İL BAŞKANI İBRAHİM YURDUNUSEVEN’İN BABALAR GÜNÜ MESAJI
İL BAŞKANI İBRAHİM YURDUNUSEVEN’İN BABALAR GÜNÜ MESAJI
Okunma Sayısı: 38101

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven babaların hayatın her anında aile içerisinde üstlendikleri görev ve sorumlulukları büyük bir özveriyle yerine getirdiğini belirtti.

Yurdunuseven, Babalar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında ailesinin mutluluğu, huzuru, güvenliği ve onurlu bir yaşam sürmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren babaların, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak için ellerinden gelen tüm gayreti sarf ettiklerini kaydetti.

Yurdunuseven mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Toplumun temel taşını oluşturan aile sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerler üzerine kurulmuş sosyal bir yapıdır. Yaşamları boyunca, kendilerini adadıkları aile fertlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için canla başla çalışmalarının yanı sıra çocuklarına karşı gösterdikleri hoşgörü, sevgi ve şefkatle aile bağlarının güçlenmesini sağlayan ve onları geleceğe hazırlayan babalar, toplumsal yapımızın şekillenmesinde, yeni nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesinde ulvi bir görevi yerine getirmektedir. Tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de Haziran ayının üçüncü Pazar günü, 1985 yılından beri ‘Babalar Günü’ olarak kutlanmaktadır. Türk toplumunda, aile kavramının daha seçkin ve anlamlı bir yeri bulunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, bu aziz vatan uğrunda canlarını veren şehitlerimizin babaları başta olmak üzere; tüm babaların bu anlamlı gününü kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.”