“CHP TERÖR ÖRGÜTLERİNE DESTEK VERİYOR”
“CHP TERÖR ÖRGÜTLERİNE DESTEK VERİYOR”
Okunma Sayısı: 45873

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında Afyonkarahisar halkına TAREKS müjdesi verdi. CHP’ye ise terör örgütlerine verdikleri destekler nedeniyle tepki gösterdi.  
 
AK Parti’nin haftalık basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven gündemi değerlendirdi. Toplantıya Medya, Tanıtım Başkanı M. Zahit Özer ile birlikte Sosyal Politikalar Başkanı Davut Yılmaz katıldı.
 
Sandıklı ve Şuhut şehitlerine başsağlığı diledi
 
Başkan Yurdunuseven toplantıda yaptığı konuşmada, “Öncelikle Sandıklı ve Şuhut ilçesindeki şehitlerimiz için Allah’tan rahmet ülkemize başsağlığı dilerim. J.Uz. Çavuş İbrahim Çetin Sandıklı ilçemizde, P. Uz. Çavuş İbrahim Imış da Şuhut ilçemizde dün defnedildi. Bu arada gazilerimiz de var. Allah acil şifalar versin. Afrin operasyonunun 68. Gününde bugüne kadar 51 şehit verdik. Şimdiye kadar 225 yaralı askerimiz var. 3701 terörist etkisiz hale getirildi. Fırat Kalkanı'ndan sonra ve Zeytin Dalı Harekatı'nda da büyük başarıya ulaşıldı. Terörle mücadelede yeni hedef Menbiç oldu. Şu anda Sincar ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Gelen bilgiler arasında PKK – YPG terör örgütlerinin burayı terk ettikleri iddiaları var. Ancak hükümetimiz tedbirlerini alıyor” dedi.
 
Marble Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı
 
İzmir'de 24'üncüsü düzenlenen Marble Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın kapılarını bugün açtığını söyleyen Yurdunuseven, “Dört gün boyunca sürecek olan fuara 35 ülke katılıyor. Şehrimizden de 100’ün üzerinde firma katılıyor. Biz başarılar diliyoruz” diye konuştu.
 
İlimizde bir milyon buzağı üretilecek
 
Geçtiğimiz hafta yapılan çalışmalar hakkında da bilgilendirme yapan Yurdunuseven şöyle konuştu: “Şehrimiz geçtiğimiz hafta iki Bakanı ağırladı. Gıda Tarım Hayvancılık Bakanımız Eşref Fakıbaba ile Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ilimizdeydi. Bakan Eroğlu Tıbbi ve Aromatik bitkiler çalıştayının ilk oturumuna, Bakan Fakıbaba da Bakan Eroğlu ile birlikte ikinci oturumuna katıldılar. Daha sonra ilimizde temaslarda bulundular. Öncelikle hem Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu, hem de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Eşref Fakıbaba’nın şehrimize önemli katkıları olmuştur. Sayın Bakanımız Fakıbaba şehrimize TAREKS’i getireceğini söyledi. İlimiz Şeker Fabrikasının arkasında bulunan 2 milyon metrekarelik alanda buzağı üretimi yapılacak. Sayın Bakanımız bu konuda söz verdi. Hedefimiz tüm Türkiye'de bir milyon buzağıyı çiftçimize ulaştırmak. Burada et ithali dışında dişi buzağıların çiftçimize ulaştırılmasını hedefliyoruz. Hedefimiz bir milyon. Yine Sayın bakanımızın ifadesi ile Afyon ve Türkiye'deki dişi kesimini azaltmak adına bütün dişi hayvanları TAREKS toplayacak.”
 
Alkoloid modernize edilip büyütülecek
 
Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın katılımları ile Alkoloid fabrikasında bir toplantı gerçekleştirildiğini kaydeden Yurdunuseven, “Burada da Alkoloid fabrikasının önemini anlatıldı. Sayın Bakanımız da Alkoloidin modernizasyonu ve milli ilaç üretimine katkısı konusunda el atıp gerekli işlemleri yapacağını ve üretimin arttırılması gerektiğini ifade etti. Bildiğiniz gibi haşhaş üretimi kota ile yapılıyor. Alkoloid fabrikası büyütülürse haşhaş üretimi de artacak. Bunun da çiftçimize katkıları olacak” diye konuştu.
 
Sadece Sandıklı kongresi kaldı
 
İhsaniye, Bolvadin, Bayat ve Emirdağ Kadın Kolları Kongrelerini tamamladıklarını da kaydeden Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Göreve gelen arkadaşlarımıza başarılar diliyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sadece Sandıklı ilçemizin Kadın Kolları Kongresi kaldı. Bunun tarihi de yarın netleşecek. Afyonkarahisar büyük kongreye doğru hızla ilerliyor.”
 
