YURDUNUSEVEN SANDIKLI’DAKİ TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDI
YURDUNUSEVEN SANDIKLI’DAKİ TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDI
Okunma Sayısı: 46422

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Sandıklı’ya kazandırılacak olan tesislerin temel atma törenlerine katıldı.
 
Sandıklı ilçesindeki törene AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in yanı sıra Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, Vali Mustafa Tutulmaz, DSİ Genel Müdürü Murat Acu ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
“Sandıklı termali ekonomiye kazandırıyor”
 
Törende bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili Hatice Özkal, “Bugün her zaman olduğu gibi Sandıklı’ya hizmet yağmurunun hizmet sağanağının bir programını yapıyoruz. Hamdolsun seçimden önce gezerken aldığımız bu talepleri hızla yeni bir seçim yaklaşmadan yerine getirmenin haklı gururunu yaşayoruz. Sandıklı jeotermali sunan ve bunu geliştiren bir şehir. Buna bir de doğalgazın eklenmesi çok güzel bir hizmet. 880 daireye bağlantı yapılmış. Zaten Sandıklı ilçe olarak termali çok iyi kullanan ve bunu ekonomiye kazandıran bir ilçe. Otellerde ve termali seralarda da kullanıyor. O yüzden de termali en iyi değerlendiren teknolojiye sahip. Bu da onlara gelir olarak görünüyor” dedi.
 
Akdağ turizme kazandırılıyor
 
“Akdağ göletinin tamamlanmasıyla Akdağ'da doğa turizmi Sandıklı'ya eklenmiş olacak” diyen Özkal sözlerini, “Termal ve doğa biraraya gelmiş olacak. Biz Sandıklı’yı seviyoruz. Onlar bizim için değerli. Her türlü hizmete layıklar ve bunu da yapmaya devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra yine her an sizlere değerek dokunarak birlikte çalışarak daha güzel şeyler yapacağız” ifadeleri ile noktaladı.
 
“Doğalgaz temiz ve ucuz bir ürün”
 
AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da “Bugün doğalgaz ve Devlet Su İşleri'nin temel atma törenleri yapıyoruz. Bu yıl Afyonkarahisar’ımızın 4 ilçesi daha doğalgaza kavuşuyor. Doğalgaz hakikaten hem son yıllarda diğer ürünlere göre daha ucuz ve temiz bir ürün. Bundan en çok yararlanan istifade eden de hanımefendiler. O açıdan da doğalgazın ülkemizde gelmesine vesile olan herkese teşekkür ediyoruz. Herhalde Türkiye'de en fazla göletin barajın yapıldığı ilçe Sandıklı’dır. Çünkü çok büyük verimli ovası, arazileri, geniş bir coğrafyası var. O dağlardan da oluşan coğrafya gölet yapmaya müsait. Bazı köylerimiz bizimki eksik kaldı diyor. Biz de diyoruz ki hiç birisi eksik kalmayacak. Sabırlı olun. Bakanımız ne diyor; Bir yerde coğrafya müsaitse, su varsa mutlaka oraya gölet yapılacak. O açıdan da bugün Ekinhisar köyümüze de hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Allah bol bereketli kazançlar nasip etsin. Sulu tarım çok önemli. Kuru tarıma göre %100 100'e kadar fark ediyor. Çiftçimiz fazla ürün elde etsin. Bence bu yaz hep beraber yaşayarak göreceğiz. Akdağ Milli Parkı Çiftlik alanı ve göletine mutlaka gidin görün. Böyle bir coğrafyayı Allahu Teala bölgeye verdiği için şükrederim” dedi.
 
“Doğalgaz İlçeyi Geliştirecek”
 
Vali Mustafa Tutulmaz da konuşmasında “Öncelikle Sayın Bakanımızın selamlarını iletmek isterim. Kendisi “özellikle selamımı iletin en kısa sürede yine kendileri ile birlikte olacağım” şeklinde ifadede bulunmuştur. Ben de üzerimde kalmasın Sayın Bakanımızın selamını tek tek hepinize iletiyorum. Bugün doğalgazın açılışını yapacağız. Doğalgaz denince akla bir yönüyle medeniyet geliyor. Soğuk bir coğrafyadayız dolayısıyla da soğuk kış günlerinin ne kadar zor geçtiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. İşte doğalgaz öncelikle hayat konforunuzu güzelleştirecek. Bunun yanında yeni sanayi şehri konumunda hızla ilerleyen ilçemizin sanayisinin daha fazla gelişmesine zaman içerisinde katkı sağlayacaktır. Çünkü üretiminde en büyük sıkıntı yaşanılan şey enerjidir. Daha pahalıdır, üretimi maliyetlidir. Bu da uzun vadede üretimi karlı olmaktan uzaklaştırır ya da rekabet etmekten uzaklaştırır. İşte doğalgaz bu yönüyle çok önemli. SANJET’te burada önemli oranda bir ısınma kolaylığı sağlıyor. Elbette her mahallede yok ve ulaşamayanlarda var, doğalgaz artık SANJET’e ulaşamayanlar için ısınma kaynağı olacak” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından temel atma töreni gerçekleşti.