HALKIN SEÇTİĞİ CUMHURBAŞKANI’NA YAPILAN HAKARETİ ŞİDDETLE KINIYORUZ
HALKIN SEÇTİĞİ CUMHURBAŞKANI’NA YAPILAN HAKARETİ ŞİDDETLE KINIYORUZ
Okunma Sayısı: 33521

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından haftalık basın toplantısı düzenlendi.

Parti binasında düzenlenen toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven’in yanı sıra Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Karakuş ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yetginakın katıldı.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, il binasında düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz pazar günü Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 94. yılını büyük bir coşkuyla kutladıklarını söyledi.

"Hep söylediğimiz gibi 1071'den bugüne kadar bu vatan için, bu bayrak için, bu toprak için, bu ezan için, şehit olmuş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andık" diyen Yurdunuseven, "Yine başta 15 Temmuz olmak üzere vatanın savunması için gazi olan tüm kardeşlerimize de Allah'tan acil şifalar diliyorum. Geçen hafta cumartesi günü Çay ve Sultandağı ilçe kongrelerimizi tamamladık. Bu kongrelerimize Genel Başkan Yardımcımız ARGE’den Sorumlu İzmir Milletvekili sayın Hamza Dağ beyefendi iştirak ettiler." dedi.

Çay ilçesinde İbrahim Türkkan, Sultandağı'nda da Mustafa Genç’le yola devam edeceklerini belirten Yurdunuseven şöyle konuştu:

"Pazar günü itibariyle de Hocalar ve Kızılören kongrelerimizi gerçekleştirdik. Hocalarda Salih Sarı, Kızılören'de de Mehmet Kaya ile yolumuza devam ediyoruz. Bununla beraber toplam 16 tane ilçemizin kongresini tamamlamış olduk. İnşallah önümüzdeki cumartesi günüde Dinar ve Başmakçı'daki kongrelerimizi tamamlayarak tüm ilçelerdeki kongrelerimizi bitirmiş olacağız. Gündemle ilgili biraz önce sayın Başbakanımız konuşmalarında dile getirdi bende burada tekrarlamakta fayda görüyorum. 2018 bütçemiz 763 milyar lira olarak gerçekleşecek inşallah. 2018 yılında 5 bin tane engelli kardeşimizi kadroya alarak onlara da istihdam sağlayacağız. Yine geçen hafta artık partisini de anmak istemiyorum bir partinin yetkilisi. Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında hakikaten ahlak ve edebe aykırı bir şekilde bir beyanatta bulundu. Biz bu beyanı şiddetle kınıyoruz. Çünkü halkımızın yüzde 51'den fazla oyunu almış halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanına bu yakışıksız ifadeleri söylemek bizce yanlış bir hareket, olumsuzca bir davranış ve kendi partilerinde kim diktatör ona baksınlar onu görsünler istiyorum. Dokuz seçim kaybetmiş buna rağmen koltuğu bırakmayan kimdir baksınlar."

Bu sözleri şiddetle kınadığını ifade eden Yurdunuseven, şunları söyledi:

Yurdunuseven, "Biz istişareye önem veren her zaman için kongrelerle çalışan kongrelerle gelen ve kongrelerle giden bir teşkilata sahibiz tabi bunun içinde öncelikle istişare mekanizmamız çok ciddi bir şekilde çalışıyor. Gerekli görüşmeler yapılıyor daha sonra akabinde de kim devam edecekse kiminle yola devam edeceksek buna karar verip devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızda bugüne kadar hem kongrelerle hem de halkımızın oylarıyla iktidara gelmiş, Cumhurbaşkanı olmuş ve genel başkanımız olmuş bir kişidir." dedi.

Türkiye'nin en son ihracat verilerine bakarsak eylül ayı itibariyle ihracat verileri yüzde %8,7 arttı.

"Burada dün itibariyle Bakü, Tiflis, Kars demiryolunun açılışını sayın Cumhurbaşkanımız Azerbaycan Cumhurbaşkanı ve Gürcistan Cumhurbaşkanının katılımıyla yapıldı. Bu demir yoluyla bir milyon yolcu ve altı buçuk milyon yük kapasitesiyle çalışma gerçekleştirilecek. Avrupa’yla Asya arasındaki seyahat 15 güne inecek. Avrupa’yla Çin arasındaki taşımacılık yaklaşık 7 bin kilometre daha kısalacak. Buda bizim için Türkiye Azerbaycan Gürcistan'ın gerçekleştirdiği dünyadaki üçüncü büyük proje bundan dolayı inşallah kazasız belasız sonuçları netleşir. Yine geçen hafta sayın bakanımız açıklamıştı. 1 Kasım itibariyle de et süt kurumu vatandaşımıza ucuz et sunmaya başlayacak. Bunun da buradan müjdesini vermek istiyorum. Türkiye'nin en son ihracat verilerine bakarsak eylül ayı itibariyle ihracat verileri %8,7arttı. Geçen yılın aynı ayına göre %8,7 artış söz konusu bunla beraber 11 milyar 848 milyon dolarlık ihracat, ithalatta da 19 milyar 982 milyon dolarlık bir ithalat gerçekleştirildi. Bu veriler Türkiye ekonomisinin ne kadar düzgün bir şekilde devam ettiğini, dünya ekonomisinin nerede bulunduğunu çok net olarak göstermekte. Bundan dolayı sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetteki tüm bakanlarımıza ve tüm milletvekillerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum."