AHİLİK TEŞKİLATI ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR
AHİLİK TEŞKİLATI ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR
Okunma Sayısı: 43088

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından haftalık basın toplantısı düzenlendi.

İl Başkanlığı binasında ki toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Nazmiye Tuğral katıldı.

Yurdunuseven konuşmasının başında geçtiğimiz hafta 6 ilçemizin kongresini birlik ve beraberlik içerisinde tamamladık. Yeni seçilen başkan ve yönetimlerine muvaffakiyetler diliyoruz dedi. Genel Başkan Yardımcımız Seçim İşleri Başkanımız Sayın Ahmet Sorgun Bey’in katılımıyla gerçekleştirilen kongrelerimizde İscehisar’da Murat Dikmen, İhsaniye’de Halim Sağ, Evciler ’de Şener Çalışan, Sinanpaşa ’da Ünal Karadağ İlçe Başkanı olarak seçildi.

İl Başkanı Yurdunuseven konuşmasına şöyle devam etti;

“Gaziler haftası nedeniyle vatan müdafaasında gazi olarak devletimizin gurur kaynağı olan kardeşlerimize müteşekkiriz.

Ayrıca bugün Ahilik Haftası nedeniyle tüm esnaflarımıza hayırlı bol kazançlar diliyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla yapılacak olan Ahilik törenlerinde de esnafımızla beraber olacağız. Kıymetli bakanımıza da bu sebepten dolayı ilimize teşrifleri sebebiyle teşekkür ediyorum.

Karayollarının durumu hakkında da bilgi veren Yurdunuseven; 2002’de iktidara geldiğimiz döneme kadar 80 yıllık süre içerisinde 6 bin km’ye yakın duble yol yapılmıştır. 2002’den bu yana yapılan duble yol 18 bin kilometre civarındadır, bunun da 600 kilometresi Afyonkarahisar'dadır. İlimizin kavşak noktası olması sebebiyle tüm illere bağlantımız duble yoldur ve duble yolların faaliyete geçmesi ile ölümlü kazalar azalmıştır.