AK PARTİ TEŞKİLATLARI ‘BİRLİK VE BERABERLİK’ GECESİNDE BULUŞTU
AK PARTİ TEŞKİLATLARI ‘BİRLİK VE BERABERLİK’ GECESİNDE BULUŞTU
Okunma Sayısı: 57295

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından, partinin kuruluşundan bu güne kadar görev yapmış teşkilat mensuplarına yönelik Akrones Otel’de ‘Birlik ve Beraberlik’ gecesi düzenledi. Geceye, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Milletvekili Hatice Özal’da katıldı.
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı çatısı altında 14 Ağustos 2001 tarihinden bu güne kadar parti kademelerinde çeşitli görevler alan teşkilat mensuplarına yönelik ‘Birlik ve Beraberlik’ gecesi düzenlediklerini söyleyen İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, 16 Nisan’a kadar parti kademelerinde görev almış tüm teşkilat mensuplarının birlikte çalışmasını istedi.  16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa değişikliği halk oylamasının önemine değinen Yurdunuseven, “Bizler için her seçim ve halk oylaması büyük önem arz ediyor. Fakat 16 Nisan’da yapılacak olan daha büyük bir öneme sahip. Bu nedenle hep birlikte 16 Nisan’a kadar kapı kapı dolaşarak anayasa değişikliğini anlatacağız” dedi.
 
ARAMIZDA KARDEŞLİK HUKUKUMUZ VAR
“Biz AK Parti olarak bir dava ve misyon partisiyiz” diyen İl Başkanı Yurdunuseven, konuşmasını şöyle sürdürdü; “15 yıldır bu misyonu hep yükselterek, halkımızın desteğini de her zaman yüksek oranda alarak bugünlere kadar getirdik. Dava ve misyon hareketimiz inşallah günümüzde de büyüyüp, genişleyip devam edecek. AK Parti olarak bizde diğer partilerde görülmeyen bir kardeşlik hukukumuz var. Partimizin kurulduğu 2001 yılından itibaren bugüne dek görev yapan tüm kardeşlerimizle kardeşlik hukukumuzu hiç eksik etmedik. Onlarla beraber olduk, bundan sonra da birlikte olmaya devam edeceğiz. AK Parti de katılımcılarımızın resmi görevi olsa da olmasa da hepimizin bir görevi var. Özellikle 16 Nisan tarihini önemsiyoruz. Her seçim bizim için çok önemli diyoruz. Gerçek manada 16 Nisan’da ki halk oylaması bizim için önemli bir seçim. Sizlerin halk oylamasında özel bir göreviniz var. Birlik, beraberlik, vefa yemeğimizde bunları hasbihal etmek bir arada olmayı istedik.”
 
AK PARTİMİZİN KURULUŞUNA EV SAHİPLİĞİ YAPTIK
AK Parti’nin kuruluşuna Afyonkarahisar’ın ev sahipliği yaptığını hatırlatan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Salona girişte masalara göz attık. Gençlik, Kadın Kolları, İlçe Başkanları ya da yönetim kurulundan arkadaşlarımızı gördük. Onları görünce aklımız, fikrimiz 2001 yılına gitti. Bu arkadaşlarımızla gerçekten birçok anılarımız var. Üzülüp, ağladığımız anlar olduğu kadar ondan daha fazla sevindiğimiz, coşkulandığımız, birlik ve beraberlikten iftihar ettiğimiz arkadaşlarımız var. Afyonkarahisar AK Partimizin kuruluşuna ev sahipliği yapmış topraklar. Bu bakımdan Cumhurbaşkanımız da her konuşmasında ‘Biz Afyonkarahisar’dan yola çıkarken’ diye cümleleri defalarca kurmaktadır. Allah razı olsun şu anda aramızda değil ama Afyonkarahisar çalışmalarımızın kahramanı Doç. Dr. Sait Açba Milletvekilimizdir. Biz ta o günden bugüne partimizin Genel Başkanı, kurucusu ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarını yerine getirdik. İl yönetimini kuran kadın ve gençlik kollarımızı oluşturan 30 arkadaşımızı ve ilçelerde ki 15’er kişilik yönetimi kuran 15’er arkadaşımızı çok önemsiyorum. Çünkü onlar hiçbir ışık yokken hatta ne tür bir badire ile karşılaşacağını bilmeden her türlü endişeyi iterek bu işe baş koydular. Allah’a hamdolsun samimi inançlı kardeşlerimizin gayretiyle girdiğimiz ilk seçimde iktidar diğer seçimlerde de iktidar çoğunluğu sağlandı” dedi.
 
SÖZLERİMİZİ HAYAT GEÇİRDİK
Partilerinin kuruluşu esnasında yaşadıklarını anlatan Milletvekili Hatice Özkal, açıklamasına şunları söyledi; “O dönem hatırlanacağı üzere Başbakan hastaydı. Her an seçim olacak şekilde teşkilatlanmanın yanı sıra ciddi bir çalışma yürüttük. Kadın olarak kadınların saha çalışmasına, teşkilatlanmasına alışık olmayan yerlerde tereddüt etmeden çalıştık. Şartlara teslim olmadık. Dolayısıyla şartlar bize teslim oldu. Her gittiğimiz eve bir ampul götürüp takıyorduk. Bu ampul nasıl evinizi aydınlattıysa AK Parti’ye vereceğiniz destek hayatınızı aydınlatacak diyorduk. Nitekim propaganda çalışmamızda ki sözlerimiz hayata geçti. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar iktidar yürüyüşümüzde cansiperane çaba gösteren tüm teşkilat mensubu kardeşlerime, partililerimize bu vesile ile şükranlarımı sunuyorum.”
 
İKTİDAR OLMAK ZORDUR
AK Parti’nin dünyanın en büyük siyasi organizasyonu olduğunu ifade eden Bakan Veysel Eroğlu, ayrıca üst üste iktidar olmasına rağmen dünyada en fazla oylarını arttıran parti olduğunu hatırlattı. Bakan Eroğlu, “AK Parti büyük bir ailedir. Şu an da dünyadaki en büyük siyasi organizasyon AK Parti'dir. 9 milyonu aşkın üyesi var. Sırf kadın kolları 4 milyonu aşkın kadın kolları üyemiz var. Ayrıca bir de dünyada pek çok parti iktidar olunca oy kaybeder. İktidar olmak zordur. Çünkü önünüzdeki bütün meseleleri çözmek zorundasınız. Dünyada iktidar olmasına rağmen üst üste seçimi kazanan oylarını artıran parti tek parti AK Parti'dir. İnşallah birlik beraberlik kardeşliğimiz daha da pekişerek devam edecek. Bu gün burada sizlerle olmanın gururunu da yaşıyorum. İnşallah hep birlikte 16 Nisan gününe kadar çalışacağız” dedi.
 
KAVGALAR OLDUĞU İÇİN BAŞBAKANLIĞI KALDIRIYORUZ
Konuşmasında referandum konusunda “Hayır” kampanyaları yürüten CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen ve Kılıçdaroğlu’nun milleti uyuttuğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, “Muhalefetin bu konuda ne kadar yalan söylediğini ortaya koymamız lazım. Onların yalanlarını mutlaka yüzlerine vurmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Yok, tek adammış, Kılıçdaroğlu öyle laflar yapıyor ki milleti uyutmak için ‘efendim bu yeni sistemde başbakan başka partiden olursa, Cumhurbaşkanı başka partiden olursa büyük kavgalar çıkarmış.’ Zaten bu kavgalar olduğu için biz bu yeni sistemi, Başbakanlığı kaldırıyoruz. Yönetim Cumhurbaşkanlığı tarafından, tamamı onun tarından yönetiliyor. Onun problemini gördük.
Hatırlarsanız bütün Cumhurbaşkanları, Binali Bey ve Cumhurbaşkanımız hariç hepsi kavga etmişlerdir. Bülent Ecevit ile Ahmet Necdet Sezer bir anayasa kitapçığı fırlattı ve neticede bir gecelik faiz yüzde 7 nim 500’lere fırladı. Büyük bir ekonomik kriz ortaya çıkmadı mı? Hatırlayın, İMF’ye borçlandık, dövizi kriz gibi sıkıntılar. Demirel ile Çiller arasında, Özel ile Yıldırım Akbulut ve Mesut Yılmaz arasında hep kavgalar oldu ve neticede kavgalardan Türkiye çok şey kaybetti. Bu referandum tarihimizdeki en önemli seçim diyeceksiniz ki ‘her seçim önemli’ fakat bu daha önemli. Samimiyet ve yürekten gelerek söylüyorum az çok tarihi bilen bir kişi olarak 1899’dan beri son çağ tarihini Osmanlı tarihini, cumhuriyet tarihini bilen bir kişi olarak söylüyorum bu milletimizin tarihindeki en önemli bir referandumdur. Bunun için sizlerden istirhamım 15 Nisana kadar şurada kaç gün kaldı? 1 ay bile yok. Dolayısı ile sizlerden hep birlikte kapı kapı dolaşarak Afyonkarahisar’da çok büyük destan yazmaya hazır mıyız?” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Bakan Eroğlu, teşkilat mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Geceye Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Milletvekili Hatice Özkal, İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, parti yöneticileri ve partinin daha önceki dönemlerde çeşitli kademelerinde görev yapan teşkilat mensupları katıldı.