“AK PARTİ TESADÜFEN DEĞİL BİLEREK AFYONKARAHİSAR’DA KURULDU”
“AK PARTİ TESADÜFEN DEĞİL BİLEREK AFYONKARAHİSAR’DA KURULDU”
Okunma Sayısı: 36076

AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,  milletvekilleri ve ilçe - belde başkanlarının da katılımı ile kongre öncesi istişare toplantısı yaptı.
 
17 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 6. Olağan Genel Kurulu öncesi AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven başkanlığında, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, milletvekilleri, AK Parti belde ve ilçe ile belediye başkanlarının katılımı ile bir istişare toplantısı yapıldı.
 
“İstişare amaçlı bir araya geldik”
 
Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Önümüzdeki hafta İl Başkanlığı Kongresi gerçekleştirilecek ve bu kongre inşallah hayırlara vesile olur. Bu noktada istişare amaçlı bir araya geldik. Bakanımız ve milletvekillerimizin de burada olması hasebiyle sizlerle karşılıklı görüş alışverişi yapacağız. Şimdiden kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
“Şimdiden hayırlı olsun”
 
Yurdunuseven’in ardından söz alan AK Parti Milletvekili Hatice Özkal da, “17 Şubat’ta ilimizde Cumhurbaşkanımızı ve AK Parti Genel başkanımızı İnşallah ilimizde ağırlamak nasip olacak. Ben kongremizin bayram havasında geçeceğini düşünerek şimdiden hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.   
 
“Yoğun bir talep var”
 
AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’da konuşmasında, “Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan programı hem konuşma hem değerlendirmek hem de AK Parti’nin kurulduğu bu Şehirde 6. olağan kongremizin gerçekleşecek olması hasebiyle bir aradayız. İnşallah kıymetli İl Başkanımız Sayın İbrahim Yurdunuseven beyefendi yeniden seçecek ve kaldığımız yerden siyasetimizde devam edeceğiz. Kongreler malumunuz siyasi partilerde yenilenme sürecidir. Artık bundan sonra 100 kişi olan yönetim kurulumuz 45 kişiye düşecek. Sayı ciddi manada azaltacak ve gördüğüm kadarıyla yoğun da bir talep var. Kimsenin kırılmasını hacet yok burada herkese yer var” dedi. 
 
“Cumhurbaşkanımızı büyük bir coşku ile karşılayacağız”
 
Bakan Eroğlu da, "Önümüzdeki hafta teşkilatımızın bayramı var. Şimdiden bayramımız kutlu olsun." diye konuştu. Eroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afyonkarahisar'a büyük önem verdiğini vurIayarak "Çünkü bu topraklar istiklalimizin kazanıldığı topraklardır. AK Parti tesadüfen değil bilerek Afyonkarahisar'da kuruldu. Genel Başkanımız da her zaman 'Biz Afyonkarahisar'dan yola çıkmıştık’ diye ifade eder. Kendisi de bugüne kadar şehrimize her türlü desteği verdi. Afyonkarahisar'a yağmur gibi yatırımları yağdıran Cumhurbaşkanı­mızı inşallah büyük coşkuyla karşıla­yacağız” dedi.