KONGRELERİN ARDINDAN 2019 SEÇİM ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
KONGRELERİN ARDINDAN 2019 SEÇİM ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
Okunma Sayısı: 33750

AK Parti Afyonkarahisar 83. İl Danışma Meclisi Toplantısı İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da katıldığı toplantıda konuşan Yurdunuseven 2019 yılı seçimleri için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
 
AK Parti Afyonkarahisar 83. İl Danışma Meclisi Toplantısı Ticaret Borsası Düğün Salonunda İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya ve Hatice Dudu Özal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ilçe - belde belediye başkanları ve partililer katıldı.
 
“Kongrelerin ardından 2019 yılı için çalışmalara başlayacağız”
 
Toplantıda konuşan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “6'ncı Olağan İl Kongremizi Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Genel Başkan Yardımcılarının teşrifleriyle yaptık ve hızlı bir şekilde göreve başladık. 2019 yılında önümüzde iki önemli seçim var. Tüm ilçelerimizde Kadın Kolları kongrelerimiz devam ediyor. İnşallah Kadın ve Gençlik kollarımızın kongrelerini tamamladıktan sonra Sayın Bakanımız bir çalışma hazırladıklarını ifade etti. Kongrelerin ardından yapılan bu çalışmada eksikliklerimizi tespit edip inşallah hızlı bir şekilde yeni döneme geçip 2019 yılı hazırlıklarına başlayacağız” dedi.
 
“Afyonkarahisar’ın yüzünü ak etmeye devam edeceğiz”
 
Afrin operasyonuna da değinen Yurdunuseven şöyle konuştu: “Ben Afrin'de bu ülkenin geleceği için bu ülkeyi korumak uğruna savaşan askerlerimize muzafferiyetler diliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum. 2019 yılındaki seçimlere bir ve diri gireceğiz. İnşallah yine her zaman olduğu gibi galibiyetle çıkacağız. Sayın vekillerimiz ve Sayın Bakanım başta olmak üzere Afyonkarahisar'ın yüzünü ak etmeye devam edeceğiz. Ben şimdiden hepinize çok çok teşekkür ediyorum.”
 
“Türkiye’de ilk olacak bir proje yapıyoruz”
 
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da toplantıda bir konuşma yaptı. Başkan Çoban konuşmasında, “2018 yılı içerisinde yapacağımız faaliyetlerini içerisinde en önemlisi Motokros Şampiyonası olacak. Bu şampiyona için şu an 140’dan fazla ülke canlı yayın izni almış durumda ve 1 milyar 400 milyondan fazla insan bu yarışları canlı olarak izleyecek. En az 30 bin yabancı bu yarışları izlemek için ilimize gelecek. Bir o kadar yerli turistlerin şehrimizi ziyaret edeceğini tahmin ediyoruz. Bu tabii Türkiye'de yapılan ilk yarışma. Bizim asıl projemiz çok önemli. 610 bin metrekare bir arazimiz var ve biz buraya Türkiye'de hiç olmayan otomobil yarışlarının her branşının her türlüsünün yapılabildiği, yeni çıkan tüm araçların test sürüşlerini yapılabildiği, sürüş eğitimlerinin verilebileceği bir yatırımı yapıyoruz. Yaklaşık 60 milyon TL bedelli, arsa bedeli hariç belediye imkânlarımızla inşallah bu sene başlayacağız. Şu an projemizi yaptırıyoruz. Proje biter bitmez motosiklet ve otomobil federasyonlarından onay aldığımız anda pistlerin yapımına başlayacağız. Pistler tamamlandıktan sonra Afyonkarahisar dünyada adını duyuracak bir il olacak” dedi.
 
Hayvan hakları konusunda Bakan Eroğlu’ndan yasa talebi
 
Başkan Çoban ayrıca sokak hayvanları konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek, bu konuda Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’ndan yeni yasa talebinde bulundu.
 
“28 Şubat’ı gençlere iyi anlatmalıyız”
 
Milletvekili Hatice Özkal da konuşmasında, “Danışma meclisimizin ilimize teşkilatımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum. Teşkilatımız yeni kan yeni canla yoluna devam ediyor. Kongremizi yaptık. Genel Başkanımız Reisimiz Sayın Cumhurbaşkanımız ilimize teşrif ettiler. Teşkilatımızda il yürütme ve yönetimde görev alan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor Allah utandırmasın diyorum. 2019 yılında yapılacak seçimlerde de inşallah hayırlısını diliyoruz. Birkaç gün önce tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan 28 Şubat'ın 21. Yıl dönümünü yaşadık. 21 yıl önce yaşanan olay aslında çok iyi anlatılmalı. Çünkü o gün doğanlar bugün 21 yaşında. Onlar 28 Şubat'ı görmediler ve yaşamadılar. O yüzden onlara bunu iyi anlatmalıyız” ifadelerine yer verdi.
 
