İL BAŞKANLIĞIMIZ TARAFINDAN GÖRME ENGELLİLERE BEYAZ BASTON DAĞITILDI
İL BAŞKANLIĞIMIZ TARAFINDAN GÖRME ENGELLİLERE BEYAZ BASTON DAĞITILDI
Okunma Sayısı: 13220

10-16 Mayıs Engelliler haftası nedeniyle görme engelli vatandaşlara ‘Beyaz Baston’ dağıtımı yapan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, her zaman engellilerin yanında olduklarını söyledi. Yurdunuseven, “Hepimiz birer engelli adayıyız ve bunun bilincindeyiz. Sizlerin sorunlarını çözmek ve taleplerine cevap vermek için 2002 yılından itibaren hükümetlerimiz birçok düzenleme ve hizmete imza atıldı”
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle görme engelli vatandaşlara ‘Beyaz Baston’ dağıtımı yapıldı. Parti binası toplantı salonunda gerçekleşen ‘Beyaz Baston’ dağıtım töreni İl Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş’un konuşmasıyla başladı. Görme engelli vatandaşlara beyaz baston takdim edeceklerini belirten Karakuş, “Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı olarak engelliler haftası nedeniyle görme engelli kardeşlerimizle bir araya gelmeyi düşündük. İl Başkanımızda bizlere bu konuda destek verdi. Siz değerli kardeşlerimize 100 adet ‘Beyaz Baston’ takdim ediyoruz. Programa katıldığınız için hepinize teşekkür ediyoruz” dedi.
 
AİLELER ENGELLİ ÇOCUKLARINA VAR DİYEMİYORLARDI
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına görme engelli vatandaşlara destek oldukları için teşekkür eden Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı Ahmet Atacan, engellilere son dönemlerde verilen değerin arttığını dile getirdi. Atacan şöyle konuştu; “Bizleri unutmayarak böyle bir program düzenlediğiniz için sizlere teşekkür ederim. Engelliler haftası nedeniyle bizleri hatırladığınız için İl Başkanımız İbrahim Yurdunuseven başta olmak üzere herkese teşekkür ederim. 2000’li yıllarda biz engelliler 2 ve 3. Durumundaydık. Hatta nüfus memurları sayım için evlere geldiğinde ‘Engelli Çocuğunuz var Mı?’ Diye sorduğun ‘Yok’ diyorlardı. Aileler saklıyordu. Ama Allah’a hamdolsun ki bizlere verilen önem her geçen gün arttı. Eksiklerimiz var. Ama eskiye göre çok az. Şuan nereye gidersek gidelim bizlere büyük bir ilgi gösteriliyor. Eskiden böyle bir şey yoktu. Eskiden bizim sorunlarımız sigara kâğıtlarına not alınıyor ve yapılmıyordu. Ama şuan alınan notlar yerine getiriliyor. Bununla ilgili olarak bizim engellilerimizin kullanabileceği navigasyon sistemi vardı. Harita güncellenmediği için alamamıştık. Geçtiğimiz günlerde Sayın Milletvekilimiz Av. Ali Özkaya’yı ziyaret ettiğimizde navigasyon sorunumuzla ilgilendi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığını Sayın Milletvekilimiz Ali Bey aradı. Konuyu İl Başkanımız İbrahim beyde takip ediyor. 480 tane navigasyon cihazı ilimize tahsis edildi. Bununla ilgili ihaleye çıkarılacak ve 2017 yılı gibi dağıtımının yapılmasını bekliyoruz. Bizlerle yakından ilgilenen herkese teşekkür ediyoruz.”
 
