BAKAN EROĞLU SİNANPAŞA’DA TEMEL ATTI
BAKAN EROĞLU SİNANPAŞA’DA TEMEL ATTI
Okunma Sayısı: 37452

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in de katılımları ile Sinanpaşa Kılıçarslan Barajının temelini attı.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven’in katılımı ile Sinanpaşa ilçesine bağlı Kılıçarslan Kasabasındaki Kılıçarslan Barajının temel atma törenine katıldı. Törene, İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven’in yanı sıra, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Ali Özkaya ve Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve davetliler katıldı.
 
"OHAL vatandaşı kısıtlamıyor"
 
AK Parti Milletvekili Hatice Özkal törende yaptığı konuşmasında OHAL uygulamasının devlet işleri için olduğunu, vatandaşı kısıtlayan hiçbir uygulama olmadığını söyledi. Özkal, "OHAL sadece olağanüstü hal devlet için geçerli halka yansıyan bir şey yok. Gördüğünüz gibi vatandaş için OHAL asla söz konusu değil. Bizim kimsenin toprağında gözümüz olduğu için böyle bir operasyon şey yapmıyoruz. Türkiye'ye topraklarımızda bize zarar veren güçlere engel olmak için böyle bir operasyon gerçekleştiriyoruz. Bu operasyona destek olan, gönlünden kopanları askere gönderen insanlarımıza minnet borçluyuz. Biz askerimizin yanındayız" dedi.
 
“Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz”
 
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ise konuşmasında, bakanlığın çalışmalarına değindi. Özkaya, şunları söyledi: "Bugün burada önemli bir temel atıyoruz. Sayın bakanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun evimizin ve ülkemizin her bir yerinden sulanabilir her bir karış arazi sulamak için gece gündüz, yağmur çamur, soğuk sıcak demeden temel atıyor. Bu temelinde Kılıçaslan ovasına Sinanpaşa'ya yararlanacak bütün çiftçilerimize hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum"
 
“Cumhurbaşkanımız Afyonkarahisar’a ayrı bir önem veriyor”
 
Temel atma töreninde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu; “Ne zaman Afyonkarahisar'da hemşerilerimle konuşsam pozitif enerji ile dönüyorum. Öncelikle üzerindeki selam var Afyonkarahisar gideceğim deyince Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Selamlarını getirdim. Ayrıca Cumhurbaşkanımıza Afyonkarahisar ayrı bir önem veriyor. Her konuşmasında Afyonkarahisar'dan yola çıktık diyor. Kendisi de selamını iletti. Bir de haftaya Cumartesi günü Saat 12.00’de Afyonkarahisar'a geliyor. Tabii bugün buraya niçin geldik. Burada bir baraj yapalım diye söz vermiştik. Bugün sözümü tuttum ve Kılıçaslan Barajının temelini atıyoruz. İnşallah kısa zamanda burayı bitireceğiz. Allah'ın izniyle en çok baraj, gölet, sulama tesisini Sinanpaşa’da yaptık. Çünkü Sinanpaşa’lı kardeşlerim, gerçekten her şeyin en güzeline layık. Buraya hizmet etmek boynumun borcudur. Mutlaka bu terör örgütünün sınırımızdaki tehdidine müsaade edilmeyecektir. Biz büyük bir milletiz. Kahraman bir milletiz. Hepimiz askeriz. Hepimiz hazırız. Geçenlerde 90 yaşındaki bir dedemiz askerlik şubesi gitmiş. Ben de hazırım demiş. İşte böyle Allah razı olsun teyzelerim, ablalarım, bacılarım askerlerimize her konuda destek oluyorlar. Allah Kahraman ordumuzu muzaffer eylesin.” dedi.
 
 Konuşmasının ardından göletin en kısa zamanda tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasını isteyen Bakan Eroğlu, toplam maliyeti 35 milyon lira olan ve  bin 570 dekar arazinin sulanmasıyla yıllık 1.727.000 TL kazanç sağlayacak olan Kılıçarslan Barajının temelini attı.