“Erbakan Hocanın MGK kararlarına imzası yok”
 
Milletvekili Ali Özkaya ise konuşmasında 28 Şubat sürecinde MGK bildirisine dönemin Başbakanı merhum Necmettin Erbakan’ın imza atmadığını söyledi. Özkaya, “Ergenekon davalarının yargılama sürecinde AK Parti Genel Merkezi adına ben o davaları takip ettim ve dosyaları getirdim. O dosyalarda 28 Şubat'ın meşhur kararları da vardı. Rahmetli Erbakan Hocanın 28 Şubat MGK kararlarında imzası yok. Kararda imza var ama ek belge ve 18 madde de emekli Orgeneral olan İlhan Kılıç’ın imzası var.  O kararların hiçbirinde hocanın imzası yok. Orada bütün uygulamayı yapan iki temel karar var. Milli Güvenlik Kurulu'nun arkasına dönemin Cumhurbaşkanının eklediği emekli Org. İlhan Kılıç'ın imzasıyla yayınlanan 18 madde var ve Başbakanlık müsteşarı Ahmet Şağar imzalı yaklaşık 10 sayfalık bütün kurumlarda ne yapılacağına dair Batı Çalışma Grubu ve onun işlerini yürüten bir karar. O çok tarihi bir belge o dosyalar Genel Merkezi duruyor. ‘Ben bunu çalışmak istiyorum’ diyenlere de o belgeleri verebiliriz. Çok önemli bir belge bunlar. Kamuoyunda Erbakan Hoca’nın MGK kararlarını tümüyle imzaladığı algısı var. ” ifadelerine yer verdi.
 
“Afyonkarahisar 2019 seçimlerinde destan yazacak”
 
Son olarak Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu konuştu. Bakan Eroğlu, “Kongreden sonra ilk toplantı yapılıyor. Ben yeniden güven tazeleyen Sayın İl Başkanımıza, yürütme ve diğer bütün arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum. İnşallah çok hızlı bir çalışmayla Cumhurbaşkanımızın arzu ettiği seviyeyi yakalayacağız. Çünkü önümüzde çok büyük ülkemizin tarihinde milat olacak bir seçim var. 2019 yılı hakikaten çok önemli. Biz her seçime önemli deriz ama 2019'da bambaşka bir önem var. Allah'ın izniyle Afyonkarahisar 2019 yılında hem mahalli idare hem de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimlerinde destan yazacak. Bunun için çok çalışmamız lazım gayret etmemiz lazım” dedi.
 
“Hıristiyanlığı bile teklif edenler oldu”
 
“Ben Belediye Başkanımızı Paşa Camii’ni yeniden aslına uygun olarak yaptırmasından dolayı çok teşekkür ediyorum” diyen Bakan Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: “CHP zihniyeti, bu ülkede ateist bir nesil yetiştirmek istedi. Hatta Hıristiyanlığı teklif edenler oldu. Bu milletin feraseti neticesinde bugünlere geldik. Bu günlere gelmek öyle kolay olmadı. Bazı büyüklerimizi anlatıyor; Vatandaş eskiden Kuranı Kerim dersi verirken jandarmayı gördüğü anda Kuranı saklıyordu. Millet ezanı Peygamber efendimiz döneminde okunduğu şekliyle istiyor ama bunlar tam tersini istiyordu. Maalesef bu zulümleri bu millet gördü. İnşallah bundan sonra bu zulümler yaşanmayacak. Bu CHP zihniyetini anlamak açısından çok önemli çünkü bugünkü CHP ile eskisi arasında bir fark yok. Bakın konuştuklarını dinleyin. Bunların dinle imanla millet ile hiç alakası yok. İstanbul il başkanını dinliyorsunuz hayret ediyorsunuz. Milletvekillerini dinliyorsunuz yerinizde duramıyorsunuz. Dolayısıyla inşallah önümüzdeki seçimlerde bu milletin bekası, geleceği için Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerin, yakalamak için AK Parti çok çalışması lazım. AK Parti birlik beraberliğin teminatıdır. Bu şanlı bayrağımızın ilelebet bu topraklarda dalgalanmasının teminatıdır. Ezanların okumasının teminatıdır. Dolayısıyla gerçekten sizlere çok şey borçluyuz. Çünkü her seçimde AK Parti'nin yüzünü ak ettiğiniz, hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar AK Parti'ye gönül veren hizmet veren, gece gündüz yaz kış demeden çalışan gönül dostlarımıza, değerli kardeşlerimizi gönülden teşekkür ediyorum. Hayatını kaybedenlere de gani gani rahmet diliyorum.”
 
“Seçim analizi ile ilgili bir çalışma yaptık, buna göre çalışacağız”
 
2018 yılında Afyonkarahisar'da çalmadık kapı kucaklanmak insan bırakmayacaklarını söyleyen Bakan Eroğlu sözlerini, “Herkesi kucaklayalım. Çünkü bizim oyumuzu yüzde 64-65’lerden Cumhurbaşkanımız’ın hedef gösterdiği en az yüzde 75 – 80’lere yükseltmeniz lazım. Bu zor bir şey değil. Ayrıca bütün 18 ilçenin Belediyesi'ni almamız lazım. Hep birlikte çalışalım. Buna göre karar verelim. Bunun için bir sistem gerekli. Bir şey yaparken bir plan yapmak gerekli. Basit bir çalışmada bile bir sürü hazırlık yapıyoruz. Bu çok önemli bir çalışma. Yeni seçilecek arkadaşlarla birlikte bir plan yapalım. Büyük bir plan yapalım. Seçim analizi ile ilgili detaylı bir çalışma yaptık. Hangi mahallede, hangi beldede ne kadar oy aldık bunları teker teker inceleyelim. Hangi yerde oyumuz eksikse orayı daha yüksek hale getirebilmek için bir plan yapalım. Kadın kolları, gençlik kolları bu plana hazırlansın ve mahalle bazında çalışalım. Mahalle mahalle, belde belde gezeceğiz. Bir sıkıntı varsa onlarla kucaklayacağız. Bizler her kapıya giremiyoruz fakat kadınlarımız sağolsunlar gece gündüz kar kış demeden çalışıyorlar” ifadeleri ile noktaladı.