“BİR CANI KURTARMAK BÜTÜN İNSANLIĞI KURTARMAK GİBİDİR”
“BİR CANI KURTARMAK BÜTÜN İNSANLIĞI KURTARMAK GİBİDİR”
Okunma Sayısı: 38368

AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak hekimlerin her daim halkın yanında yer aldığını ifade etti.
 
14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Asırlardan bu yana bağımsız ve hür yaşayan milletimiz, İstanbul’da 1919’da işgale boyun eğmeyeceğini haykırdı. Tıbbiyeli öğrencilerinin yaktığı bu bağımsızlık ateşinin yıl dönümünde,  İstanbul’un işgaline karşı verilen mücadelenin gizli adı olan ‘tıp bayramı’ bir kez daha kutlanıyor” dedi.
 
“Hükümetimiz sağlık çalışanlarına şiddete karşı tedbir aldı”
 
AK Parti hükümetleri olarak sağlık çalışanlarının önemini her daim bildiklerini ifade eden Yurdunuseven mesajında “Sağlığımızı kaybettiğimizde bunu daha iyi anlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir hastaneye yattığımızda bizler için ellerinden gelen gayreti gösterip tedavi etmeye çalışıyor ve sağlığımıza kavuşana kadar başımızdan ayrılmıyorlar. Arada bir de olsa hem ülke genelince hem de ilimizde münferit olarak yaşanan ve kabul etmediğimiz değerli sağlık çalışanlarına yapılan şiddeti de kınıyorum. Hükümetimiz bununla ilgili de çalışmalar başlatmış ve gerekli hukuksal tedbirler almıştır” ifadelerine yer verdi.
 
“Gece gündüz demeden halkın sağlığı için çalışıyorlar”
 
Yurdunuseven, “Türk hekimleri, ülkenin ayağa kalması ve yeniden diriliş için 1919 yılında nasıl kenetlendi ve birlik oldu ise bugün de büyük ve güçlü Türkiye hedefi doğrultusunda bu bağlılığı, dünyaya örnek olan çalışmaları ile göstermiş ve ispat etmişlerdir. Sağlık çalışanları yaşamın, sağlığın kıymetini en iyi bilen insanlardır. İnancımız gereği bir canı kurtarmanın, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan bir anlayış ile gece gündüz demeden halkın sağlığı için hizmet sunuyorlar” dedi.
 
“Terör destekçisi yaklaşıma karşı milletimizin yanında yer aldılar”
 
Yurdunuseven mesajını “Dün Çanakkale, Kocatepe, Çiğiltepe, Dumlupınar gibi cephelerde olan vatansever hekimlerimiz her daim milletimizle kol kola, yan yana olmuş, bugün de Afrin’de cephede, Gazze’de, Afrika’da, Myanmar’da ve adını sayamadığımız dünyanın dört bir yanındaki mazlumların yayında yer almış, almaya da devam etmektedirler. Hekimlerimiz, meslektaşları olan bir kesimin siyasal ideoloji ve terör destekçisi yaklaşımına karşın, her daim milletimizin yanında, milletimize uzanan el olmuştur. Değerli sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, sağlıklı, mutlu nice yıllar diliyorum” ifadeleri ile noktaladı.