ARAKANDAKİ KATLİAMA SESSİZ KALMAYACAĞIZ
ARAKANDAKİ KATLİAMA SESSİZ KALMAYACAĞIZ
Okunma Sayısı: 46616

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından haftalık basın toplantısı düzenlendi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Başkanlığı'nda İl Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ve İsmail Gelişgen ile birlikte düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.

Öncelikle içerisinde bulunduğumuz Zafer Haftası'nın tüm Afyonkarahisar'a kutlu olmasını dileyen Yurdunuseven, 26 Ağustos 1071 de başlayan ve bugüne kadar, bu millet için bu vatan için, bu bayrak için ve bu ezan için canını vermiş tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dilediğini söyledi.
Özellikle 15 Temmuz'daki gazilere de en kısa zamanda şifa dilediğini kaydeden Yurdunuseven, şöyle konuştu:

"Bildiğiniz gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programları içerisinde 25 Ağustos'u 26 Ağustos'a bağlayan gecede Şuhut üzerinden Kocatepe'ye yürüyüşü Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun katılımıyla gerçekleştirdik. 30 Ağustos kutlama programları da devam ediyor.

Bugün yine İHH'nın tertip ettiği Arakan Müslümanlarının gördüğü zulümle ilgili basın açıklamasına katıldık. Bizde Arakan Müslümanlarının yalnız olmadığını, büyük Türk milletinin onların arkasında ve yanında olduğunu Afyonkarahisar'dan haykırmak adına basın açıklamasında bulunduk. Arakan Müslümanları yalnız değildir. Necip Türk milleti Arakanlı Müslümanların yanındadır. Arakanlı Müslümanlar için ne gerekiyorsa, ne yapılması lazım ise sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde gerekli girişimler yapılmaktadır.

AK Parti 15 yıldır iktidarda olmanın sorumluluğuyla hareket eden, Türkiye siyasetinin merkezini temsil eden bir siyasi partidir. Türkiye'de 7 bölgede siyaset yapabilen tek partidir. Bunun özellikle söylemek istiyorum. AK Parti dışlayıcı, ötekileştirici bir dili kullanmayı her zaman ret etmiştir. Her zaman birlik dilini kullanmıştır. Partimizin söylemleri ve icraatları, gerek CHP'nin gerekse HDP'nin de olduğu gibi gündelik siyasi kaygı yada hesaplarda değil, iktidar olmanın verdiği sorumluluk ve insanlığın üzerimize yüklediği yükü, ilke ve değerleri çerçevesinde yerine getirilmektedir. Partimiz ve hükümetimiz bir yandan 4 terör örgütü ile aynı anda mücadele ederken, bir yandan da reform paketlerini hazırlamakta, icraatlarını yerine getirmeye devam etmektedir."
 
"Bildiğiniz gibi geçtiğimiz gün memur zamları açıklandı" diyen Yurdunuseven, "Öncelikle teklif edilen 2018 yılı için 3 artı 3, 2019 yılı için ise 3 artı 3 idi. Sonra 5 milyonu aşkın memur emeklisine hükümetimizin de katkılarıyla 2018 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci altı ayı için ise yüzde 3,5, 2019 yılı için ise yüzde 4 artı 5 olarak anlaşma sağlanmıştır." dedi.

Yurdunuseven, "Dolayısıyla CHP söylediği sözlerin aksine, önümüzdeki iki yıl içinde memur ve memur emeklisine maaşlarında kümülatif olarak yüzde 17,5 civarında artış sağlanacaktır." diye konuştu.
 
 "Hastanelerin durumu"
2002 yılından önceki dönemde, belki çoğu şimdi hatırlamıyor veya hatırlamak istemediğini anımsatan Yurdunuseven, "Hastanelerde ilaç kuyruklarının olduğu, bir koğuş sisteminde 8-10 tane hastanın birlikte yattığı, maalesef hiçbir şifa bulamadığı hastanelerden, bugün geldiğimiz şehir hastanelerine baktığımızda, nereden nereye geldiğimizi çok iyi anlıyoruz. Anlatmak istiyoruz. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında yürütülen kamu özel sektör işbirliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği şehir hastaneleri projeleri faaliyete geçmektedir. " dedi.

Türkiye genelinde 8 tane şehir hastanesinin 2017 yılı içinde faaliyete geçmesinin planlandığını ifade eden Yurdunuseven, şunları söyledi:

" Bunların yanında planlanan tüm hastanelerin 2 yıl içinde tamamlanmasını hedefliyoruz. Tamamlanan hastanelerle birlikte 40 bin yatak kapasiteli hastaneye sahip olacağız. Burada amacımız her hastaya bir oda olmasını sağlayacağız. 2002 yılında kişi başına düşen oda sayısı yüzde 6'dan 2016 yılı sonu itibari ile yüzde 51'e yükselmiştir. Şehir hastanelerinin faaliyete geçmesi ile birlikte bu rakamı yüzde 64'e, 2023 yılı için ise yüzde 100'e çıkartmayı hedefliyoruz. Afyonkarahisar'da da şehir hastanesi tarzında hazırlanmış bir hastanemiz bulunmaktadır. Yatak kapasitesi anlamında şehir hastanesinden daha fazladır. Her odasında bulunan ekipmanları ile şehir hastaneleri normlarında hizmet vermektedir."
 
Yurdunuseven, Meral Akşener'in kuracağı ve Adının Merkez Demokrat Parti olacağı söylenen partiyle ilgili soruyu da cevapladı.

Yurdunuseven, "Meral Akşener, düne kadar en iyi ülkücüyüz diyordu. Şimdi en iyi merkez sağız demeye başladılar. Acaba bundan sonra hangi söylemi kullanacaklar çok merak ediyorum. Kurulan bu partinin Türkiye siyasetine pek etkisinin olmayacağı kanaatindeyim. Kadük kalacağını düşünüyorum. Zaman bizim haklılığımızı ortaya çıkaracaktır. Bu bir oyundur. FETÖ'nün oyunudur.  Bize göre Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) karşı yapmış bir komplodur. FETÖ'nün bu oyununa maalesef bazı geçmişte bu devletin bürokrasinde yer almış bakanlık yapmış kişilerin alet edilmesini de hoş karşılamıyoruz." diye konuştu.

Ayrıca Yurdunuseven: “Kurban bayramımızın şimdiden hayırlara vesile olmasını, mazlum milletlerin kurtuluşuna vesile olmasını niyaz eder, kesilecek kurbanların da Cenabı Hak nezdinde makbul olmasını dilerim.” dedi.