SİZLERLE BİRLİKTE OLMAK BİZLERE MUTLULUK VERİYOR
“Hepimiz birer engelli adayıyız ve bunun bilincindeyiz” diyen İl Başkanı AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, ‘Beyaz Bastonların’ görme engelli vatandaşlara hayırlı olmasını diledi. Yurdunuseven, “Bu gün böyle bir organizasyon tertipledik. Temsili de olsa görme engelli kardeşlerimize ‘Beyaz Baston’ takdim etmek istedik. 100 adet beyaz bastonu Şube Başkanımız Ahmet Atacan beye teslim ediyoruz. Başkanımızda ihtiyaç sahibi görme engelli kardeşlerimize ve diğer derneklerdeki engelli kardeşlerimize beyaz bastonları ulaştıracağından eminiz. Her zaman söylediğimiz gibi bu ülke içerisinde birlikte yaşıyoruz. Birlikte hayatımız devam ediyor. Bir ve beraberiz. Hepimiz birer engelli adayıyız ve bunun bilincindeyiz. Sizlerin sorunlarını çözmek ve taleplerine cevap vermek için 2002 yılından itibaren hükümetlerimiz birçok düzenleme ve hizmete imza atıldı” dedi.
 
VAATLERİMİZİ 3 AYDA GERÇEKLEŞTİRDİK
AK Parti’nin 1 Kasım seçimleri öncesi verdiği vaatlerin tamamını 3 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirdiğini vurgulayan İl Başkanı Yurdunuseven açıklamasına şöyle devam etti; “1 Kasım 2015 seçimleri öncesi halkımıza vaatlerde bulunduk. Bu vaatlerimizin Elhamdülillah 3 ay içerisinde yüzde yüzünü gerçekleştirdik. ‘Asgari ücreti bin 300 TL yapacağız’ diyerek söz vermiştik. Allah’a hamdolsun ki askeri ücreti bin 300 TL’ye yükselttik. Gençlerimize ve emeklilerimize teşviklerimiz var. Çiftçilerimize destek vererek, yem ile gübrede KDV’yi kaldırdık. Emeklilerimiz için yüzde 15 olan sosyal desek primini yüzde 10’a daha sonra da bu kesintiyi de kaldırdık. Emeklilerimiz maaşının tamamını Mart ayından itibaren alıyorlar. Esnafımıza yaptığımız destekleme ve düzenlemeler var. Asker, polis ve öğrenci kardeşlerimize yönelik yaptığımız düzenlemeler var. Muhtar aylıklarını bin 300 TL’ye yükselteceğiz dedik ve yükselttik. Verdiğimiz vaatleri 3 ay içerisinde gerçekleştirdik.”
 
ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLDUK
AK Parti hükümetlerinin engellilere büyük bir önem verdiğini hatırlatan Yurdunuseven, engellilere yönelik yapılan düzenlemelerden bahsetti. İl Başkanı Yurdunuseven, “2002 yılından bu güne kadar yani 14 yıllık dönem içerisinde engelli kardeşlerimiz için birçok desteklemede ve düzenlemede bulunduk. Şube Başkanımız Ahmet beyin de ifade ettiği gibi, ‘Kapısına gelen memura engelli çocuğu yok’ denilen evlere Elhamdülillah şimdi ‘Var’ dedirtiyoruz. Çünkü şuanda engelli, yatalak ve bakıma muhtaç ailelere devletimiz maaş bağlayarak bakımları gerçekleşiyor. Bunun yanı sıra engelli vatandaşlarımıza yönelik EKPSS’den kamu kurumlarına engelli kardeşlerimiz yerleştirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu beyin yaptığı açıklamada ‘6 bin tane engellinin’ kamuya alarak istihdamı sağlanacak” dedi. Yapılan konuşmaların ardından İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, görme engelli vatandaşlara verilmek üzere 100 adet ‘Beyaz Bastonu’ Şube Başkanı Ahmet Atacan’a teslim etti. Beyaz baston dağıtım törenine İl Başkanı Yurdunuseven’in yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu, Mustafa Ötken, Süleyman Karakuş, Şube Başkanı Ahmet Atacan ve yönetimi ile görme engelli vatandaşlar katıldı.