CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU OLSUN
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU OLSUN
Okunma Sayısı: 41812

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, milletin Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarıyla birlikte tarihte eşine ender rastlanacak bir mücadele vererek, yurdu işgalcilerden kurtardığını ve bu toprakları tekrar vatan haline getirdiğini belirtti.

Yurdunuseven, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında Cumhuriyetin 94 yıllık tarihinin, Türk milletinin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren ve atılacak her adımda ders alınması gereken bir dönem olduğunu ifade etti.

Yurdunuseven mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti, belli aralıklarla karanlık mihrakların girişimleriyle içerden ve dışarıdan çökertilme girişimlerine maruz kalmasına rağmen her defasında Milletinin ferasetiyle bu girişimlerin üstesinden gelmiş, aradan geçen 94 yılda başta demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti içinde barındırdığı farklı değerleri, ileri demokrasisi, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızıdır. Milletçe bize düşen görev; barış ve kardeşliğimize sahip çıkarak, ortak paydamız olan, devlet ve cumhuriyet değerlerimizi her türlü siyasi tartışmanın üzerinde tutmaktır. Bu vesile ile, Cumhuriyeti bize armağan eden ve emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bin yıllık devletimizin son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyete kadar bu topraklarda barış, huzur ve güven içinde yaşamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”