MEHMETÇİK'E ZAFER, ŞEHİTLERE RUHANİYET DUASI ETTİLER
MEHMETÇİK'E ZAFER, ŞEHİTLERE RUHANİYET DUASI ETTİLER
Okunma Sayısı: 34314

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin Afrin bölgesinde teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı" nedeniyle ilimiz İmaret Camiinde kılınan sabah namazında, STK Platformu üyeleri, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in de katılımı ile Mehmetçik'e dua ettiler.
 
İlimiz İmaret Camiinde sabah namazında saf tutan STK Platformu üyeleri, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in de katılımı ile askerlerimizin muzafferiyeti ve halkın terör zulmünden kurtulması için dua ettiler. Sınır ötesi harekatın zaferle sonuçlanabilmesi amacıyla Fetih Suresi de okundu.
 
“Aramıza kimse fitne fesat sokamaz”
 
Askerlerimizin muzafferiyeti ve tüm şehitlerimizin ruhaniyeti için edilen duaların ardından bir STK Platformu adına açıklama yapan Arif Ören, “Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve tam destekliyoruz. Zira Türkiye Uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmaktadır. Zeytindalı Harekatı; Evrensel Hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Terörle Mücadele Kararı ile Birleşmiş Milletler sözleşmesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Dolayısıyla bu harekat uluslararası arenada meşrudur ve hukuka uygundur. Bu bölgede yaşayanlar bizim komşularımız, akrabalarımız ve hatta din kardeşlerimizdir.  Aynı medeniyetin, kültürün, inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez.  Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz. Bizi birbirimize düşman edemez” dedi.
 
“Türkiye’mizin göz bebeği Türk Silahlı kuvvetlerimizin yanındayız”
 
“Tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi bugün duyarlı sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, kurum ve kuruluşlar ülke menfaati için ortak ve kararlı duruşları aynısını sergileyerek bu operasyona destek vermektedir” diyen Ören sözlerine şöyle devam etti: “Bizler Afyonkarahisar Sivil Toplum Platformu üyeleri olarak cephede çarpışan Askerlerimizin ve Özgür Suriye Ordusu askerlerinin her daim yanındayız. Dualarımız onlarladır.  Ümmetin son kalesi olan Türkiye’mizin göz bebeği Türk Silahlı kuvvetlerimizin yanındayız, onlarla birlikteyiz ve onlara minnettarız. Rabbim onlardan razı olsun. Aynı zamanda başta Zeytindalı operasyonu olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet ailelerine ve ülkemize sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Başta büyük şeytan Amerika olmak üzere tüm ülkeler, topluluklar ve onların yerli işbirlikçileri şunu iyi bilsinler ki kimse bu ülkeyi bölemez, kimse bu ülkeye diz çöktüremez. Bizler nefes aldığımız sürece her daim ülkemizin müdafaası, birlik ve beraberliği için her türlü mevzide ve cephede her ne görev olursa almaya hazırız ve buradayız, bekliyoruz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Sefer bizden zafer Allah’tan, Rabbim Mehmetçiğimize güç, kuvvet ve zafer nasip etsin. Allah yar ve yardımcımız olsun.”
Programa AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İHH İl Temsilcisi Ahmet Ertürk ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açıklamanın ardından dua edildi. Programın ardından vatandaşlara belediye tarafından çorba ikram edildi.