EMİRDAĞ, BAYAT, İSCEHİSAR VE ÇOBANLAR İLÇELERİNE BAYRAM ZİYARETİ
EMİRDAĞ, BAYAT, İSCEHİSAR VE ÇOBANLAR İLÇELERİNE BAYRAM ZİYARETİ
Okunma Sayısı: 19075

Bayram tatilini Afyonkarahisar’da hemşerileri ile birlikte geçiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Emirdağ, Bayat, İscehisar ve Çobanlar ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bayramlaştı. Bakan Eroğlu’na ilçe ziyaretlerinde AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven de eşlik etti.
 
Ramazan bayramı dolayısıyla bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Afyonkarahisar’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na ilçe ziyaretlerinde, Vali Aziz Yıldırım, Milletvekilleri Av Ali Özkaya, Hatice Özkal, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, ilçe kaymakamları, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, bölge ve il müdürleri eşlik etti. Emirdağ, Bayat, İscehisar ve Çobanlar ilçelerini sırayla ziyaret eden Bakan Eroğlu ve beraberindeki heyet ilçe halkının bayramını kutladılar.
 
BAKAN EROĞLU, BAŞBAKANLA TELEFONDA KONUŞTU
İlk olarak Emirdağ ilçesini ziyaret eden Bakan Eroğlu, Başbakan Binali Yıldırım ile telefonda görüşerek, Afyonkarahisar halkının selamını iletti. Başbakan Yıldırım ile yaptığı telefon görüşmesini sesli olarak vatandaşlara da dinleten Bakan Eroğlu, “Sayın Başbakanımız Afyonkarahisar’ımıza büyük önem veriyor. Sayın Başkanımız da bunu bizzat dile getirdi. Her bayram olduğu gibi bu bayramda halkımızla birlikte kucaklaşarak bayramlaşıyoruz” dedi.
 
BAYRAMLAR BİRLİKTELİĞİMİZİ KUVVETLENDİRİYOR
Emirdağ’ın ardından sırasıyla Bayat, İscehisar ve Çobanlar ilçelerine giden Bakan Eroğlu, burada yoğun bir kalabalık tarafından çiçeklerle karşılandı. Bayramlaşma törenlerinde AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Hatice Özkal ve Vali Aziz Yıldırım birer selamlama konuşması yaparak, vatandaşların bayramlarını kutladılar. Bayramlaşma törenlerinde konuşan Bakan Veysel Eroğlu, bayramların birlikteliği kuvvetlendirdiği söyledi. Eroğlu, “Her bayramda Afyonkarahisar ve ilçelerimizde yaşayan hemşerilerimizle kucaklaşmadan yapamıyoruz. Bugün ilçelerimize sizlerle bayramlaşmak için geldik. İnşallah bu bayramlar bütün milletimizin birlik, beraberlik kardeşliğin daha da pekişmesine vesile olsun. İnşallah bu bayramlar küskünlerin barıştığı, sevgilerin ve acıların paylaşıldığı güzel bir gündür. İnşallah bu ramazan bayramının bütün İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Cenabı Allah Türkiye’yi vesile kılarak yeniden bir diriliş lütfeylesin. Türkiye’de yaşayan 79 milyon insana çok büyük bir mesuliyet düşmektedir. En büyük mesuliyet yönetici olanlara düşüyor. Milletin Vekillerine, Bakanlarına, Başbakanına, Cumhurbaşkanına düşüyor. Cenabı Allah herkese hayırlı işler yapmayı nasip eylesin” dedi.
 
EN ÇOK BÜYÜYEN 4 ÜLKE ARASINDAYIZ
“Türkiye’de çok güzel işler oluyor ve Türkiye git gide büyüyor” diyen Bakan Veysel Eroğlu, şöyle konuştu; “Cenabı Allah bu millete yardım ediyor, Rabbimizin yardımı ile Türkiye büyüyor ama Avrupa büyümede yavaş yavaş sıfıra iniyor. Türkiye en çok büyüyen 4 ülke arasına girdi. Cenabı Allah inşallah insanların en hayırlısı, diğer insanlara faydalı olandır anlayışı ile bizleri her daim iyilik yapmaya sevk eder. Dünyanın sayılı ve Türkiye’nin en iyi barajlarını biz yaptık. 1000 günde 1000 gölet ve baraj destanlarını biz yazdık ve dünya birinciliğini aldık. İnşallah 2019 yılına kadar baraj, gölet ve sulama tesisi ile dünyada ikinci bir rekora imzamızı atacağız. Ormanda da dünya rekoruna imza attık,  3,5 milyar fidanı toprakla buluşturduk. Belediye başkanlarımız, muhtarlarımız ne kadar fidan isterse fidanlar ücretsiz. Sadece tutmayan fidanların karşılığında 5 Türk lirası bedel alacağız. Sevgili kardeşlerim hepinize teşekkür ediyor ve bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”
 
HÜKÜMETİMİZ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR
Türk milletinin büyük bir millet olduğunu belirten Eroğlu, geçmişte yazılan destanları tekrar yazacaklarını anlattı. Bu amaçla belirlenen hedefleri gerçekleştirmek için çalıştıklarını ifade eden Eroğlu, “Allah'ın izniyle, tekrar büyük destanları yazmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki 2023, 2053, 2071 hedeflerini gerçekleştirmek için bakanlarımız, hükümetimiz ve devletimiz gece gündüz çalışıyor. İnşallah bunları gerçekleştireceğiz. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği, 'Cumhuriyetin 100. yılında dünyadaki en büyük 10 ekonomi arasına girme' hedefini de gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Önümüze çıkan engeller var. Merak etmeyin, terör belasını da defedeceğiz. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele sürecek. Türkiye çok daha büyüyecek. Dünyada yıldız bir devlet var ve önümüzdeki asra mührünü vuracak olan devlet, Türkiye Cumhuriyeti'dir” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Bakan Eroğlu ve beraberindeki heyet vatandaşlarla bayramlaştı.