MİLLET İRADESİNİN ÜZERİNE GÜÇ TANIYANLAR 15 TEMMUZ'DAN DERS ALMALILAR
MİLLET İRADESİNİN ÜZERİNE GÜÇ TANIYANLAR 15 TEMMUZ'DAN DERS ALMALILAR
Okunma Sayısı: 41948

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından haftalık basın toplantısı düzenlendi.

İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in il dışında olması sebebiyle yer almadı.

Toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Karakuş, İl Başkan Yardımcısı Ziya Coşkun Karadeniz ve İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk katıldı.

12 Eylül darbesinin tarihimizde kara bir leke olduğunu belirten AK Parti Afyonkarahisar Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Karakuş, “Bu ülkenin evlatlarını birbirine kırdıran, milletin iradesini yok sayan hiçbir güce geçit yok artık. Milletin iradesinin üzerinde güç tanıyanlar 15 Temmuz’dan ders alsınlar. Bundan sonra darbeler dönemi kapanmıştır. Biz milletin üzerinde bir güç tanımıyoruz, tanımayacağız. Zaten milletimizde 15 Temmuz’da bir kez daha çok güzel bir ders verdi. Tekrar bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Çobanlar ve Emirdağ ilçelerinde seçim yapıldığını ifade eden Karakuş “Çobanlar ’da Cengiz Ceylan, Emirdağ’da ise Serkan Koyuncu’nun yeniden seçildiklerini belirterek kendilerine ve yönetimlerine başarılar diledi. Önümüzdeki haftalarda da ilçe kongrelerimiz devam edecek, 4 ilçemizde daha kongremiz olacak. 15 Eylül ‘de İscehisar’da, 16 Eylül’de Evciler ve Sinanpaşa ’da 17 Eylül’de İhsaniye ilçelerimizde kongrelerimizi hayırlısıyla yapacağız. İnşallah diğer ilçelerimizde de Ekim ayı sonuna kadar ilçe kongrelerimizin tümünü tamamlamış olacağız. Ayrıca geçtiğimiz hafta içerisinde ilimizde tarım fuarı gerçekleşti. Katılımın oldukça fazla olması ilimiz açısından gayet önemliydi, İl Başkanımız ve Milletvekillerimizle birlikte oradaydık. İnşallah bu fuarların sayısı artacak ve ilimize büyük katkıları olacaktır” diye konuştu.

Karakuş “Geçtiğimiz hafta içerisinde Marmara Dernekler Federasyonunun İstanbul’da düzenlemiş olduğu ‘Afyonkarahisar Tanıtım Günleri’ gerçekleşti. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun riyasetinde ve himayelerinde olan bu tanıtım organizasyonu yoğun bir katılımla gerçekleşmesi ilimiz açısından önemliydi. İstanbul’da Maltepe sahilinde 4 gün boyunca ilimizin, ilçelerimizin, beldelerimizin tanıtımları yapıldı. İnşallah bu tanıtımların her yıl artarak devam etmesini ve şehrimize katkısını göreceğiz” dedi.

Büyüme rakamları ile ilgili de konuşan AK Parti Afyonkarahisar Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Karakuş, Avrupa Birliği ülkelerinin iki katı bir yaklaşık 5.1 büyüme gerçekleştiğini, G-20 ülkeleri içerisinde Türkiye’nin ilk 3’te olduğunu belirterek bu göstergelerin ekonomik yapının istikrarlı bir biçimde devam ettiğinin göstergesi olduğunu ifade etti.

Karakuş sözlerini şöyle tamamladı;

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İslam İşbirliği teşkilatı toplantısına katıldı. Gündem yoğundu özellikle Arakan’da yaşanan insanlık dışı olaylara karşı büyük bir mesafe kat etti Cumhurbaşkanımız. Arakan ‘da yaşanan olaylara karşı maalesef dünya üç maymunu oynuyor. Bir tek Türkiye dışında hiçbir ülkeden ses çıkmıyor, yardımda çıkmıyor. Sivil toplum kuruluşlarımız orada büyük bir özveri ile güzel hizmetlerde bulunuyor. İHH, Türk Kızılayı, TİKA VE AFAD oradalar ve 62 bin mülteciye yardımcı oluyorlar. İnşallah şimdide Bangladeş sınırı içerisinde bir mülteci kampı kurma hedefini hükümetimiz açıkladı. Bu da olduğu zaman dünya da mazlumların tek sahibinin Türkiye olduğu tekrardan tescillenmiş olacak.

AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk toplantıda yaptığı konuşmada,” AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları olarak da kongre sürecini başlattık. Işıklar ve Döğer beldelerimizde seçimlerimizi gerçekleştirdik. Yeni seçilen başkanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum.  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı olarak Genel Başkanımız Lütfiye Selva Çam öncülüğünde bir kampanya başlattık. Bugüne kadar AK Partiye gönül vermiş Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile çalışmak isteyen AK gönüllü kadınlarımızı biz AK Parti Kadrolarına davet ediyoruz.  Bunu yapmak da artık çok kolay. ‘www.akkadinbasvuru.com’ adresinden girerek orada gereken bilgileri, özgeçmişlerini doldurup başvuruda bulunabilirler.  Bu sayede Afyonkarahisar’da değil tüm ilçelerimizde, beldelerimizde Türkiye’nin her yerinden bu siteye girerek başvuru yapan tüm kadınlarımız Genel Merkezimiz tarafından değerlendirilecek ve uygun görülenler mülakatlara çağrılarak AK Kadın kadrolarında yer alacaklar” ifadelerini kullandı.