YURDUNUSEVEN; 'GAZİLERİMİZE MÜTEŞEKKİRİZ'
YURDUNUSEVEN; 'GAZİLERİMİZE MÜTEŞEKKİRİZ'
Okunma Sayısı: 45311

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, vatanın birliği ve bütünlüğü, vatandaşların güvenliği için fedakarca görevini yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve emniyet güçlerinin, milletin gönlünde her zaman saygıdeğer bir yere sahip olduğunu belirtti.

Yurdunuseven, Gaziler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında vatan, millet ve mukaddesat uğruna kendilerini hiç düşünmeden feda eden cesaret timsali gazilerin, Türk milletinin gönlündeki ayrıcalıklı yerlerini her zaman muhafaza edeceklerini kaydetti. Yurdunuseven, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Millet olarak gururumuz ve övünç kaynağımız olan kahraman gazilerimizin hatırasını canlı tutmak, bugünkü ve gelecek nesillerin belleğinde yer etmesini sağlamak gayesiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisince Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve gazilik unvanının verildiği 19 Eylül günü ‘Gaziler Günü’ olarak kabul ve ilan edilmiştir. Bu vatan için canlarını seve seve feda etmiş şehitlerimizin yanında, her karış toprağımızı kahramanca savunan gazilerimizin değerinin anlaşılması ve onların temsil ettikleri kutsal makamın kavranması açısından ‘Gaziler Günü’ ayrı bir önem taşımaktadır. Atatürk'e Gazi unvanı ve Mareşal rütbesi verilmesinin yıldönümü ve Gaziler Gününde, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere üzerinde huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize aileleri ile birlikte, sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum.