BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE 2019’A YÜRÜYORUZ
BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE 2019’A YÜRÜYORUZ
Okunma Sayısı: 45053

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından haftalık basın toplantısı düzenlendi.

İl Başkanlığı binasında ki toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ve İl Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş katıldı.

Yurdunuseven konuşmasının başında, Tüm güzelliğiyle geçirdiğimiz Kurban Bayramımızın tekrar Afyonkarahisarlı vatandaşlarımıza ve alem-i İslam’a hayırlı olması dileklerinde bulundu

Yurdunuseven, uzun süredir tedavi görmekte olan AK Parti Giresun İl Başkanımızın bugün vefat ettiğini öğrendik kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet dilediğini belirtti.

Ağustos ayının zaferler ayı olduğunu ifade eden Yurdunuseven,” 26 Ağustos 1071’de başlayan zaferler maratonu Afyonkarahisar’ın kurtuluşu akabinde İzmir de yunanların denize dökülmesi ve Kurtuluş Savaşının kazanılması gibi zaferlerin başlangıç ayı.  Biz de Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ile birlikte Şuhut’tan Kocatepe’ye yürüyüş gerçekleştirmiştik. Yine geçen hafta içerisinde Kurban Bayramı vesilesiyle 2. Günden itibaren tüm ilçelerimize bayram ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Kurban Bayramının da hiçbir olay olmadan gayet güzel bir hava içerisinde kutlanmış olması da bizleri sevindirdi” diye konuştu.

Karayollarının durumu hakkında bilgi veren Yurdunuseven,” AK Parti iktidara geldiği 2012’den beri yaklaşık 16 - 17 bin km. duble yol ve bölünmüş yol gerçekleştirilmiştir. Toplam da tüm Türkiye’de 19 bin km.ye yakın bölünmüş yol yapılmıştır. 80 yıl boyunca 5-6 bin km. olan bölünmüş yol, duble yol ve otoban miktarı AK Parti döneminde 20 bin km. seviyelerine gelmiştir.  Bunu da özellikle bayram günlerinde çok daha iyi olarak görme fırsatı bulduk gittiğimiz yollarda, duble yollarda çok rahat ulaşım sağlandığını gördük. Yine istatiksel bilgi olarak son 10 yıl içinde ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında bu yeni yollarında faaliyete geçmiş olması büyük bir azalma sağlamıştır. Afyonkarahisar’da bu son bayram içerisinde elhamdülillah ufak maddi hasarlı kazalar dışında ölümlü bir kaza olayı yaşanmamıştır. Emniyetten aldığımız bilgiler doğrultusunda bayramın 2. Günü Afyonkarahisar’dan geçen araç sayısı 500 bin seviyesini bulmuş.  Bu Afyonkarahisar için çok önemli bir rakam.  Yine AK Parti hükümetleri döneminde Afyonkarahisar’da da 600 km.ye yakın bölünmüş yol ve otoyol çalışması yapılmıştır.  Bu hizmetlerden dolayı ben başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm hükümetlerimize, bilhassa bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na ve emeği geçen tüm Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yurdunuseven, hafta sonu itibariyle kongre çalışmalarının başlayacağını belirterek Cumartesi günü Çobanlar, Pazar günü ise Emirdağ ilçesinde kongrelerin olacağını söyledi.