“AFRİN OPERASYONU YERLİ VE MİLLİ SİLAHLARLA YAPILIYOR”
“AFRİN OPERASYONU YERLİ VE MİLLİ SİLAHLARLA YAPILIYOR”
Okunma Sayısı: 31443

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık değerlendirme toplantısında ABD’nin gönderdiği 4 bin tırlık silah yardımı almasına rağmen terör örgütlerinin yerli ve milli silahlar karşısında çaresiz kaldığını söyledi.
 
AK Parti haftalık değerlendirme toplantısına Tanıtım Medya Başkanı Süleyman Karakuş, İl Yönetim Kurulu üyesi Fatih Okyar katıldı.
 
Afrin operasyonu
 
Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven “Uzun süredir ciddi bir terör sorunu yaşadığımız Suriye’nin Afrin ilçesinde PKK terör örgütünün uzantısı olan PYD’nin işgal ettiği topraklara müdahale etmek zorunda kaldık. Ülkemiz, Fırat Kalkan ve İdlib operasyonlarının ardından Suriye'de 3. harekatı Cumartesi günü başlattı. TSK, "Zeytin Dalı" operasyonuyla Afrin'i Cumartesi günü saat 17.00'de ateş altına aldı. F- 16'lar, Suriye hava sahasına girerek bomba yağdırdı. Obüsler, seri atışlarla dünyayı şoka uğrattı. Bordo Bereliler, sınırı geçerek Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte hainlerin işgal ettiği bölgeleri kuşattı. Cumhurbaşkanımız bu operasyonu bizim de katıldığımız Kütahya ve Uşak programlarında tüm dünyaya anlattı” dedi.
 
Afrin harekâtı yerli silahlarla yapıldı
 
“ABD’nin son teknoloji ürünü 4 bin tır silah yolladığı terör örgütleri, ülkemiz tarafından geliştirilen, birçok ABD’ninkinden daha üstün milli silahlar karşısında çaresiz kalarak kaçtılar” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Sayın basın mensupları bu taarruz tamamen yerli ve milli silahlarla yapılıyor. Fırtına obüsü, Cirit lazer güdümlü füze, askeri araçlara koruma sağlayan aktif koruma sistemi, Kasırga ve Sakarya füzeleri, SOM füzesi, tamamen milli insansız hava araçları, cirit füzesi, kayı güvenlik sistemi, KORAL, füzelere hassas güdüm kiti” ifadelerine yer verdi.
 
Halkı duaya davet etti
 
Afrin operasyonunda 2 şehidimiz olduğunu kaydeden Yurdunuseven konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bitlis'te de çığ altında kalarak şehit olan 5 mehmetçiğimiz var. Onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun. Hatta ben Malazgirt zaferinden bugüne kadar 1071 yılından bugüne kadar şehit olmuş Tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazi kardeşlerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum. Afrin ve Azez üzerinden yapmış olduğumuz operasyonlarda görev yapan mehmetçiklerimiz için ben tüm cami cemaatlerinin, vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin, Türk milletinin vakit namazından sonra duaya davet ediyorum.”
 
“CHP operasyon için net konuşmuyor”
 
Yurdunuseven konuşmasında, “Operasyondan rahatsız olan kim? HDP, ABD, Avrupa Birliği, PYD terör örgütü ve CHP. CHP hariç diğerlerini anlarım ama CHP’nin HDP, ABD, PYD terör örgütü ile operasyona karşı geldiği ortak nokta nedir anlamak istiyoruz? Bizim operasyonumuzdan rahatsız olup hemen kameraların karşısına geçenler, PYD terör örgütü Reyhanlı’ya saldırdığı vakit kimse ses etmiyor! CHP’nin samimi bir ses tonu ile operasyona destek vermelerini bekliyoruz. Bu ülkede CHP artık CHP’liler tarafından “nereye gidiyor bu parti” diye sorgulanır bir parti haline geldi. CHP bu operasyon için net bir görüş bildirmemiş yarım ağız bir ifade kullanmıştır” dedi.
 
Danışma meclis toplantısı
 
Yurdunuseven konuşmasında yerel gündeme de değindi. Yurdunuseven “AK Parti merkez ilçe daraltılmış danışma meclisi toplantısı hafta sonu gerçekleşti” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kütahya ve Uşak programına katıldık
 
Yurdunuseven, “AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirak ettiği, AK Parti Kütahya İl Başkanlığı’nın 6. Olağan Genel Kurulu’na biz de Bakanımız Veysel Eroğlu ve milletvekillerimiz ile birlikte katıldı. Cumhurbaşkanımız yine çeşitli temaslarda bulunmak üzere Uşak’ta halka seslendi. Kütahya ve Uşak’taki programlara biz de katıldık” diye konuştu.
 
Şeker fabrikası
 
“Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.'nin Afyon Şeker Fabrikası'nda hizmete aldığı 'şeker paketleme' tesisinin açılışını milletvekillerimiz ve Belediye Başkanımız ile birlikte yaptık” diyen Yurdunuseven, “Şeker pancarından elde edilen 'melası'dan şeker elde edilmesi için 100 milyon TL'ye ikinci bir tesis kurulacak ve bu tesis ayrı ve büyük bir tesis olacak. Bu paranın 20 milyon lirası gönderildi. Gerisi de inşallah gelecek. Bu yatırım kendisini bir buçuk yılda amorti ediyor. Türkiye’de ilk defa ilimizde gerçekleştiriliyor. Paketlerde Afyonkarahisar Şeker Fabrikası diye özellikle belirtilmesini istiyoruz. Bunu da destekliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Abdulkadir Çalışkan’a tebrik
 
Yurdunuseven, “Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’ın danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Çalışkan’a, Partimiz bünyesinde kurulan 5 uyum komisyonundan biri olan yerel yönetimlerin yeniden yapılandırılması komisyonunda görev alması nedeniyle tebrik ediyorum” diye konuştu.
 
Birliktir, Üstün ve Özerdem’e tebrik
 
Hafta sonu yapılan sivil toplum örgütlerinin seçimlerine de değinen Yurdunuseven sözlerini, “Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefaret Kooperatifi Başkanlığına seçilen Mahmut Emin Birliktir ve Bakkallar Esnaf Odasına yeniden Başkan seçilen Cengiz Üstün’ü, Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanlığına yeniden seçilen Bekir Özerdem’i tebrik ediyoruz” ifadeleri ile noktaladı.