazansın diye dua ediyor ve böyle bir netice bekliyor. Çünkü o mazlum milletlerin elinden tutan tek millet Türkiye Cumhuriyeti'dir. Tek lider de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bosna Hersek, Suriye, Irak ve Myanmar gibi ülkelerde insanlar diyor ki AK Parti hükümeti devam etsin. Devam etsin ki zalimin karşısında dur diyecek bir lider olsun. İnanın belki 3 saat 4 saat uyku ile gününü geçiriyor” diye konuştu.
 
FETÖ’cü hainler yurt dışından paketlenip getiriliyor
 
Türkiye’nin Fethullahçı terör örgütü ile mücadelede ciddi bir noktaya geldiğini ifade eden Yurdunuseven, “Geçtiğimiz günlerde Kosova'da operasyon yapan Milli İstihbarat Teşkilatımız Fethullahçı terör örgütü üyelerini düzenledikleri bir operasyonla ülkemize getirdiler. Yine birkaç gün önce Gabon’da Milli İstihbarat Teşkilatımız bir operasyon düzenleyerek yine Fethullahçı terör örgütü üyelerinin Afrika yapılanmasına büyük bir darbe vurmuştur.  Teröristler neredeyse inlerinde gidilip alınıp geliniyor. Bu, büyük devletlerin yaptığı bir operasyondur. Başka ülkeler sizin güç gösterisi yapmanızı istemezler. Çünkü siz başka devletlerin sınırları içerisinde operasyon yapıyorsunuz. Bunu sadece büyük devletler yapar. Son FETÖ'cü yakalanana kadar bu çalışmalar devam edecek. Afyonkarahisar bu konuda çok şanslı. Güzel bir Emniyet ve Adliye dayanışması var. Bugüne kadar 800 dosya bitirildi. 900'e yakın içeride yatan, ceza alan sanık var. Terör örgütüne üye olan herkes cezasını çekecektir. Bütün bunlarla mücadele ederken bir yandan da Afrin'de El-Bab'da operasyon yapıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Çobanlar ilçe yönetim kuruluna başkanlık etti
 
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven Bolvadin’deki toplanın ardından, Çobanlar ilçe Yürütme ve Yönetim Kurulu toplantılarına başkanlık etti, partilileri dinledi. Buradaki toplantıya Çobanlar İlçe Başkanı Cengiz Ceylan ile birlikte Belediye Başkanı Salih Alaka ve partililer katıldı. İstişarenin ardında toplantı sona erdi.