“EN AZ YÜZDE 75 OY ALMALIYIZ”
“EN AZ YÜZDE 75 OY ALMALIYIZ”
Okunma Sayısı: 46781

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’i ziyaret etti, partililerle bir araya geldi. Bakan Fakıbaba Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en az yüzde 75 oy alınması gerektiğini söyledi.
 
Başkan Yurdunuseven’i ziyaret etti
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’i ziyaret etti. Başkan Yurdunuseven Bakan Fakıbaba’ya Afyonkarahsisar mermerinden yapılmış satranç takımı hediye etti. Bakan Fakıbaba daha sonra İl Başkanı Yurdunuseven ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.
 
“En az yüzde 75 oy almalıyız”
 
Bakan Fakıbaba, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven'i ziyaretinin ardından partililerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu, gündemi değerlendirdi. Bakan Fakıbaba, 2019 seçimlerinin çok önemli olduğunu söyledi, Cumhurbaşkanlığı seçiminde en az yüzde 75 oy alınması gerektiğini ifade etti. Türkiye’nin AK Parti hükümetleri öncesi kötü yönetildiğini anlatan Bakan Fakıbaba sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye 15 yıl önce neydi şimdi ne durumda? Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yüzde 76 oy almış. Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 74,99 oy alırsak bu beni rahatsız eder, üzer. Biz 75'in üzerinde bir oy almalıyız” dedi.
 
“Kendimize güvenimiz geldi”
 
Bakan Fakıbaba, “15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki ajanlar ülkemizi işgal etmek istedi. Düşünebiliyor musunuz bir ülkenin ordusu kendi vatandaşına silah sıkıyor. Bugüne şükür ki liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu alçak darbe girişimini de bertaraf etti ve hainler temizlendi. Bununla birlikte ordumuz Allah'a çok şükür Afrin'i aldı. Eğer bu hainler olsaydı şimdi bizi berbat etmişlerdi. Şimdi şerefli ordumuz zaferden zafere koşuyor. Mert olan gelsin bakalım. Hele Türkiye'nin çakılına göz diksin bir göreyim, onun gözünü çıkarayım ben. Hele şükür kendimize güvenimiz geldi. Güneydoğu'da cirit atıyorlardı" diye konuştu.
 
Fakıbaba daha sonra bir mağazanın açılışına katıldı.