YURDUNUSEVEN; 'YAŞLILARIMIZ BİZİM BAŞIMIZIN TACIDIR'
YURDUNUSEVEN; 'YAŞLILARIMIZ BİZİM BAŞIMIZIN TACIDIR'
Okunma Sayısı: 42399

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, büyüklerine ve yaşlılarına sahip çıkan toplumların, medeniyeti yakalamış toplumlar olduğunu belirterek, yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygının bugünkü gençlerin gelecekte hayata daha güvenle bakmalarını sağlayacağını bildirdi.

Yurdunuseven, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında yaşlıların, bir toplumun hafızasını ve bilgi birikimini yansıtmaları yönüyle toplum ve aile hayatının en kıymetli hazineleri olduğunu ifade etti. Yurdunuseven mesajında yaşlıların, kültür ve medeniyet değerlerimizi dünden bugüne taşıyıp, yarınlara ulaşması için ömür boyu büyük gayret sarf ettiklerini belirtti.

Yurdunuseven mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2002 yılı itibarıyla asosyal devletten sosyal devlet ilkesini hayata geçiren hükümetlerimiz, son 15 yıldır devletimizin şefkat ve merhametli ellerini vatandaşlarımıza uzatma gayesiyle canla başla çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir. Bu hususta amacımız, çınarlarımızın hayatını kolaylaştırmak, daha rahat ve huzurlu bir yaşam hayatı sunmaktır. AK Parti olarak, 2007 yılında yaşlılarımıza evde bakım hizmetini başlattık. Bu uygulama ile 113 bin yaşlımıza bakan refakatçiye yaklaşık 4,5 milyar lira bütçe ayırdık. İlk kez evde sağlık hizmetini başlattık. 81 ilde, 915 birim, bin 111 araç ve 4 bin 605 personel ile çınarlarımızın ayağına sağlık götürdük. İmkânları yetersiz, bakacak kimsesi olmayan yaşlılarımıza aylık bağladık. 65 yaş üstü aylığını, 2002-2017 yıllarında tam 7,5 katına çıkardık. 2002 öncesi eski Türkiye'den kalan enkazlardan biri, utanç vesilesi maaş kuyruklarına son verdik. Geçtiğimiz yıl itibarıyla 12 milyon 599 bin vatandaşımıza evde maaş ödemesi yaptık. 65 yaş üstü çınarlarımıza belediye otobüsleri ve halk otobüslerinde serbest kart uygulamasını getirdik, şehir içi ulaşımdan ücretsiz faydalanmalarının önünü açtık ve daha birçok yaşlı dostu sosyal politikalar geliştirdik. 'Yaşlılarımız bizim başımızın tacıdır' dedik, o tacı hep baş üstünde tutmak için de onlara hak ettikleri değeri vermeye devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyor, minnet ve şükran duygularımla sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.”