MİLLETVEKİLİ ÖZKAL, İLÇELERDE DANIŞMA MECLİS TOPLANTILARINA KATILDI
MİLLETVEKİLİ ÖZKAL, İLÇELERDE DANIŞMA MECLİS TOPLANTILARINA KATILDI
Okunma Sayısı: 16523

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Evciler, Dazkırı, Başmakçı, Kızılören ve Sinanpaşa ilçelerinde ‘Daraltılmış İlçe Danışma Meclisi’ toplantılarına katıldı. Seçim vaatlerinin bir bir yerine getirildiğini söyleyen Özkal, taşeron işçilerin özel statü ile kamu personeli olacağını da hatırlatarak, düzenlemenin komisyona sevk edildiğini aktardı.
 
Hafta sonunda Evciler ilçesinde düzenlenen AK Parti İlçe Danışma Meclisi toplantısına katılan Milletvekili Hatice Özkal, toplantı sonrası teşkilat üyelerinin istek ve taleplerini dinledi. Evciler’de yaklaşık 20 yıl önce yapımına başlandıktan sonra aynı dönemde yapımı durdurulan eski hastane inşaatı binasında incelemelerde bulunan Milletvekili Hatice Özkal, Milli Eğitim Bakanlığı’na devri gerçekleşen binanın son durumunu kontrol etti. Evciler’lilerin, İmam Hatip olmasını isteği binanın durumunu takip edeceğini ifade eden Özkal, Evciler’in ardından koordinatör il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Dazkırı, Başmakçı, Kızılören ve Sinanpaşa ilçelerinde gerçekleştirilen İlçe Danışma Meclisi toplantılarına da katıldı.
 
TAŞERON İŞÇİLERİMİZ KAMUYA ALINACAK
Hükümetin 1 Kasım seçimleri öncesi verdiği vaatlerin tamamının 5 ay dolmadan yerine getirildiğini söyleyen Milletvekili Hatice Özkal, ilçe danışma meclislerinde yaptığı konuşmalarda TBMM’deki yapılan çalışmaları anlattı. AK Parti’nin kısa sürede yapılması çok zor pek çok yasal düzenlemeyi seçimden kısa sürede hayata geçirdiğini belirten Hatice Özkal, AK Parti’nin AB ile vize muafiyeti getirecek yasal düzenlemeleri de aralıksız TBMM’ye getirmeye devam edeceğini ifade etti.  AK Parti’nin millete hizmet etmeyi aralıksız sürdüreceğini vurgulayan Özkal, “Taşeron işçilerimize müjdeyi önceki gün Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, açıkladı. Şu an komisyona sevk edilen yasal düzenleme yasalaştığında tüm taşeron personelimiz kamu personeli olacak. Hükümetimiz taşeronla yapılan sözleşme kapsamında çalışan işçilerle, kendisiyle sözleşme yapacak. Taşeron işçilerimiz aynı iş yerinde, aynı maaş ile ancak yeni bir statü ile kamuda çalışmaya başlayacak. Memur alımı KPSS ile oluyor. Kadroya geçme ya da memuriyete geçiş gibi bir durum söz konusu olmadığından sınava giren insanlarımıza da haksızlık olmayacak. Sadece aradan taşeron çıkarılarak zaten bu işi yapan personelimiz özel bir statü ile kamuya çalışacak. Vatandaşımızın refahı için AK Parti olarak her türlü yasal düzenlemeyi yapmaya devam edeceğiz. Seçim vaatlerini tamamladık ama hiç ara vermeden TBMM çalışacak. Reformların ardından; muhalefet destek olmasa da, bu ülkeyi darbe anayasasından kurtarmak için AK Parti olarak elimizi taşın altına koyacağız. Bu ülkeye hak ettiği, bizleri 2023 gibi büyük hedeflere taşıyacak bir anayasa hazırlamanın tam zamanı” şeklinde konuştu.
 
MİLLETVEKİLİ ÖZKAL BAŞKAN ÖNER’İ ZİYARET ETTİ
Taşoluk’da yapılan Sinanpaşa İlçe Danışma Meclisi toplantısının ardından Taşoluk Belediye Başkanı Murat Öner’i makamında ziyaret eden Milletvekili Hatice Özkal, Başkan Öner’den çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Taşoluk’ta bir dizi incelemelerde de bulunan Milletvekili Özkal, Başkan Öner’le birlikte yapımı tamamlanma aşamasına gelen Değirmenönü Mevkii Rekreasyon Alanı’nı gezdi. Milletvekili Özkal’a Taşoluk halkı yoğun ilgi gösterdi. Taşoluk’un gözle görülür bir değişim yaşandığını anlatan Milletvekili Özkal, 2009-2014 yılları arasında İl Genel Meclis üyeliği yaptığını ve o dönemlerde Taşoluk Beldesini sık sık ziyaret ettiğini belirtti. DSİ’nin baraj ve yapımını sürdürdüğü rekreasyon alanının eksiksiz olduğunu ifade eden Özkal, rekreasyon alanının beldeye yepyeni sosyal bir yaşam alanı kazandırdığını aktardı. Halı saha ve anaokulu gibi hizmetlerin yanı sıra okul bahçelerini ağaçlandıran belediyenin hizmetlerini takdirle karşıladığının altını çizen Özkal, vatandaşların isteklerini yerine getirmek ellerinden gelen desteği vermeyi sürdürecekleri ifade etti. İlçe danışma meclisi toplantılarının yanı sıra 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu’nu da ziyaret eden Özkal, oyuncularla sohbet etti. Belediye şehir tiyatrosunun oyunlarını beğeniyle izlediğini söyleyen Özkal, oyunculara yeni oyunları ‘Kanlı Nigar’da başarı ve bol izleyici temennisinde bulundu.