“BARIŞMAYI BİLMİYORSANIZ SİYASET YAPMAYIN”
“BARIŞMAYI BİLMİYORSANIZ SİYASET YAPMAYIN”
Okunma Sayısı: 45143

AK Parti İl Başkanlığının Nisan ayı yürütme ve yönetim kurulu toplantıları Çay ilçesinde AK Parti yapıldı. Toplantı İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven başkanlığında gerçekleştirildi.
 
“Barışmayı bilmiyorsanız siyaset yapmayın”
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Nisan ayı ilk yürütme ve yönetim kurulu toplantıları Çay ilçesinde İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Çay ilçe teşkilatı da yoğun katılım sağladı.
 
“Kimseye küslük kırgınlık yapmayın”
 
Toplantıda konuşan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Barışmayı bilmiyorsanız siyaset yapmayın. Siyaset barış ve sağduyu gerektirir. 2019 seçimlerine bu duruşla ve bu görüşle hazırlanmalıyız. Kimseyle küslük kırgınlık yapmayın. Zaten inancımız gereği de İslam da küs durmanın ölçüsü 3 gün ile sınırlanmış ve üç gün içinde kin ve öfkenin dinip aradaki husumeti/düşmanlığı giderip barışmak gerektiği emri vardır. Bu yüzden siyaset yaparken herkesle barışık olacağız” dedi.
 
“Hedefimiz 2019 seçimleridir”
 
“Değerli kardeşlerim AK Parti iktidarının 16. yılında hedefimiz 2019 seçimleridir” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bunca yıldır iktidarda kalmasına sırrı sürekli kendisini yenilemesidir. Kendisi bu sırrı bu sözlerle ifade ediyor. Önümüzdeki seçimler çok önemli. Sebebi de 16 Nisan da yapmış olduğumuz referandumla yapılan sisteminin değişikliğidir. Kısacası millete verilen sözlerin yerine getirilmesi için 16 Nisan'da çıkan ‘evet’ kararının ardından herhangi bir engel kalmamıştır. Bu söz Cumhurbaşkanlığı sistemi sözüdür. Bundan sonra önümüzdeki yıla kadar yani Mart ve Kasım seçimlerine kadar yoğun bir şekilde sonuç almaya dönük olarak program uygulayacağız. Hedefimiz 2019 seçimleridir. Türkiye bu seçimlerle birlikte yeni bir sisteme geçiyor. Şu bilinmelidir ki bu sistem Cumhuriyet tarihinde gelmiş geçmiş hiçbir sisteme benzemiyor. Yani yüzde az bir oy oranı ile iktidar olmak mümkün olmayacak. Tek şart halkın takdiri olan sandıklar olacaktır. İktidar için yani hükümetin kurulabilmesi için en az %50 artı bir oy almalıyız” ifadelerine yer verdi.