"28 ŞUBAT'IN MANŞETLERİ" SERGİSİ AÇILDI
Okunma Sayısı: 39288

AK Parti Genel Merkezi'nce "İnsan eşref-i mahlûkattır" temasıyla hazırlanan, 28 Şubat döneminin gazete manşetlerinin yer aldığı "28 Şubat'ın Manşetleri" adlı fotoğraf sergisi AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in katılımları ile Taş Medresede açıldı.
 
28 Şubat’ı en iyi anlatan gazete manşetleri Taş Medrese’de düzenlenen sergi ile halka anlatılıyor.
 
Serginin açılışına, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve partililerin katılımı ile açıldı. 
 
“Çirkin yüzlerini burada sergiliyoruz”
 
Sergiyi gezen heyet 21 yıl önce darbe öncesi ve sonrasında atılan manşetleri pür dikkat inceledi. Gazete manşetleri, katılımcıları 21 yıl öncesine götürerek hafızalarını tazeledi. Daha sonra bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Türkiye 1997 yılında bir darbe ile karşı karşıya geldi. Bugün 21 yıl önce yaşanan bu insanlık suçunu bir kez daha unutturmamak adına vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Gazete manşetleri ile halka demokrasiye ve seçilmiş hükümete balans ayarı yapmaya kalkanların çirkin yüzünü burada sergiliyoruz. Darbenin ardından bu ülkenin insanları birçok hakkından yoksun bırakıldı. Bilinmelidir ki bugün Allah korusun ama bir işgal girişimi olsa herhalde bu darbe girişiminin ardından yaşananlardan farklı şeyler yaşanmazdı. Bu halkın evlatları ilkokuldan üniversiteye kadar eğitim hayatlarını noktalamak zorunda kaldı. Sadece Müslüman olmaları nedeniyle çalışma hakları dâhil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince ve alçakça fişlendiler” dedi. 
 
“Milletin değerlerine yapılmış bir darbedir”
 
“Bizler AK Parti olarak 1000 yıl sürecek denilen bu alçak darbeyi Allah’ın izni ile kısa sürede tarihin tozlu raflarına kaldırdık” diyen Yurdunuseven sözlerini şöyle tamamladı: “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımızın öncülüğünde milletimizden aldığımız güçle bütün vesayet odakları ve darbeci zihniyeti ortadan kaldırana dek mücadelemizi sürdüreceğiz.  Unutulmamalıdır ki 28 Şubat milletin değerlerine yapılmış çok alçak bir darbedir. Biz AK Parti olarak bu darbeyi unutmadık, unutmayacağız. Gelecek nesillere, o günleri anlatan gazete, televizyon program ve haberleri ile aktaracağız. 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunanlar ile 28 Şubat'taki darbenin beslendikleri kaynak aynıydı. Bu milletin inancı ve feraseti son darbe girişimi olan 15 Temmuz’u ortadan kaldırmıştır.”
 
Sergi Pazartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek.