“İLK UYGULAMA 1980’DE BAŞLADI”
“İLK UYGULAMA 1980’DE BAŞLADI”
Okunma Sayısı: 34437

AK Parti İl Yürütme ve İl Yönetim Kurulu haftalık olağan toplantılarında konuşan İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, taşeron düzenlemesinin ilk uygulaması 1980 yılında olduğunu söyledi.
 
AK Parti İl Yürütme ve İl Yönetim Kurulu haftalık olağan toplantıları İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun taşeron işçilerin kadroya alımlı ile ilgili bilgilendirme videosu izletildi.
 
Kendi kendilerini eleştiriyorlar
 
Toplantıda konuşan Yurdunuseven, “Taşeron işçi uygulaması 4 Ocak kararlarıyla (24 Ocak 1980) birlikte Türkiye’nin liberal politikaya geçiş sürecinde etkin bir şekilde başlanmıştır. Yani sürekli taşeron uygulamayı AK Parti’nin getirdiğini iddia edenler farkında olmadan kendi kendilerini eleştirmekten başka bir şey yapmıyorlar” dedi.
 
Yaklaşık 9 bin işçi kadroya geçecek
 
Kamu kurumlarında taşeron işçi olarak çalışan işçilerin kadroya alınmasına yönelik başvuruların yaklaşık 10 gün önce tamamlandığını kaydeden Yurdunuseven, “Şehrimize de ciddi oranda taşeron işçi kadroya geçiş için başvuruda bulundular. İlimizde şartları yerine getiren yaklaşık 9000 kişi kadroya geçecek” diye konuştu.