“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖNLÜNDE ŞEHRİMİZİN YERİ AYRIDIR”
“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖNLÜNDE ŞEHRİMİZİN YERİ AYRIDIR”
Okunma Sayısı: 25972

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık değerlendirme toplantısında konuşan İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizden memnun ayrıldığını söyledi.
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven Afyonkarahisar 6. Olağan İl Kongresinin ardından basın mensupları ile haftalık değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
 
“Cumhurbaşkanımız memnun ayrıldı”
 
Toplantıda konuşan Yurdunuseven, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile Afyonkarahisar 6. Olağan İl Kongresini gerçekleştirdik. Çok coşkulu ve güzel bir kongre oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız, salondaki ve dışarıdaki kalabalıktan çok memnun ayrıldı. Ben burada il kongremize teşrif eden başta Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, tüm bakanlarımıza, Genel Başkan Yardımcılarımıza, milletvekillerimize, kongreye katılan delegelerimize ve Afyonkarahisar halkımıza çok teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ilimize geldiğinde bir önceki gelişinde uğradığı simitçiyi sordu. ‘O simitçi yakın mı?’ dediğinde bizler çok şaşırdık. Sayın Cumhurbaşkanımızın gönlünde şehrimizin yeri ayrıdır” dedi.
 
“Henüz görev dağılımı gerçekleştirilmedi”
 
Kongre ile birlikte yeni yönetim listesi oluşturduklarını kaydeden Yurdunuseven, sözlerine şöyle devam etti: “Genel merkezimizin kararı ile 50 kişilik olan yönetim listesi 30’ a indi, 50 kişi olan yedek listesi de 15'e indi. Dolayısıyla yeni listemizi delegelerimizin oylarıyla oluşturduk. Bugün itibariyle yasal süre ile kesinleşme gerçekleştirilecektir inşallah. Dün o yüzden yönetim kurulu toplantısı yapamadık ve görev dağılımı da gerçekleştiremedik. Liste netleştikten sonra inşallah bunu sizlerle paylaşacağız.”
 
“32. günde bin 715 terörist etkisiz hale getirildi”
 
Afrin operasyonu hakkında da konuşan Yurdunuseven, 32. günde harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 715 olduğunu söyleyerek, şehit olan tüm askerlere Allah’tan rahmet, orada bulunan askerlerimize de muzafferiyetler dilediklerini ifade etti.
 
Milli ittifak görüşmeleri
 
AK Parti – MHP arasında yapılan ‘Milli ittifak’ konusuna da değinen Yurdunuseven, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milli İttifak konusunda kabul ettiği MHP lideri Bahçeli ile görüştü. Liderler, üzerinde tam mutabakat sağladığı 26 maddelik kanun teklifini yarın TBMM'ye sunacaklar” dedi.
 
Kılıçdaroğlu’nun gazetecilere davası
 
Yurdunuseven, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilimizde gazetecilik yapan Saadettin Ulusoy’a dava açmasına da değinerek, “Hemen her konuşmasında ifade özgürlüğünden söz eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ilimizde bir gazeteciye sosyal medya paylaşımından dolayı dava açması bizi şaşırttı. Konuşmalarında sürekli ifade özgürlüğü diyenler ifade özgürlüğünün kısıtlanması için gazetecilere dava açıyor. Bu nasıl bir tutarsızlıktır” diye sordu.
 
CHP’deki 13 yaşındaki erkek çocuğuna taciz iddiası
 
Kuşadası İlçe Teşkilatı’nı CHP Kurultayı için Ankara’ya taşıyan otobüste yönetici M.Y.’nin alkol alarak 13 yaşındaki bir erkek çocuğu taciz ettiği iddialarına da değinen Yurdunuseven şöyle konuştu: “Arkadaşlar CHP'nin kongresi sırasında bir pedofili skandalı ortaya çıktı. Ne hikmetse duyuma dayalı bir pedofili olayında bile ortalığı yakıp yıkanlar CHP'de pedofili skandalı olunca sus pus oluyor. Ben bu konunun üzerine durmak istiyorum. Kim yaparsa yapsın, eğer bir pedofili skandalı varsa bunun affı kesinlikle mümkün değildir. Bu hangi kesimde olursa olsun mümkün değildir. Ancak bazı gazeteciler, kendi kesimleri ile ilgili olan bir takım skandalları göz ardı edip üstünü kapatıp sus pus oluyor. Karşıt kesimden olunca da ortalığı velveleye veriyorlar. O yüzden o insanların gazeteciliğinin samimiyetini sorguluyor ve bunun adı ikiyüzlülük olduğunu söylemek istiyorum.”