Şehirlerin ekonomik beklentileri forumu
 
Başkan Yurdunuseven, “AK Parti Genel Merkezi Ekonomi işleri Başkanlığı tarafından ilimizde düzenlendiği ‘Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu’ toplantısı ilimizde gerçekleşti. Toplantıda, hem işadamlarımızın hem STK’larımızın, hem de siyasilerin beklentileri dinlendi. Burada kendilerine bazı sorular yöneltildi. Bunları cevapları da Genel Merkeze gönderildi. Öğleden sonraki toplantı daha önemliydi. Bütün STK’lardan ve işadamlarımızdan katılımlar oldu. İşadamlarının beklentileri soruldu. Buradan iyi bir sonuç bekliyoruz” dedi.
 
Vefa yemeğine Cumhurbaşkanımız da telefonla konuk oldu
 
Cuma günü vefa yemeği vererek 2002 yılından bugüne kadar bütün partilileri bir araya getirdiklerini kaydeden Yurdunuseven, “İl ve ilçe ana kademelerini bu yemekte buluşturduk. Yaklaşık 600 civarında bir katılım oldu. Yemeğimize Cumhurbaşkanımız da telefonla konuk oldu” diye konuştu.
 
“OHAL kararı terör için alındı, CHP neden rahatsız”
 
CHP’nin OHAL’in kalkması için yaptığı açıklamalara tepki gösteren Yurdunuseven şöyle dedi: “CHP, OHAL kalksın diyor. Sebebini soruyorum? Neden rahatsızsınız? Silahlı askerler, polisler herkesin önünü kesip huzursuz mu ediyor? Dışarı çıktığınızda kaç kez kimlik soruluyor, sokağa çıkma yasağı mı var? OHAL terör örgütlerini temizlemede elimiz ayağımızdır. Fransa’ya bakın. Bir terör olayı oldu diye OHAL ilan edildi. Ülkede ciddi bir sıkı denetim var. Teröristler için çıkardığımız OHAL’den CHP neden rahatsız oluyor?”
 
“Bizimki devlet menfaati, HDP ile sizinki ne ittifakı”
 
Seçim ittifakını menfaat birlikteliği olarak gören bazı CHP’lilere cevap veren Yurdunuseven “Seçim ittifakı değil, menfaat ittifakı diyenler, ortada bir menfaat varsa milletimizin ve devletimizin menfaatidir. Peki sizin PKK terör örgütünün siyasi temsilcisi HDP ile olan ittifakınız neyin ittifakı oluyor? Bizim tek odak noktamız devletimiz, milletimiz ve vatanımızdır. Bu böyle bilinmeli” diye konuştu.
 
“Mehmetçik teröristlerin gasp ettiği malları hakla dağıtıyor”
 
Yurdunuseven Afrin operasyonuna da değindi. “Suriyeliler memleketlerine dönmeye başladılar” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Afrin operasyonu sonrası insanlar evlerine dönüyor. Bakınız Afrin’i işgalden kurtaran Mehmetçik, terör örgütünün zorla el koyduğu, ev işyeri tarla ve bahçeleri de sahiplerine geri veriyor. Afrin halkı mallarını alabilmek için kriz masası önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Türkiye dünyaya insanlık dersi veriyor. Kürt, Arap, Türkmen halklarının büyük desteği Mehmetçiğin Afrin destanını perçinliyor. Biz hiçbir binaya, araziye zarar vermiyoruz, dünyaya ders veriyoruz” ifadelerini kullandı.
 
YPG terör örgütünü destekleyen CHP’liler şehit cenazelerine hangi yüzle katılıyor
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrin operasyonuna karşı çıkan ve PKK’lı teröristlere destek verenlere sert bir şekilde tepki göstererek, "Meydanı bunlara bırakmayacağız" demişti. Meclis Genel Kurulu'nda konuşan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, terör yandaşlarına ve destekçilerine tek teklime etmeden, YPG sempatizanı öğrencilere sahip çıkıp Cumhurbaşkanı'nı hedef aldı.  Yurdunuseven, CHP’lilern bu tavrına şu sözlerle tepki gösterdi: “Biz AK Parti olarak, söylemleri ile terörü destekleyen CHP’ye ve ülkede huzursuzluk çıkarmak isteyen terörist destekçileri ve sempatizanlara asla müsaade etmeyeceğiz. CHP terör örgütlerine mi hizmet ediyor? CHP, askerimizi şehit eden YPK’yi terör örgütü olarak görmüyorsa, şehit cenazelerine hangi yüzle katılıyor. Maalesef CHP terör örgütlerine bu yaklaşımları ile teröristleri destekliyor. Bize MHP ile menfaat birlikteliği yapıyorsunuz diyenlerin HDP ile ne birlikteliği içerisinde oldukları, terör örgütlerine verdikleri destekten belli oluyor.”
 
Toplantı basın mensuplarının soruları ile devam etti.