ESNAFIMIZA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYORUZ
ESNAFIMIZA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYORUZ
Okunma Sayısı: 38451

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından haftalık basın toplantısı düzenlendi.

İl Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Afyonkarahisar Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Karakuş katıldı.

Yurdunuseven, konuşmasının başında dün Kuzey Irak’ta yapılan operasyon da şehit olan askerler için baş sağlığı dileklerinde bulundu.

Yurdunuseven,” Ülkemizin konumu belli Güneyimizde, Kuzeyimiz de çok ciddi manada bir savaş söz konusu. Türkiye kendi güvenliğini sağlamak amacıyla İdlib ve Sinar’a harekat düzenliyor. Buradaki tüm Mehmetçiklerimize Allah'tan yardım diliyoruz, hem de burunları kanamadan bu harekatı inşallah tamamlamalarını bekliyoruz” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye'nin Amerikan vizesi ile ilgili olarak Avrupa ülkelerinde birtakım temasları olduğunu belirten Yurdunuseven,” Sayın Cumhurbaşkanımız son olarak Sırbistan’a gittiğinde çok büyük bir sevgi gösterisi ile karşılandı. Burada Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandar Vucic, Türkiye’de 19 bin km. duble yol yapılmasındaki ki hayranlığını dile getirdi.  Böyle bir Cumhurbaşkanına sahip olduğunuz için mutlu olmalısınız şeklinde beyanları var. Bizde diyoruz ki Cumhurbaşkanımız artık dünyada tanınıyor, tüm dünyada güçlü bir lider elhamdülillah bizde Sayın Cumhurbaşkanımıza Afyonkarahisar'dan ve tüm Türkiye'den çok teşekkürlerimizi iletiyoruz. Arkasında dimdik durduğumuzu söylüyoruz inşallah Allah ona hayırlı uzun ömürler versin çünkü Türkiye'nin yapacak daha çok işleri var” diye konuştu.

Yurdunuseven,” Sayın Başbakanımızın bugün basın açıklamasında belirttiği gibi esnaflarımıza çok ciddi manada destekler söz konusu. Bunlardan bir tanesi de vergi indirimi şu anda vergisini düzenli olarak ödeyen esnaflarımıza indirim yapılıyor. 2018 vergi dilimlerinde inşallah indirimler başlayacak. Eskiden Kredi kefalet kooperatiflerinde en fazla 5 bin lira gibi bir rakam verilebiliyordu üst limit olarak. Bu da çok büyük masrafla alınabilen bir krediydi şimdi bu rakam 200 bin liraya çıkartıldı artık esnaflarımız 200 bin liraya kadar kredi alabilecek. Yine esnaf bulunduğu dükkanı satın almak isterse devletimiz 500 bin liraya kadar kredi desteği sağlayacak. Yine araç alımı yapmak istiyorsa da 500 bin liraya kadar uzun vadeli olarak destekte bulunacağız. Yine bugün Başbakanımızın ifade ettiği gibi öğrenci bursları da 420 liradan 470 liraya çıkarıldı ve öğrencilerimiz geçen senelerde olduğu gibi herhangi bir harç ödemesi yapmayacaklar devletimiz bunu karşılayacak. Bugün hem esnafımıza hem de öğrencilerimize güzel bir müjde verilmiş oldu” dedi.

Yurdunuseven sözlerini şöyle tamamladı;

“Geçen hafta Afyonkarahisar’a bağlı Bolvadin ilçesinde bir ilke imza atıldı. Bolvadin Sempozyumu düzenlendi. Burada bilim adamlarının ifade ettiklerine göre 140 civarında bildiri yayınlamış bu bir ilçe için çok önemli bir sayı 140 tane bildirinin açıklanması gerçekten çok önemli. Biz bu sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçen başta belediye başkanımız olmak üzere üniversitemizden gelen ve diğer üniversitelerden destek olan tüm hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu arada yine hafta sonunda Bolvadin’de ki ilçe kongremizi tamamladık.  Ömer Dayı Bey ve yeni yönetimi inşallah göreve devam edecekler. Şu anda Afyonkarahisar’da 8 tane ilçemizi tamamlamış olduk. Bu hafta sonu da inşallah Cumartesi günü Bayat ve Merkez Pazar günü Sandıklı ve Dazkırı olmak üzere 4 kongremizi daha gerçekleştireceğiz.