“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ MİLAT OLACAK”
“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ MİLAT OLACAK”
Okunma Sayısı: 34906

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Meclis Üyeleri İstişare ve değerlendirme toplantısı Ticaret Borsasında gerçekleşti. Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye için milat olacağını söyledi.
 
‘Meclis Üyeleri İstişare ve değerlendirme toplantısı’ AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, ilçe ve belde başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, 3. kademe il ve ilçe yerel yönetimler başkanları, İl Kadın ve İl Gençlik kolları Başkanları katıldı.
 
“Gecemizi gündüzümüze katıyoruz”
 
Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven “2019 seçimlerine tam bir yıl kaldı. Yani önümüzdeki sene bu vakitlerde yerel seçimler için geriye sayım başlamış olacak. Bunun için yoğun bir çalışma içerisine girerek iyi bir saha çalışması yapmamız gerekiyor. Ziyaret edilmesi gereken yerleri şimdiden ziyaret edip çalışmalarımıza başlamalıyız. Biz çalışıyoruz, gecemizi gündüzümüze katıp ev ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, ilçe ziyaretleri yapıyoruz. Hatta bunlarla da yetinmiyor kurumlarımızı ziyaret ediyor, şehrimiz için yapılması gereken ne varsa yapmanın gayreti içerisine giriyoruz” dedi.
 
“Cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkemiz için milat olacak”
 
“Önümüzde büyük bir seçim var” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Hem Cumhurbaşkanlığı hem de yerel seçimler. Cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkemizde milat olacak nitelikte bir seçimdir. Türkiye’yi yeni bir yönetim modeline geçirecek bu seçimleri kaybetme şansımız yok. Kesinlikle 1. turda mutlak geçmeliyiz. Rehavete kapılmadan, gevşemeden ve yorulmak nedir bilmeden bunun çalışmasını yapmak zorundayız. Biz il teşkilatı olarak bunun çalışmalarını her daim yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.  
 
“Erken seçim geleneğimize aykırıdır”
 
Sahada sürekli erken seçim iddialarının konuşulduğunu ve bunun da Afrin üzerinden yorumlandığını kaydeden Yurdunuseven, “ Şu bilinmelidir ve unutulmamalıdır ki AK Parti fırsatçı bir siyasi parti değil, daha önce alınmış kararlarla olası gelişmeleri o kararların önüne sokmadan siyaset yapan bir partidir. Erken seçim geleneğimize aykırıdır. Yani kimse bizden Afrin fırsatçılığı beklemesin. Biz, günlük gelişmelere göre plan yapan bir siyasi parti değiliz, günü kurtarma derdinde de değiliz, ağırlığımızın ve gücümüzün farkındayız. O yüzden şu an için erken seçim düşünmüyoruz. Oylarımız Afrin operasyonunun ardından yukarı doğru bir ivme ile artış gösterse de erken seçim için el ovuşturanlara bu konuda bir beklenti içine girmemeleri konusunda uyarıyorum” dedi.
 
“Cumhur ittifakı yerli ve milli bir ittifaktır”
 
Yurdunuseven konuşmasında, “Bu toprakları 1071’den bu yana vatan edenler ve evlatları şunu bilir ki, vatanımız bu güne dek ne kaybettiyse, yerli ve milli düşüncede ittifak edememekten kaybetti. Bu nedenle; Kur’an, ezan ve bayrak, şu an adını koyduğumuz “cumhur ittifakı” için yeterli bir sebeptir. Bu ittifaktan vazgeçilmesi, feda edilmesi imkânsızdır. 15 Temmuz darbe girişimi ile işgal edilmeyle yüz yüze kalan vatanımız Cumhurbaşkanımızın çağrısı ve milletimizin feraseti ile “Ya Allah, Bismillah” diyerek bir kere daha ayağa kalktı. Bu yüzden de “Cumhur ittifakı” milli bir ittifaktır ve milli bir mücadeledir. Bu mücadelemizin zaferle sonuçlanması dileklerimle” ifadelerini kullandı.
 
“Afyonkarahisar’da tarihi rekora imza atalım”
 
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk de bir konuşma yaparak, “Bizim Afyonkarahisar’da 18 ilçe teşkilatımız, 40 belde teşkilatımız, bir de il teşkilatımız var. Bu teşkilatımızın da bir ana kademesi, bir kadın kolları, bir de gençlik kolları var. Her teşkilatımızda yerel yönetimler başkanı ve yardımcısı var. Sadece yerel yönetim birimleri başkan ve yardımcısı olarak baktığımızda 354 kişi var. Afyon'da bu 354 kişi yerel yönetimler birim başkan ve yardımcısı ile 317 tane de belediye meclisi üyelerimiz var. 34 tane il genel meclis üyemiz var. 10 tane belediye başkanımız var. Topladığımızda 715 kişi ediyor. 715 kişi isterse bu Afyon'un altını üstüne getirir. 715 kişinin 34’ü il genel ve 317 belediye meclis üyesi olarak baktığımız zaman 351’i doğrudan doğruya bu halkın oylarıyla seçilmiş insanlar yani yerelin milletvekilleri. Sizin buradaki milletvekili sayınız AK Parti'nin tüm Türkiye'deki milletvekili sayısından çok daha fazla. Biz diyoruz ki benim Afyon'daki bu 351 yerel milletvekili bunu kendine dert edinmeli. Sokak sokak, mahalle mahalle teşkilatları ile beraber öyle bir çalışmalı ki Allah'ın izniyle 30 Mart 2019 yerel seçimlerinde Afyonkarahisar'da da tarihi rekorlara imza atalım” dedi.
 
“Hiçbir başarı tesadüf değildir”
 
AK Parti Milletvekili Hatice Özkal ise konuşmasında, “Biz AK Parti olarak seçimden hemen sonra, bir sonraki seçimin startını verip çalışmalarına başlayan bir teşkilatız. Onun için yerel yönetimler ve diğer tüm birimler de böyle çalışıyor. Biz Afyonkarahisar olarak gerçekten iyi bir teşkilatız. Güçlü çalışmalara imza atıyoruz. Herhalde bunun sonucu olarak biz Türkiye ortalamasının yüzde 10 üzerinde gidiyoruz. Bu rakam, bu emeğin karşılığı diye düşünüyorum. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Zaten kuruluşundan beri teşkilatta Kadın Kolları İl Başkanlığı, ana kademe, il yürütme, il genel meclisleri, her birimde tekrar tekrar görev almış bir kardeşiniz olarak teşkilat çalışmaları ve alan her zaman bize mutluluk vermiştir, onur vermiştir. Orada olmaktan çalışmaktan zevk almışsınızdır. İnşallah önümüzdeki seçimlerde de yoğun bir şekilde çalışarak zaferle çıkacağımıza inancım tamdır” dedi.
 
Toplantı karşılıklı soru-cevap şeklinde devam etti.