HATİP VE HATİBELERE EĞİTİM VERİLDİ
HATİP VE HATİBELERE EĞİTİM VERİLDİ
Okunma Sayısı: 16345

‘Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi’ ile ilgili hatip ve hatibelere AK Parti İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu, Hüseyin Sezen ve İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Büseyne Kahraman eğitim verdi.
 
Geçtiğimiz günlerde Genel Merkez tarafından düzenlenen hatip ve hatibe eğitimine katılan İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu, Hüseyin Sezen ve İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Büseyne Kahraman, İl Başkanlığı binasında ilçe teşkilatlarından gelen hatip ve hatibeleri eğitim verdiler. ‘Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin’ her bir tek tek katılımcılara eğitmenler tarafından anlatıldı. Kalıcı siyasi istikrar, hızlı ve etkili icraat, güçlü yasama güçlü icraat, güvenli ve huzurlu Türkiye, güçlü meclis güçlü temsil, birlik ve uzlaşma, güçlü yönetim güçlü Türkiye konusunda hatip ve hatibelere bilgiler veren Tutumlu, Sezen ve Kahraman, slayt eşliğinde maddeleri tek tek anlattılar.
 
KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ
Hatip ve hatibe eğitiminin önemine vurgu yapan İl Başkan Yardımcısı Tutumlu, teşkilat mensuplarının ilçelerinde kapı kapı dolaşarak sistemi halka anlatacağını vurguladı. Tutumlu, “Halk oylaması sürecinde anayasa değişikliğinin mahiyetini tüm halkımıza iletmeliyiz. Tüm teşkilat birimimiz her zaman olduğu gibi aziz milletimizin içerisinde bu konuda gayret sarf etmelidir. İstikrar için, istiklal için, istikbal için bu anayasa değişikliği önemlidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi; istikrarımızın, istiklalimizin ve istikbalimizin teminatıdır. Bu şuur içerisinde özellikle sizler ve sizlerin bilgilendirdiği teşkilat mensuplarımız herkese ulaşmalı, her eli sıkmalı, her eve girmeli, her iş yerini ziyaret etmelidir” dedi. İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven’de eğitime katılarak hatip ve hatibelere hitap etti.