MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA, HOCALAR VE DİNAR’DA TOPLANTILARA KATILDI
MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA, HOCALAR VE DİNAR’DA TOPLANTILARA KATILDI
Okunma Sayısı: 16795

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Hocalar ve Dinar ilçesinde İlçe Danışma Meclis toplantılarına katıldı. Toplantılarda konuşan Milletvekili Özkaya, terör konusuna değinerek; “Son terörist bitinceye kadar çalışmalar devam edecek, aynı zamanda bölge halkının da güvenliğini sağlamak adına mücadelemizi vereceğiz” dedi.
 
AK Parti Hocalar ve Dinar ilçe başkanlıkları tarafından düzenlenen İlçe Danışma Meclis toplantılarına katılan Milletvekili Av. Ali Özkaya, ilk olarak Hocalar ilçesindeki İlçe Danışma Meclis Toplantısına katıldı. İlçe Başkanı İsmail Özkuleli ve partililer tarafından karşılanan Milletvekili Özkaya, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Meclis çalışmaları hakkında ilçe danışma meclis toplantısına katılanlara bilgiler veren Özkaya, özellikle terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı. Özkaya, terörle mücadelede devletin her şeyi yaptığını, doğuda bulunan bazı bölgelerden terörün tamamen temizlendiğini söyledi. Askerin ve polisin gece gündüz görevlerini yaptıklarını da kaydeden Özkaya şunları söyledi, “Terörle ilgili olarak Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi sonuna kadar mücadelemiz devam edecektir. Son terörist bitinceye kadar çalışmalar devam edecek, aynı zamanda bölge halkının da güvenliğini sağlamak adına mücadelemizi vereceğiz.” İlçe Danışma meclis toplantısı sonrası teşkilat mensupları ile sohbet eden Milletvekili Özkaya, sorun ve talepleri dinledi.
 
BÖLGEMİZİN KALKINMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Hocalar ilçesinin ardından Dinar’a geçen Milletvekili Av. Ali Özkaya, burada ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen İlçe Danışma Meclis toplantısına katıldı. İlçe Başkanı Burhanettin Yüksen ve yönetimi tarafından karşılanan Milletvekili Özkaya, teşkilat mensupları ile bir araya geldi. İlçe Danışma Meclis Toplantısında konuşan İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, Dinar ve bölgesinin hızlı bir şekilde gelişme ve kalkınmaya başlaması adına çalışmaların devam ettiğini belirtti. Devlet eliyle yapılacak bütün yatırımları takip ederek gerekli sorunları Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya'ya bildirdiklerini ifade eden Yüksel, Ak Parti ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde Dinar'a ve bölgesine hizmet etmeye devam edeceklerini de belirtti. Yüksel, “Sayın Milletvekilimiz Ali Özkaya Bey İlçemiz ile ilgili her türlü sorunla ilgilenerek çözümü konusunda yardımcı olmaktadır. İlçemize ve bölgemize devlet eliyle bazı yatırımlar yapılmakta ve yapılması gereken diğer işleri de Ak Parti Dinar İlçe Başkanlığı olarak takip etmekteyiz” diye konuştu.  
 
TERMİK SANTRAL KONUSUNDA OLUMLU GELİŞMELER OLACAK
Toplantıda konuşan Milletvekili Av. Ali Özkaya, Dinar ve çevresinde yapılan ya da planlanan bazı yatırımlar hakkında da bilgiler verdi. OEDAŞ ve Bakanlık ile yapılan ışıklandırma projesi olduğunu, Devlet Su İşleri (DSİ) girişimleri ile orta refüj çalışmaları yapılarak her yerin yeşillendirileceğini ifade eden Özkaya, 500 Adet TOKİ sözünü de yeniledi. Özkaya, açıklamasına şöyle devam etti; “Dinar'a Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığımız tarafından beş yüz adet Toplu Konut Yapılacak. 2+1, 3+1, 4+1 olmak üzere asansörlü yapılacak olan konutlarda asansörde mevcut olacak. 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve engelli vatandaşlarımız için zemin katları almaları sağlanacak. TOKİ yer planını ne kadar çabuk onaylar ise tahminimize göre önümüzdeki aylarda talep toplamaya başlamış oluruz. Eskiden meteoroloji binası olarak kullanılan yeri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devri yapılacak. İmam Hatip Lisemizin temeli TOKİ bölgesine atıldı. Şimdiden hayırlı olsun. Çocuklarımız daha güzel ortamlarda eğitim ve öğretimlerini görecekler. Merakla beklenen yeni devlet hastanemiz ise mayıs ayında teslim edilecek. Eski hastanemizi ise Milli Eğitimle görüşüp en uygun okulu o binaya getirmeyi düşünüyoruz. Termik Santral konusunda ise bir yıl sonra ciddi olumlu gelişmeler olacak. Uzun soluklu bir yatırım olduğu için bu konuda biraz sabırlı olmamız gerekiyor. Çiftçilerimize söz verdik, Dombay Ovası kapalı sulama sisteminin projesi hazır, en kısa sürede hayata geçirilecek. Gençlerimize buradan bir müjde vermek istiyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüşüldü. Çim saha ve spor tesislerini ilçeye kazandıracağız.” Toplantının ilerleyen bölümlerinde ise teşkilat mensupları, Milletvekili Özkaya ile karşılıklı fikir alış verişinde bulundu. Toplantılara Milletvekili Özkaya’nın yanı sıra İl Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe başkanları ve yönetimleri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetimleri, belediye başkanları ve belde başkanları ile teşkilat mensupları katıldı.