KADİR GECESİ, BİN AYDAN DAHA HAYIRLI RAHMET VE MAĞFİRET GECESİDİR.
KADİR GECESİ, BİN AYDAN DAHA HAYIRLI RAHMET VE MAĞFİRET GECESİDİR.
Okunma Sayısı: 43978

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesinin inananların kalplerinin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarının aydınlanması, manevi huzurun artması için benzersiz bir imkan ve fırsat sunduğunu belirtti.

Yurdunuseven, Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı mesajında Kadir Gecesini diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğin, bütün insanlık için hidayet rehberi olan Yüce Kitabımız Kuran’ı Kerim’in bu gecede indirilmeye başlanmış olması olduğunu kaydetti.

Yurdunuseven mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bin aydan daha hayırlı olan rahmet ve mağfiret gecesinin birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin daha da güçlenmesine, tüm insanlığın huzur ve barışına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”