İL YÖNETİM KURULU ÇOBANLAR’DA TOPLANDI
İL YÖNETİM KURULU ÇOBANLAR’DA TOPLANDI
Okunma Sayısı: 17090

AK Parti Afyonkarahisar İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in başkanlığında Çobanlar ilçesinin ev sahipliğinde gerçekleştirdiler.
 
AK Parti Çobanlar İlçe Başkanı Cengiz Ceylan ve Belediye Başkanı Salih Alaka’nın ev sahipliğinde yapılan haftalık İl Yönetim Kurulu toplantısına, Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra ilçe teşkilatı ile İl Genel Meclis üyesi Ali Altuntaş hazır bulundu. Belediye düğün salonunda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ceylan, İl Yönetim Kurulu üyeleri ilçelerinde görmekten büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirdi. AK Parti’nin Çobanlar’da girdiği her seçimde en yüksek oyu alarak birinci parti olduğunu hatırlatan Ceylan, ilçelerine hizmet ve yatırımların devam ettiğini söyledi. İlçesine yapılması gereken yatırımlardan da bahseden Ceylan, özellikle ilçedeki gençlerin taleplerine yer verdi.
 
BAŞKAN ALAKA, ÇALIŞMALARINI ANLATTI
İlçe Başkanı Ceylan’ın ardından ilçeye yaptığı çalışmalar hakkında İl Başkanı Yurdunuseven ve toplantıya katılanlara bilgiler veren Belediye Başkanı Salih Alaka, 2004 yılından itibaren ilçede belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü söyledi. İl Yönetim Kurulu üyelerine belediye başkanı olarak ilçeye yaptığı hizmetleri anlatan Alaka, Çobanlar’a yapılan ve yapılacak olan yatırımlarda destek veren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, Milletvekillerine, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’e ve parti teşkilatlarına teşekkür etti.
 
HAFTA SONUNA KADAR MECLİSE GELECEK
İl Yönetim Kurulu toplantısında konuşan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Çobanlar ilçe başkanı Ceylan, Belediye Başkanı Alaka ve teşkilat mensuplarına misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti. Gündemde yer alan konularla ilgili açıklamalarda bulunan Yurdunuseven, özellikle Yeni Anayasa tasarısından bahsetti. Anayasa çalışmaları ile ilgili MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin AK Parti Genel Başkanı Başbakan Binali Yıldırım’ın ortak fikre vardıklarını belirten Yurdunuseven, Başbakan Yıldırım’ın hafta sonuna kadar anayasa değişikliğini meclise getireceğini söylediğini hatırlattı. Yurdunuseven, “Anayasa tasarısı net olarak ortaya konulduğunda inşallah yorumunu yaparız. Tabii şimdi net ortaya konulan bir şey olmadığından ve bilmediğimiz bir şey için yorum yapamıyoruz. Tasarı net olarak konulsun inşallah onun üzerine de konuşuruz. Zannediyorum MHP desteği ile Ocak ayı gibi yeni anayasanın geçeceğini düşünüyoruz. Akabinde de inşallah Nisan-Mayıs ayları gibi bir referandum gözüküyor. Bu tarihler konunun meclise gelip görüşülmesiyle değişecek” dedi. Yapılan konuşmaların ardından toplantı karşılıklı fikir alışverişinde bulunulması ile sona erdi.