KONGREYE CUMHURBAŞKANIMIZ DA TEŞRİF EDECEK
KONGREYE CUMHURBAŞKANIMIZ DA TEŞRİF EDECEK
Okunma Sayısı: 36174

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti 6. Olağan İl Kongresinin 17 Şubat’ta yapılacağını söyledi. Yurdunuseven, “Kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da teşrif edecek” dedi.
 
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Seçim İşleri Başkanı Hüseyin Sezen ile Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Karakuş’un katıldığı toplantıda konuşan Yurdunuseven kongre tarihinin netleştiğini söyledi.
 
17 Şubat saat 12.00 da yapılacak
 
Yurdunuseven konuşmasında, “AK Parti Genel Merkezi'nde İl Başkanları toplantısı sırasında Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize gerçekleştireceği programını netleşmesi ile birlikte kongre tarihimiz de belli oldu. AK Parti Afyonkarahisar 6. Olağan Kongresi 17 Şubat saat 12'de gerçekleştirilecek. Bu kongremize Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan da inşallah teşrif edecekler” dedi.
 
“Ciddi manada bir saha çalışmamız var”
 
Haftanın 3 ya da 4 günü ev ziyaretleri yaptıklarını anlatan Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Bu ziyaretlerimizi Gençlik kollarımız, Kadın kollarımız ve Merkez ilçemizin destekleriyle gerçekleştiriyoruz. Birçok ev ziyaretimiz basına yansımıyor. Yani programı basınla paylaşmıyoruz. Aslında ciddi manada bir saha çalışmamız var. Bu çalışmaları sürekli gerçekleştiriyoruz, gerçekleştirmeye devam edeceğiz.  Yönetim kurulu üyelerimizle, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ile birlikte Gazlıgöl Caddesi ve Milli Birlik Caddesi esnaflarını ziyaret ettik. Yönetim kurulu üyelerimiz Mustafa Ötken ve Hüseyin Sezen ile birlikte, AK Parti İhsaniye ilçe yönetim kurulu toplantısına iştirak ederek bilgilendirme yaptık.”
 
Gazi Demirel’i ziyaret ettik
 
Suriye'nin Afrin bölgesindeki "Zeytin Dalı Harekatı"nda yaralanan jandarma komando uzman çavuş Musa Yasin Demirel’in tedavisi için baba ocağı İscehisar ilçesine getirilmesinin ardından kendisini ziyaret ettiklerini söyleyen Yurdunuseven konuşmasında, “Musa kardeşimiz inşallah iyileştikten sonra en kısa zamanda silah arkadaşlarıyla görevine devam edeceğini söyledi. Bu ifadeler aslında Türk milletinin ne kadar necip, devletine milletine sadık bir millet olduğunun apaçık göstergesidir. Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin Afrin bölgesinde teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı" nedeniyle ilimiz İmaret Camiinde kılınan sabah namazında, STK Platformu üyeleri ile birlikte Mehmetçik'e dua ettik” ifadelerine yer verdi.  
 
Üniversite yönetimine teşekkür
 
Yurdunuseven, “Afyon Kocatepe Üniversitesi Sinanpaşa ilçesine ‘İnternet ve Ağ teknolojileri’ ile ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ bölümlerini kazandırmıştır. Bayat ilçemizde de bir bölüm açıldı. Bu konuda bildiğiniz gibi Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu, milletvekillerimiz Ali Özkaya ve Hatice Dudu Özkal’ın ilçelere karşı bir hassasiyeti var ve bu noktada ilçelerimizin taleplerini karşılamak adına yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Biz hem Sayın bakanımıza hem milletvekillerimize hem Yükseköğretim Kurumu'na, üniversitemize çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 
11 günde 649 terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi
 
Afrin’e düzenlenen operasyonun 11. gününde ve 649 tane terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirildiğini vurgulayan Yurdunuseven konuşmasında, “Orada savaşan tüm Mehmetçiklerimize muzafferiyet, orada şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize de en kısa sürede Allah’ta acil şifalar diliyoruz” ifadelerini kullandı.  
 
“Diplomatik ilişkilerle dünyaya sözünü dinleten lider”
 
“Cumhurbaşkanımız 171 defa devlet başkanları ile telefonla görüştü” diyen Yurdunuseven sözlerini şöyle sürdürdü: “34 farklı ülkeye ziyarette bulundu. Biliyorsunuz Kudüs konusunda da Cumhurbaşkanımız ciddi manada dünyaya bir baskı yaparak İsrail'in geri adım atmasını sağladı.  Cumhurbaşkanımızın vaktinin büyük bir kısmını diplomatik ilişkilere ayırdığını görüyoruz ve böylelikle de Cumhurbaşkanımızın dünyada kabul gören bir lider ve dünya lideri olduğunun da bu bir ispatıdır. Çünkü yaptığı diplomatik çalışmalar ve olumlu neticeleri liderliğinin ispatıdır.”
 
PKK-PYD terör örgütlerini sevindiren bildiri
 
Afrin gerçekleştirilen operasyonlara karşı arada çatlak seslerin çıktığını da kaydeden Yurdunuseven, “170 kişi sözde bildiriye imza atarak PKK – PYD terör örgütünü sevindiriyor. Peki, PKK terör örgütü askerlerimize sivillerimize kurşun sıktığında aynı tepkiyi görebildik mi? Elbette hayır! Yani bu terör örgütüne destek bildirisidir. Bunlar maalesef profesör unvanını almıştır ama bize göre bu unvanı hak etmiyorlar. Bunlar devletin beka bilincini henüz bilememiş insanlardır” diye konuştu.
 
Afrin operasyonu öncesi dolar alanlara mesaj
 
Yurdunuseven konuşmasını, “Afrin'e yönelik başlatılan operasyondan sonra, 'dolar yükselir' beklentisi olanlar zarara uğradı. Operasyon başlamadan bir gün önce 3,80 bandında olan dolar kuru, 26 Ocak itibarıyla 3,75 seviyelerine indi. “Ekonomi iyi değil, batıyoruz” diyenler anayasa kitapçığı fırlatıldığında Türkiye’nin ne hale geldiğini bir zahmet hatırlasın ve “batıyoruz” derken bir daha düşünsün” ifadeleri ile noktaladı.