AK PARTİ ŞUHUT KADIN KOLLARI TEŞKİLATINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ
AK PARTİ ŞUHUT KADIN KOLLARI TEŞKİLATINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ
Okunma Sayısı: 28790

AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven Şuhut ilçesinde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımları ile gerçekleşen Kadın Kolları olağan kongresine katıldı. Kongrede mevcut başkan Zübeyde Balı, görevini Nuriye Akkaya’ya teslim etti.
 
Şuhut ilçesinde, Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen AK Parti Şuhut İlçe Kadın Kolları kongresine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, milletvekilleri, il yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.
 
“2019’da başarılı bir netice elde edeceğiz”
 
Kongrede konuşan AK Parti Şuhut İlçe kongresine katılan İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven “AK Parti Şuhut Kadın Kolları Başkanımıza görevinde başarılar diliyorum. Buradan Işık ışık dalga dalga inşallah 2019 seçimlerine doğru gideceğiz. Burada en büyük hizmeti kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve ana kademe veriyor. Biz bu kongreleri kol kola bir araya gelerek gerçekleştireceğiz ve 2019'da başarılı bir netice elde edeceğiz. Ben burada Sayın bakanımızla birlikte olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade etmek istiyorum” dedi.
 
“Seçimleri kadınların çalışmaları sayesinde kazandık”
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da burada bir konuşma yaptı. Bakan Eroğlu, “AK Parti, girdiği 14 seçimi de kazanarak çıktı. Bunu siz hanımefendilere borçluyuz. Yazın sıcak günlerde hanımefendiler kan ter içinde, 'Birkaç kapı kaldı, oraya da gidelim' dediklerinde, ben 'Yoruldunuz, Allah aşkına biraz istirahat edin, çok terlediniz' dediğim zaman 'hayır' dediler. 'Biz çalışacağız, Allah'ın izniyle AK Parti'nin oyları daha da artacak.' demeleri beni çok mutlu ediyordu. Bu yüzden bu seçimlerden başarıyla çıktık” diye konuştu.
 
“Bayrağı gururla ve heyecanla devrediyoruz”
 
AK Parti Şuhut Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Balı da konuşmasında “Kadın kolları başkanlığımız bir maratondu yürüdük gerektiği zaman koştuk nefes nefese kaldık yorulduk ama durmadık yılmadık, engellere takılmadık ve görevimizi bize güvenenleri mahcup etmeyecek şekilde Ak partili Ak kadınlar olarak tamamladık. Bugün davamızdan ayrılmıyor sadece bayrağı başka bir dava arkadaşımıza gururla ve heyecanla devrediyoruz” ifadelerine yer verdi.
 
“Cumhurbaşkanımız dünyaya hakkı ve adaleti haykırdı”
 
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de konuşmasında “Bundan onbeş yıl önce; “Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sloganıyla Afyonkarahisar’dan yola çıkan ve “siyaseti kadınsız düşünmek hayatı yarım algılamaktır” diyerek bu kutlu yürüyüşe zaten hayatın merkezinde olan ama fark edilmeyen biz kadınları da katarak siyasetin merkezine taşıyan, Davos’ta “One Minute” ; Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda “Dünya Beşten Büyüktür” çıkışıyla tüm dünyaya Hakkı ve adaleti haykıran, Daha dün “artık karşınızda muhtarından cumhurbaşkanına 2023 hedefine kilitlenmiş,2071 vizyonuna inanmış bir millet var “ diyen bir liderin davasında bir nefer olduğum için Rabbime hamdediyorum. Adı üzerinde şüheda diyarı olan Şuhut’umuzdan çıkıp önce İstanbul sonra tüm yurdumuzun ve ilimizin her karışını hizmetleriyle abad eden,1000 günde 1000 Gölet,Asrın projesi Kuzey Kıbrıs İçme Suyu Projesi gibi yüzlerce projeyle dünyanın en çok projesine sahip bakan olma unvanını kazanan, Cumhurbaşkanımızın bu davada en uzun süreli yol arkadaşlarından biri olan gururumuz Sayın Bakanımız Prof.Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte aynı dönemde aynı teşkilatta çalışmayı nasip eden Rabbime hamd ediyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından yapılan seçimle birlikte mevcut başkan Zübeyde Balı görevini Nuriye Akkaya’ya devretti.