“İSTİKLAL MARŞIMIZ MORAL VE CESARET KAYNAĞI OLMUŞTUR”
“İSTİKLAL MARŞIMIZ MORAL VE CESARET KAYNAĞI OLMUŞTUR”
Okunma Sayısı: 36973

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yurdunuseven mesajında “’İstiklal Marşı; bağımsızlık mücadelesinde moral ve cesaret kaynağı olmuştur’ dedi.
 
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Akif Ersoy'un, Çanakkale ruhunu mısralarıyla ölümsüzleştirdiğini, aynı zamanda da bir haysiyet abidesi olduğunu söyledi. Yurdunuseven, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları kaydetti: “Bu necip millet; tüm imkânsızlıklara rağmen, birlik ve beraberlik içerisinde Büyük Önder Atatürk’ün liderliğinde yürüttüğü Kurtuluş Savaşını, büyük bir zaferle sonuçlandırdı. Milletin vatan sevgisi, bağımsız yaşama arzusu ve mukaddes değerlere verdiği önemi abideleştiren İstiklal Marşı; bağımsızlık mücadelesinde moral ve cesaret kaynağı olmuştur. Anadolu halkının duygularına tercüman olan bu önemli ve duygu dolu eser; vatan, millet, istiklal ve din sevgisiyle yoğrulmuş Milletimizin, kutsal değerlerine göz dikenlere karşı gösterdiği büyük kahramanlıkların, dizelerdeki tezahürüdür. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy ‘İstiklal Marşı’'mızda hür yaşama iradesini en net şekilde ifade etmiş, milletimizin cesaretini ve kahramanlıklarını da ölümsüzleştirmiştir.”
 
“Halkımıza moral aşıladı”
 
İstiklal Marşı'mızın ve Safahat'ın unutulmaz şairi Mehmet Akif Ersoy’un milli mücadele yıllarında tüm benliği ve hislerini kullanarak yazdığı İstiklal Marşı ile halkımıza moral aşıladığını ifade eden Yurdunuseven, mesajını şöyle sürdürdü: Halkımızı esaret altına almak isteyen yedi düvele karşı top yekün verdiği bir savaş ile milli benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan arzusunu destanlaştırdığı istiklal mücadelemiz, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un muhteşem mısralarıyla sonsuzluğa yol almıştır. Gönül dünyamızı en güzel şekilde dizelere dökerek bizlere her daim moral ve güç kaynağı olan milli marşımızın kabulünün 97. Yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bu destanı yazdıran tüm ecdadımızı ve İstiklal Mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren Mehmet Akif’i rahmetle ve minnetle anıyorum.”