TÜM İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN
TÜM İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN
Okunma Sayısı: 44389

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, toplumsal yaşamda önemli bir yer tutan bayramların, insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel günler olduğunu bildirdi.

Yurdunuseven, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında bayramların küçüklerin sevindirildiği, büyüklerin ziyaret edilerek, yoksullara, kimsesizlere, yetim ve öksüzlere kucak açıldığı müstesna zaman dilimleri olduğunu belirtti. Yurdunuseven mesajında şunları ifade etti:

“Müntesibi olmakla şeref duyduğumuz dinimizde bayramlarımızın en önemli ve temel özelliği toplumun bütününü kucaklamasıdır. Dolayısıyla bayramlar; insanî ve İslami güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, kardeşlik ve muhabbetin güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir. Bayramlar küskünlüklere son verildiği özellikle varlık sebebimiz olan anne ve babalarımızın ve aile büyüklerimizin unutulmadığı dahası onların hayır dualarının alındığı, hasta olan insanlarımızın hatırlandığı ve ihtiyaç sahiplerinin sevindirildiği günlerdir. Bayramlar, toplumsal başarıların elde edildiği önemli olayların sonucunda ortaya konulmuş günlerdir. Ramazan Bayramı da biz Müslümanların oruç, zekat, fıtır sadakası, teravih namazı gibi ibadetleri ve diğer dini vazifeleri yerine getirmede, Kur’an-ı Kerim’le adeta yeniden buluşmada göstermiş olduğumuz başarının bayramıdır. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve bütün inananların mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik eder, İslam aleminde ve gönül coğrafyamızda akan kan ve gözyaşlarının dinmesine, insanlığın huzur ve barışına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.”