İL YÖNETİM KURULU TOPLANTISI SANDIKLI’DA YAPILDI
İL YÖNETİM KURULU TOPLANTISI SANDIKLI’DA YAPILDI
Okunma Sayısı: 14703

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından her hafta Pazartesi günleri düzenlenen İl Yönetim Kurulu toplantısı Sandıklı ilçesinde gerçekleşti. AK Parti Sandıklı İlçe Başkanlığının ev sahipliğinde yapılan İl Yönetim Kurulu toplantısına Kızılören ve Hocalar ilçe başkanları da katıldı.
 
Her ay düzenli olarak bir ilçede İl Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştiren AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı bu ay ki toplantısını Sandıklı ilçe başkanlığının ev sahipliğinde Park Otel’de yapıldı. İl Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Sandıklı, Hocalar ve Kızılören İlçe başkanları ve yönetimleri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetimleri ile Sandıklı ve Hocalar Belediye Başkanlarının katıldığı İl Yönetim Kurulu toplantısının açılış konuşmasını Sandıklı İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık yaptı. AK Parti İl Yönetim Kurulu üyelerini Sandıklı’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Saylık, toplantının hayırlar getirmesini diledi. Saylık’ın ardından Hocalar İlçe Başkanı İsmail Özkuleli ile Kızılören İlçe Başkanı Mehmet Yeşilyurt’ta birer konuşma yaptılar.
 
HER AY BİR İLÇE DE TOPLANTI YAPIYORUZ
1 Kasım seçimlerinin ardından İl Yönetim Kurulu toplantılarını her ay bir ilçede yaptıklarını dile getiren İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Sandıklı ilçe başkanlığının ev sahipliğinde Hocalar ve Kızılören ilçelerinin katılımıyla İl Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yurdunuseven, “1 Kasım seçimlerinden sonra bir karar aldık. Birinci olan ilçemizden başlamak üzere ilçelerimizi tek tek ziyaret edelim, istişare ederek motivasyonda bulunalım istedik. Bu gün bunlarda ev sahipliği yapan Sandıklı ilçe başkanlığımıza teşekkür ediyoruz. 1 Kasım seçimlerinde Afyonkarahisar genelinde yüzde 63,5 gibi oy alarak 3 milletvekili çıkardık. Az bir farkla 4 ve 5’i kaçırdığımızı söyleyebiliriz. Çok güzel bir seçim geçirdiğimizi söyleyebiliriz” diyerek konuştu.
 
COŞKULU BİR KONGRE GERÇEKLEŞTİRDİK
22 Mayıs Pazar günü Ankara’da yapılan 2. Olağan üstü kongre ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkan Yurdunuseven, konuşmasına şöyle devam etti; “Geçtiğimiz Pazar günü Ankara’da 2. Olağan üstü Kongremizi gerçekleştirdik. Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız 1. Olağan üstü Kongrede Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na teslim ettiği bayrağı, Sayın Davutoğlu da Sayın Binali Yıldırım’a devretti. Bu bir bayrak yarışı hiç kimse bundan fitne veya sonuç çıkarmaya çalışmasın. Bunu özellikle vurgulayarak söylüyoruz. AK Parti’nin hizmete devam etmesidir ve AK Parti’nin devamıdır. Halkımız yüzde 63,5 gibi bir oyu AK Parti’ye vermiştir. Geçtiğimiz Pazar günü görkemli bir kongre gerçekleştirdik. 1405 delegenin tamamının oyunu alarak Sayın Binali Yıldırım Genel Başkanımız oldu.”
 
PARTİ OLARAK KURUMSAL BİR YAPIMIZ VAR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümet kurma görevini AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım’a verdiğini hatırlatan İl Başkanı Yurdunuseven, Genel Başkan ve Başbakan Yıldırım’ın 65. Hükümetin bakanlar kurulunu açıkladığını dile getirdi. Yurdunuseven, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da Sayın Yıldırım’a hükümeti kurma görevini verdi. Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız hükümeti kurarak bakanlarımızı açıkladı. Yaptığı hizmet ve yatırımları ile en çok icraat yapan bakanlar arasında yer alan Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun yeniden bakan olması da bizleri son derece mutlu etti. Milletvekillerimizde Hatice Özkal MKYK yedek üyeliğine, Milletvekilimiz Av. Ali Özkaya’da Disiplin kurulu asil üyeliğine seçildi. Bunlar bizim için sevindirici gelişmelerdir. Bildiğiniz gibi parti olarak bütün seçimlerden sonra sanki yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Parti olarak bizim böyle bir yapımız var” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından toplantı sona erdi. Toplantıya İl Başkanı Yurdunuseven ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Hocalar Belediye Başkanı Ali Arslan, Kızılören, Hocalar İlçe Başkanları ve yönetimleri, ilçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları katıldı.