SÖZ VERDİK YAPTIK TAŞERON KARDEŞLERİMİZE KADROLARI HAYIRLI OLSUN
SÖZ VERDİK YAPTIK TAŞERON KARDEŞLERİMİZE KADROLARI HAYIRLI OLSUN
Okunma Sayısı: 30046

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantısı parti binasında gerçekleşti.

Toplantıya İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven’in yanı sıra İl Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Karakuş ile İl Yönetim Kurulu üyesi Abdil Tıkır katıldı.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada

Geçen hafta Sayın Bakanımız yine ilimizdeydi. Bildiğiniz gibi Şuhut ilçesinde Arızlı göletinin temel atma törenini gerçekleştirdik. Sayın Bakanımız yine TOSYÖV tarafından gerçekleştirilen üçüncü KOBİ zirvesine katıldı. Tabii yine Vodafone kodlama eğitimine katıldık. 26 Ağustos Tabiat Parkı’nın temel atma töreni gerçekleştirildi. Burada yöre ürünlerinin satışının gerçekleştirileceği, sosyal tesislerin olduğu bir projenin temel atma töreni gerçekleştirildi.  Burası gerçekten çok önemli. Diğer illerde özellikle bunu görüyoruz, 26 Ağustos Parkı’nda yerel ürünlerin satılması Afyonkarahisar’da bölge halkına büyük avantaj sağlayacak. Sayın Bakanımızın da katıldığı temel atma töreninde, o bölgede hanım kardeşlerimiz için bir istihdam olanağı sağlayacak güzel bir yer olacak. Orada güzel küçük bir mescit yapılacak. Gelen geçenler hem park alanını kullanacaklar hem yöresel ürünleri satın alacaklar hem de ibadetlerini yapacaklar. Yine geçen hafta Sinanpaşa İlçe Danışma Meclisi toplantısı vardı. Toplantıyı Sayın vekilimiz Ali Özkaya Beyin katılımı ile gerçekleştirdik. Bir de bugün Afyon Belediyesi ile İnegöl Belediyesi arasında oynanacak Türkiye Kupası voleybol maçında Afyon Belediyespor’a şimdiden başarılar diliyorum.

Ülke ekonomisinde son çeyrekte iki haneli büyüme oranlarını yakaladık. Bildiğiniz gibi yüzde 11,1 ile üçüncü çeyrekteki büyüme oranımız çift haneli olarak gerçekleşti. Muhalefet partilerinin liderlerinin söylediklerinin aksine Türkiye büyüyor gelişiyor ve büyümeye devam edecek. İnşallah vatandaşlarımızın bize güveni olduğu müddetçe, destek verdikleri müddetçe biz bu büyümeyi gün geçtikçe daha da artıracağız. Bu veriler Türkiye’nin düzgün bir yolda ekonomisinin güzel bir yolda olduğunu gösteriyor. Bundan dolayı çok mutluyuz. Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Genel başkan Vekilimiz Başbakanımıza, bakanlarımıza milletvekillerine büyümedeki katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Kudüs üzerinde şu anda çok ciddi manada bir oyun oynanmaktadır. Burada İslam dünyasının önemli bir yeri olan ilk kıblemiz Kudüs’ü bir Müslüman olarak görmemezlikten gelmemiz mümkün değildir. Yine Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi Kudüs biz Müslümanların kırmızı çizgisidir. Sayın Cumhurbaşkanımız, Trump’ın bu yöndeki açıklamasının ardından ciddi bir diplomasi trafiğine girdi. İslam İş birliği Teşkilatı bildiğiniz gibi yarın toplantıya çağrıldı. Buradan çok ciddi kararlar çıkacağını bekliyorum. Ben kararların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Kudüs’ü savunmadan insanlığı savunamayız. Ben bunu özellikle vurgulamak istiyorum, çünkü orada çok dinli, çok dilli, çok kültürlü bir yapının devam etmesi gerekiyor. Orada bu düzen devam ettiği müddetçe Ortadoğu’da Kudüs’te barış sağlanabilir. Bildiğiniz gibi Osmanlı Devleti 400 yıl boyunca çok dinli, çok dilli, çok kültürlü bir yapıyı korumuş ve herkese eşit muamele etmiştir. 400 yıl boyunca Kudüs Osmanlı Devleti’nin hakimiyeti altında huzurlu bir şekilde kalmıştır. Şu anda orada İsrail bir katliam yapmaktadır. Bir suç işlemektedir. Oradaki haritalarla da göreceksiniz ki 1947’de başlayan bir avuç İsrailli işgallerle, katliamlarla bugüne kadar bir avuç Filistinli bırakmıştır. Biz oradaki insanlık suçunun durdurulmasını, katliamın durdurulmasını, buradan çağrı yapıyoruz. Amerika’yı bu yöndeki destekleyici tavrından dolayı şiddetle kınıyoruz.

Yine bir fotoğraf var hatırlayın 16-17 yaşında bir gencin elleri arkadan kelepçeli, gözleri bağlı arkasında, etrafından 22 tane İsrail askeri var. İsrail’in durumunu özetler bir fotoğraf. Ben İsrail’i kınıyorum ve diyorum ki Müslümanlar iri ve diri olursa, birlik olursa, onların nasıl korktuğunu o zaman göreceğiz. Kudüs yine Müslümanların olacak ve Müslümanların kalacaktır. Biz bunu özellikle vurguluyoruz. Diğer taraftan, Trump’ın vermiş olduğu bu karar, dünyada yaşanan adaletsizliğinde yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Sayın Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın haremi izzeti olan Kudüs’e taciz teşebbüsünde bulunanlar, Türküyle, Kürdüyle, Arabı ile bir Selahattin Eyyubi’nin dikilişini karşılarında inşallah görecekler. Yeter ki bir araya gelelim ve birlik olalım.

Taşeron düzenlemesi ile ilgili 900 bine yakın emekçi kardeşimizin kadroya geçişleri sağlandı. Alt işverende bulunan 450 bin kardeşimiz Sosyal Güvenlik kapsamında sürekli işçiliğe getirildi. Yine belediye ve özel idarelerde bulunan 400 bin taşeron statüsündeki kardeşimiz de belediyelerin iktisadi teşebbüslerinde istihdam edilecekler. 4C statüsünde bulunan 24 bin kişi 4B statüsüne alınacak. Yine 25 bin civarında bulunan mevsimlik işçilerin 5 ay 29 günlük suresi 9 ay 29 güne çıkarılıyor. 2015 yılından bu yana gündemi meşgul eden bir soruna artık son verildi. Böylelikle güzel bir çözüm sağlandı. Bu arkadaşlarımız, kardeşlerimiz artık 3 yıllık 5 yıllık ya da geçici gibi bir statüde çalışmayacaklar daimi statüde işçi olacaklar. Yaş ve eğitim şartı aranmıyor. Öyle bir şey istenmeyecek. Taşeron işçiler artık devlet güvencesine geçmiş oldular. Bu yeterli mi, elbette değil. Başka statülerde özellikle kamu iktisadi teşekküllerinde çalışan bazı kardeşlerimiz maalesef dahil edilmedi ama inşallah onlar içinde hükümetimiz güzel bir çalışma yapacaktır. Bundan eminiz. Hep söylediğimiz gibi bugüne kadar yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatı olacaktır. Hep söylüyoruz, onlar konuşsunlar biz AK Parti olarak yapmaya devam edeceğiz.