MUSUL KERKÜK TÜRKMEN YURDUDUR SOYDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ
MUSUL KERKÜK TÜRKMEN YURDUDUR SOYDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ
Okunma Sayısı: 43293

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından haftalık basın toplantısı düzenlendi.

İl Başkanlığı binasında ki toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ve Hüseyin Sezen katıldı.

Öncelikle dün akşam üzücü bir haber aldık. Sayın Gaziantep Milletvekilimiz Abdülkadir Yüksel beyin vefatımı üzülerek öğrendik. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Sanırım bugün cenaze merasimi gerçekleştirilecek. Allah mekanını cennet eylesin.

Geçtiğimiz hafta Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu ağırladık. Biz Anadolu’yuz projesi kapsamında kentimize geldi ve Tunceli’den gelen 200 öğrenci ile birlikte kahvaltıda buluştu. Genç kardeşlerimizi de Afyonkarahisar’da birçok yeri gezdirerek ağırladık.

Birde dün akşam her üç ayda bir yaptığımız STK lar ile buluşma programını icra ettik. Bu programa da AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Harun Karacan bey katıldı. Çok güzel ve verimli bir toplantı oldu. Oda, borsa dernek ve sendika temsilcileri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuldu. Genel başkan yardımcımızın erken ayrılmasının ardından biz toplantımıza milletvekillerimiz ile birlikte devam ettik. STK ların sorunlarına bir köprü olmaya çalıştık. Taleplerini dinledik ve sorunlarını bakanımıza ve hükümetimize iletmek için not aldık.

2002 yılından önceki dönemde enflasyon rakamları üç haneli sayılara çıkmıştı. Bir gecede yüzde bin 500 faizlerin işlediği bir dönem yaşadı bu ülke. Bir kitap atıldı, yazar kasa atıldı diye fiyatlar, faizler bir anda fırladı. 7 bin 500 leri gördü. İktidara geldiğimizden buyana ekonomi üzerine yaptığımız yatırımlarla yavaş yavaş bu üç haneli enflasyon rakamlarından indirildi. Tek haneleri gördük. Bunun yanında faiz ile de bir öngörümüz var. Biz faizleri toplumdaki bir yük olarak görüyoruz. Bununla ilgili çalışmaları, cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz öncülüğünde sürdürüyoruz. Halkımızı inşallah bu illetten, bu beladan kurtarmaya gayret edeceğiz.

Kuzey ırakta bir referandum yapıldı. Hükümetimizin ve diğer ülkelerin çoğunun karşı çıktığı bir referandum, hükümetimizin sert ve net karşı koymasına rağmen gerçekleştirildi. Biz bu referandumu hiçbir şekilde tanımıyoruz. Bir devletin bağımsızlığına müdahale söz konusudur. Bizim bu referandumunu geçerli saymamız veya kabul etmemiz mümkün değildir. Gerekli cevapları sayın cumhurbaşkanımız ‘Bir gece ansızın gelebiliriz, hatta geliriz’ diye net olarak vermiştir.

AK Parti’nin kongre sürecinde olduğunu belirten Yurdunuseven, merkez ile birlikte 18 ilçede kongrelerin devam ettiğini, 6 ilçe kongresinin tamamlandığını söyledi. İlçe kongrelerinin ardından il kongresinin yapılacağını, tarihinin ise genel merkez tarafından ilerleyen günlerde belirleneceğini söyledi.